• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Jak skutecznie rekrutować z EURES-em podczas pandemii?

Pandemia COVID-19 wpłynęła na środowisko pracy na całym świecie, co zmieniło sposób, w jaki firmy prowadzą rekrutację. Zapoznaj się z naszymi pięcioma najlepszymi wskazówkami, które pomogą Ci kontynuować rekrutację w tym wymagającym środowisku.
Picture

Oceń umiejętności, których potrzebuje Twoja firma

Aby skutecznie rekrutować i przyciągnąć odpowiednich kandydatów, musisz dokładnie opisać, czego szukasz. Czasy pandemii COVID-19 mogą mieć wpływ na tradycyjne stanowiska pracy i otwierają nowe możliwości w Twojej firmie, dlatego warto ponownie ocenić, jakie umiejętności są Ci potrzebne. Konieczne będzie określenie potencjalnych nowych stanowisk pracy oraz zastanowienie się nad umiejętnościami i obowiązkami, które są wymagane na danym stanowisku, aby znaleźć odpowiednią osobę.

 

Skorzystaj z obszernej bazy danych EURES

EURES bazuje na mobilności zawodowej i dysponuje doświadczeniem w kojarzeniu pracodawców z pracownikami. Dzięki bazie ponad 600 000 dostępnych CV oraz łatwemu w obsłudze procesowi wyszukiwania, może on z łatwością zwiększyć Twoje szanse na znalezienie kolejnego pracownika. Funkcja wyszukiwania „Znajdź kandydatów” umożliwia dotarcie do konkretnych kandydatów, między innymi na podstawie ich umiejętności, znajomości języków, doświadczenia i wykształcenia.

 

Poszerz swoje poszukiwania

Czasy pandemii COVID-19 doprowadziły do zwiększenia elastyczności zasad w zakresie pracy. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo przystosowało się do elastycznej organizacji pracy, to być może będziesz w stanie szukać idealnego pracownika dalej niż dotychczas. Zamiast ograniczać wyszukiwanie do najbliższej okolicy, rozważ wykorzystanie EURES do wsparcia pokonywania barier geograficznych i nadania priorytetu umiejętnościom zamiast małej odległości. Doradcy EURES udzielą Ci odpowiednich informacji i porad na temat rekrutacji nowych pracowników i dopasowania ofert pracy do odpowiednich kandydatów w całej Europie.

 

Miej plan wirtualnej rekrutacji

W związku z tym, że epidemia COVID-19 przyniosła tak wiele niepewności, konieczne jest, aby przedsiębiorstwa wdrożyły procesy online w celu kontynuowania rekrutacji. Potencjalni kandydaci mogą nie być w stanie podróżować na rozmowy kwalifikacyjne i mogą być zmuszeni do przestrzegania środków mających na celu zachowanie dystansu fizycznego ze względu na miejscowe ograniczenia. Przeniesienie procesów rekrutacyjnych do internetu i prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami za pośrednictwem takich platform jak Zoom, Skype i Microsoft Teams nie tylko pokonuje niektóre z przeszkód stawianych przez pandemię COVID-19, ale także pozwala wszystkim uczestnikom zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

Zaangażuj się w wirtualne wydarzenia EURES

EURES organizuje wiele wirtualnych wydarzeń, łącząc pracodawców z osobami poszukującymi pracy z całego świata. Wirtualne targi pracy to doskonała okazja, aby przedstawić swoją ofertę pracy, sprawiając, że dotrze ona do grona odpowiednich osób poszukujących pracy. Wydarzenia odbywają się w określonym czasie, co pozwala uczestnikom na nawiązanie kontaktu z pracodawcami w czasie rzeczywistym i uzyskanie odpowiedzi na swoje pytania. Jako pracodawca możesz również przekazać uczestnikom szkolenia informacje o swojej firmie i środowisku pracy, a także poinformować o wolnych stanowiskach. Wydarzenia online mogą sprawić, że pracodawcy otrzymają szybko podania o pracę, ponieważ uczestnicy mają możliwość przesłania swojego CV i ubiegania się o pracę podczas wydarzenia.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat rekrutacji z EURES-em, sprawdź, jak EURES może pomóc w rekrutacji nowych pracowników w Europie.

 

Powiązane linki:

Zoom

Skype

Microsoft Teams

Znajdź kandydatów

Wydarzenia EURES

Jak EURES może pomóc w rekrutacji nowych pracowników w Europie

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

19/11/2020

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.