• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Jak sprawić, by praca w domu była bardziej przyjazna dla środowiska?

W ostatnim roku praca w domu stała się nową rzeczywistością z powodu pandemii COVID-19 i dla wielu pracowników nie zmieni się to w najbliższym czasie. Aby podnieść swoją produktywność i przyczynić się do ochrony naszej planety, spraw, aby Twoja organizacja pracy w domu była bardziej przyjazna dla środowiska dzięki naszym pięciu prostym wskazówkom!
Picture

1. Używaj mebli biurowych z drugiej ręki

Przed wybuchem pandemii wielu z nas nie wyobrażało sobie pracy w domu i szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nie byliśmy na to przygotowani. W miarę upływu czasu praca przy kuchennym stole stała się mniej stabilna i musieliśmy poszukać czegoś wygodniejszego. Zamiast kupować nowe biurka i krzesła biurowe, spróbuj znaleźć inne meble z drugiej ręki w internecie lub w sklepach charytatywnych. Bez względu na to, czy chodzi o model w stylu vintage czy nowoczesny, nigdy nie wiadomo, co znajdziemy, kiedy zaczniemy szukać!

2. Przejdź na urządzenia energooszczędne

Zamiast opuszczać dom i wyłączać wszystkie urządzenia na czas nieobecności, praca w domu może oznaczać, że będziesz potrzebować zapalonych świateł w swoim domowym biurze przez cały dzień. Oczywiście utrzymywanie włączonych świateł i zasilanie urządzeń takich jak komputery w ciągu dnia wymaga dodatkowej mocy i prawdopodobnie wpłynie na twój rachunek za energię elektryczną. Mimo że twój pracodawca może mieć udział w opłacaniu twoich zwiększonych rachunków, małe zmiany, takie jak umieszczenie biura w pobliżu okna z dużą ilością naturalnego światła lub wymiana żarówek na energooszczędne żarówki LED, mogą obniżyć koszty, jednocześnie chroniąc naszą planetę.

3. Zrezygnuj z drukarki w biurze

Korzystanie z drukarki w domu może mieć znaczący wpływ na środowisko, ponieważ większość kartridży z tuszem nie podlega recyklingowi. Jeśli praca bez drukarki jest niemożliwa, rozważ użycie wkładów z surowców wtórnych, które są ponownie napełniane i sprzedawane. Są one nie tylko bardziej przyjazne środowisku, ale także często tańsze! Możesz również rozważyć używanie papieru z recyklingu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

4. Zrezygnuj z codziennego kupowania obiadu

Kupowanie obiadu w pracy jest często łatwą i wygodną opcją, zwłaszcza jeśli biuro znajduje się w pobliżu sklepów spożywczych i kawiarni, ale kanapki i sałatki na wynos często wymagają wielu plastikowych opakowań. Przygotowywanie codziennych posiłków w domu jest prostym sposobem na zmniejszenie ilości codziennych odpadów i zaoszczędzenie pieniędzy. Możesz również ograniczyć ilość odpadów, przygotowując poranną herbatę lub kawę w domu, zamiast kupować ją w drodze do pracy. Ograniczając korzystanie z jednorazowych kubków i opakowań, oszczędzasz energię i pomagasz zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Jeśli musisz zapakować swój obiad, pojemniki wielokrotnego użytku i torebki na kanapki są świetną alternatywą dla jednorazowego plastiku.

5. Zainwestuj w naturę

Uczynienie miejsca pracy bardziej ekologicznym to nie tylko slogan – to prawda! Wprowadzenie roślin do wystroju biura nie tylko sprawia, że pomieszczenie wygląda lepiej, ale także poprawia jakość powietrza. Rośliny oczyszczają powietrze wokół Ciebie, a niektóre zamieniają dwutlenek węgla w tlen. Dzięki temu redukują stres, sprawiają, że środowisko jest zdrowsze, a człowiek szczęśliwszy! Lilia pokojowa i pająk są popularnymi dodatkami w miejscu pracy.

To jest pięć spośród naszych najlepszych wskazówek, jak sprawić, by Twoja praca w domu była bardziej przyjazna środowisku. A teraz spróbuj wprowadzić je w życie!

Artykuł powstał we współpracy z EURES, Europejskim Portalem Mobilności Zawodowej.

 

Powiązane linki:

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Europejski Urząd ds. Pracy nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

28/05/2021

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.