• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Pomoc dla Europy w korzystaniu z najnowszych technologii

Drukowanie 3D to szybko rozwijający się sektor przemysłu, oferujący każdego roku coraz więcej miejsc pracy i możliwości. Aby skorzystać z tych możliwości, ludzie potrzebują odpowiednich umiejętności i wiedzy. I temu właśnie służą takie projekty jak 3D-Help.
Picture

Finansowany z pomocą programu Erasmus+, projekt 3D-Help rozpoczęto w listopadzie 2017 r. „Główny cel projektu to umożliwienie osobom dorosłym nabycia lepszych umiejętności w dziedzinie technologii cyfrowych” – wyjaśnia Lucie Marková z European Development Agency (Europejska Agencja Rozwoju). „Tworzymy innowacyjne treści programowe i kursowe skupiające się na drukowaniu 3D. Te zasoby pomogą osobom dorosłym w uzyskaniu konkretnych umiejętności związanych z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, inżynierią i technologią, są bezpłatne i dostępne dla wszystkich”.

European Development Agency (Europejska Agencja Rozwoju) z Czech to główny partner projektu, a inni partnerzy to SC Ludor Engineering SRL z Rumunii, Macdac Engineering Consultancy Bureau Ltd. (Malta), Social Innovation Fund (Litwa) i Strojarska tehnička škola Fausta Vrančića (Chorwacja). Różnorodność specjalistów z różnych państw członkowskich UE to ważna część projektu 3D-Help.

„Ten projekt prowadzony jest na poziomie międzynarodowym, ponieważ umożliwia to połączenie sił partnerów z różnych krajów w zakresie uzupełniającej się wiedzy fachowej i zainteresowania kształceniem dorosłych” – wyjaśnia Lucie. „Mogą wymieniać się wiedzą, najlepszymi praktykami i zasobami w celu opracowania zestawu szkoleniowego”.

Wspomniany przez Lucie zestaw szkoleniowy obejmuje wytyczne co do wykorzystania drukowania 3D w kształceniu osób dorosłych, studia przypadków drukowania 3D do kształcenia osób dorosłych, program kursu drukowania 3D dla osób dorosłych, poradnik dla szkoleniowców w zakresie drukowania 3D oraz system e-kształcenia dla osób dorosłych. Organizatorzy kształcenia dorosłych w UE będą mogli korzystać z zestawu narzędzi w celu rozwijania własnej wiedzy i umiejętności oraz przekazywania tej wiedzy innym.

„Oczekujemy, że wykwalifikowani edukatorzy z pomocą projektu zmotywują dużą liczbę uczestników do doskonalenia swoich umiejętności i kompetencji oraz aktywnego uczestnictwa w procesie nauczania.

3D-Help ma kilka jasno określonych celów, zanim projekt zakończy się w październiku 2019 r. „Około 2500 osób otrzyma broszury na temat projektu” – dzieli się z nami tą informacją Lucie, a „1000 osób otrzyma broszurę opisującą projekt”. W sumie 240 osób weźmie udział w pięciu praktycznych warsztatach dopasowanych do grup docelowych. Minimum 500 osób z UE weźmie udział w kursie e-uczenia się3D-Help.”

Istnieją również plany, by na koniec projektu zorganizować warsztaty w każdym z pięciu państw dla ekspertów, szkoleniowców i placówek/organizatorów nauczania dorosłych”. Warsztaty posłużą do wymiany doświadczeń w zakresie nauczania i dystrybucji zestawu narzędzi, natomiast uczestnicy będą mieli okazję bezpośrednio spotkać się ze szkoleniowcami, przyjrzeć się działaniu drukarek 3D i bezpośrednio przetestować materiały szkoleniowe.

„Europa jest we wczesnym stadium 4. rewolucji przemysłowej polegającej na wykorzystaniu technologii cyfrowych do zwiększenia wydajności i stopy wzrostu” – podsumowuje Lucie.  „Niniejszy projekt ma na celu podnieść kwalifikacje osób dorosłych w zakresie tego rodzaju technologii cyfrowych i umożliwić im nadążenie za szybko rozwijającym się sektorem drukowania 3D”.

 

Powiązane linki:

Strona projektu

Strona projektu na Facebooku

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradcę EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

12/04/2019

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.