• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Od poszukiwania pracy do działalności gospodarczej – gwarancja dla młodzieży pomaga Litwince realizować swoje marzenia

Goda Tokerės zawsze była przekonana, że pragnie rozwijać karierę związaną ze sztukami kreatywnymi. Mniej oczywiste było natomiast to, jak zdobyć umiejętności i wiedzę konieczne do osiągnięcia tego celu.
Picture

Od kiedy Goda pamięta, jej życie było wypełnione modą. Rozpoczęła studia uniwersyteckie z zakresu branży odzieżowej i modowej, jednak przerwała je, czując, że ich program nie odpowiada jej kreatywnym potrzebom. – Od dawna myślałam o wprowadzeniu własnej marki, ale zdałam sobie sprawę, że brakuje mi niezbędnej wiedzy – opowiada Goda.

 

Za radą przyjaciela zapisała się na kurs krawiecki w ramach gwarancji dla młodzieży. Po ukończeniu kursu wprowadziła własną markę Oh My Goda. – Obecnie codziennie wykorzystuję wiedzę zdobytą podczas kursu – dodaje Goda. – Codziennie rano budzę się z przekonaniem, że mam taką możliwość.

 

Goda mówi, że jest ona idealnym przykładem na to, jak fantastyczne możliwości stwarza młodym ludziom gwarancja dla młodzieży. – Jestem z siebie dumna i pewna tego, co robię – dodaje. – W konsekwencji moja firma idzie do przodu.

 

Czym jest gwarancja dla młodzieży?

 

Gwarancja dla młodzieży wskazuje nowe podejście do zmniejszania poziomu bezrobocia młodzieży poprzez zagwarantowanie, że wszyscy młodzi ludzie poniżej 25. roku życia otrzymają dobrą i konkretną ofertę zatrudnienia, przygotowania zawodowego, stażu lub dalszego kształcenia. Program zakłada, że młode osoby otrzymają takie oferty w ciągu czterech miesięcy od zakończenia kształcenia formalnego lub uzyskania statusu osoby bezrobotnej. Odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące gwarancji dla młodzieży można znaleźć tutaj.

 

 

Łącza do powiązanych stron internetowych:

 

Gwarancja dla młodzieży i Inicjatywa na rzecz zatrudnienia ludzi młodych – film

 

Pytania i odpowiedzi dotyczące gwarancji dla młodzieży

 

Inicjatywa na rzecz zatrudnienia ludzi młodych

 

Życie i praca na Litwie

 

 

Dodatkowe informacje:

 

Szukaj doradcy EURES

 

Warunki życia i pracy w państwach EURES

 

Baza ofert pracy EURES

 

Usługi EURES adresowane do pracodawców

 

Kalendarz wydarzeń EURES

 

Nadchodzące wydarzenia online

 

EURES na Facebooku

 

EURES na Twitterze

 

EURES na LinkedIn

 

EURES na Google+

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

01/11/2017

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.