• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Pięć powodów, dla których powinieneś odważyć się podjąć pracę zagranicą

Praca zagranicą jest dużym wyzwaniem, zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym. Podczas gdy dla niektórych podróżowanie to sama przyjemność, inni się go obawiają. Ale jeśli uda ci się przezwyciężyć strach i niepewność, to istnieje wiele powodów, by podjąć decyzję ...
Picture

Poznaj nową kulturę

Każdy kraj jest inny, nawet jeśli ma wspólną granicę czy historię z innym krajem. Dzięki pracy zagranicą poznasz nowe kultury, a także odkryjesz nowe widoki, dźwięki, smaki i doświadczenia. Spotkasz nowych ludzi i odkryjesz nowe miejsca. To doświadczenie poszerzy twoje horyzonty, także skorzystaj z każdej okazji, by być aktywnym, czegoś się nauczyć i czerpać satysfakcję.

 

Naucz się nowego języka

UE jest mieszanką języków i dialektów. Oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał okazję poprawić swoje umiejętności językowe podczas pracy zagranicą. Istnieją niezbite dowody na to, że praca zagranicą jest jednym z najlepszych sposobów na naukę nowego języka, ponieważ jesteś w jego otoczeniu przez cały czas. Także do roboty!

 

Wzmocnij pewność siebie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, praca zagranicą stanowi duże wyzwanie. Po pokonaniu pierwszych niepewności, zdziwisz się, jak szybko adaptujesz się do nowej rzeczywistości. Im więcej w życiu doświadczysz, tym pewniej podołasz problemom stojącym na twojej drodze.

 

Zwiększ swoje szanse na zatrudnienie w przyszłości

W zależności od tego, gdzie mieszkasz i, w jakim sektorze szukasz pracy, rynek pracy może bardzo wymagający i może być ciężko znaleźć zatrudnienie. Rok czy dwa lata pracy w kraju, gdzie konkurencja na rynku jest mniejsza, to fantastyczny sposób na zdobycie cennego doświadczenia, które będzie atutem, gdy wrócisz do rodzinnego kraju.

 

Stwórz własny system wartości

Jesteśmy wychowani w systemie wartości ukształtowanym przez osoby, które nas otaczają. Praca zagranicą daje możliwość ukształtowania własnego systemu wartości, a także prawdopodobnie zmiany poglądu na pewne sprawy – pomoże odrzucić wcześniejsze wyobrażenia i opinie o ludziach i życiu i odkryć co jest dla ciebie naprawdę istotne.

Aby dowiedzieć się więcej, w jaki sposób życie i praca mogą zmienić sposób postrzegania świata, przeczytaj nasz artykuł: Czy życie za granicą może zwiększyć Twoją samoświadomość?

 

Powiązane linki:

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradcę EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

14/02/2019

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.