• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Pięć głównych pytań do ankiety na temat powrotu do pracy po pandemiiCOVID-19

W miarę jak miejsca pracy zaczynają otwierać się po pandemii COVID-19 , nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co Twoi pracownicy myślą o powrocie do pracy. Aby poznać ich poglądy i przygotować się do ponownego otwarcia, rozważ wykorzystanie proponowanych przez nas pięciu głównych pytań w swojej ankiecie na temat powrotu do pracy
Picture

1. Czy z cieszysz się na powrót do pracy?

Pomoże Ci to zrozumieć nastawienie Twoich pracowników, do powrotu do pracy. Ponadto ułatwi Ci to stwierdzenie, czego można oczekiwać, gdy pracownicy będą musieli znów odnowić abonament na transport publiczny, przygotować coś do zjedzenia w biurze i ubrać się inaczej niż w domu. Chociaż niektórzy mogą chętnie znowu spotkać się ze współpracownikami i codziennie wychodzić z domu, inni mogą obawiać się powrotu do sytuacji społecznych i potrzebować dodatkowego wsparcia.

2. Jak w skali 1–10 oceniasz komunikację ze współpracownikami podczas pracy z domu?

Dowiedz się, czy komunikacja między Twoimi współpracownikami przebiegała bez zarzutu podczas pracy z domu – w ten sposób Twoja firma może podjąć decyzję o stosowaniu tej opcji na dłuższą metę. Ewentualnie jeżeli pracownik uważa, że komunikacja jest znacznie gorsza podczas pracy z domu, korzystniejszy dla tej osoby może być powrót do zwyczajowego miejsca pracy.

3. W jaki sposób praca z domu wpłynęła na Twoją wydajność?

Niektórzy są bardziej wydajni, pracując z domu, natomiast inni mogą zmagać się z różnymi czynnikami rozpraszającymi, w zależności od ich sytuacji osobistej. W przeciwieństwie do pracy w biurze, każdy pracownik będzie mierzył się z innym poziomem hałasu wokół siebie, inną konfiguracją biura domowego, a w niektórych przypadkach obecnością członków rodziny lub współmieszkańców. W wyniku tego każdy z nich będzie miał inne doświadczenie w zakresie pracy z domu, które może pozytywnie lub negatywnie wpływać na wydajność. Poznanie poziomu wydajności pracowników pomoże w podjęciu decyzji o ich powrocie do pracy.

4. W jakim stopniu, jeśli w ogóle, równowaga między życiem zawodowym a prywatnym uległa zmianie podczas pracy z domu?

Ustalenie, czy równowaga między życiem zawodowym a prywatnym w Twoim zespole wzrosła czy zmalała, pomoże stwierdzić, co członkowie zespołu myślą na temat powrotu do swojego miejsca pracy. Jeżeli stwierdzili, że w czasie pracy zdalnej mieli więcej czasu na hobby lub dla rodziny, mogą nie wyrazić tak dużego zainteresowania powrotem, ponieważ w większości przypadków będzie to prawdopodobnie wiązało się z pewnym dojazdem do pracy. Jeżeli respondenci nie widzą znacznej różnicy w równowadze między życiem zawodowym a prywatnym, są bardziej skłonni cieszyć się na powrót.

5. Czy masz jakiekolwiek obawy związane z dojazdami do pracy?

Pytanie pracowników o ich dojazdy nie tylko uwypukli jedną z największych różnic między pracą w biurze a pracą z domu, ale pomoże również lepiej zrozumieć postawy pracowników w zakresie powrotu do miejsca pracy. Na przykład, jeśli Twoi współpracownicy uważają, że ich dojazdy są czasochłonne i kosztowne, będą oni mniej chętni do powrotu do miejsca pracy. Może to być okazja do zaoferowania hybrydowego systemu pracy, zróżnicowanych godzin pracy, aby unikać godzin dużego natężenia ruchu na drogach lub innych zachęt, takich jak dotowane parkingi lub program dojazdu do pracy na rowerze

Wiele osób i przedsiębiorstw miało różne doświadczenia podczas pandemii i może mieć rożne odczucia, jeśli chodzi o wznowienie normalnej działalności. Więcej wskazówek na temat powrotu do pracy po pandemiiCOVID-19 można znaleźć w naszym artykule 7 najlepszych wskazówek, jak zmniejszyć niepokój związany z powrotem do biura

 

Powiązane linki:

7 najlepszych wskazówek, jak zmniejszyć niepokój związany z powrotem do biura

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

24/08/2021

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.