• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Pięć inspirujących historii z konkursu fotograficznego Reactivate

Od początku 2016 r. inicjatywa Reactivate pomogła ponad 750 osobom w znalezieniu pracy/stażu w UE. Chcąc pokazać te dane statystyczne, w 2019 r. zespół Reactivate ogłosił konkurs fotograficzny, zachęcając ludzi do dzielenia się doświadczeniami w ramach programu mobilności zawodowej.
Picture

Uczestnicy konkursu zostali poproszeni o przesłanie swoich zdjęć przed udziałem w inicjatywie UE i po jej zakończeniu oraz o krótkie przedstawienie swoich doświadczeń. Poniżej znajduje się więcej informacji o pięciu zwycięzcach i ich inspirujących doświadczeniach.

36-letni José Miguel z Hiszpanii znalazł zatrudnienie jako integrator systemów w małym mieście w środkowych Włoszech. Oprócz pakietu relokacyjnego Reactivate otrzymał on również środki finansowe, aby zapisać się na kurs języka włoskiego. José Miguel bardzo dobrze sprawdził się w nowej pracy, więc jego sześciomiesięczna umowa została następnie przekształcona w umowę na czas nieokreślony. Jego zdaniem takie okazje albo się wykorzystuje, albo traci.

Gdy Sarata po raz pierwszy zarejestrowała się w programie Reactivate, od dłuższego czasu zmagała się z bezrobociem, pomimo że posiada dyplom ukończenia studiów. 43-letnia matka z Francji obawiała się o swoją przyszłość i swojej córki. Zespół Reactivate pomógł Saracie znaleźć stabilizację w Cork, w Irlandii, gdzie rozpoczęła pracę jako specjalistka ds. relacji z klientami w przedsiębiorstwie typu B2B.

Chociaż Alessandronigdy nie stracił nadziei w czasie bezrobocia, to i tak pozostaje bardzo wdzięczny programowi Reactivate. Program mobilności zawodowej dał 62-letniemu Włochowi drugą szansę życiową, oferując mu stanowisko głównego kierownika w przedsiębiorstwie gazowo-paliwowym na Cyprze.

Babcia 44-letniej Marii zachęciła ją do zarejestrowania się w programie Reactivate. Program mobilności zawodowej pomógł Hiszpance przenieść się do Niemiec, gdzie obecnie mieszka ze swoją rodziną i pracuje jako opiekunka.

Gdy José Javier, lat 51, rejestrował się w programie Reactivate, przechodził trudny okres w życiu, borykając się z bezrobociem i problemami rodzinnymi. Dzięki programowi mobilności zawodowej Hiszpan znalazł pracę w Brukseli jako deweloper w firmie oferującej instytucjom UE kursy online. José Javier twierdzi, że z każdym dniem docenia Europę coraz bardziej.

 

Reactivate to unijny program mobilności zawodowej, który kojarzy pracodawców z wykwalifikowanymi pracownikami oraz pomaga obywatelom UE znaleźć pracę, staż lub praktyki w innym kraju UE. Inicjatywa ta zapewnia osobom poszukującym pracy w wieku powyżej 35 lat dostęp do możliwości zatrudnienia, zasobów szkoleniowych, doradztwa zawodowego, a także wsparcie finansowe na rozmowy kwalifikacyjne, relokację i kursy językowe. Dowiedz się więcej o ukierunkowanych programach wsparcia mobilności EURES .

 

Powiązane linki:

Ukierunkowane programy wsparcia mobilności EURES

José Miguel

Sarata

Alessandro

Maria

José Javier

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

12/03/2021

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.