• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Pięć inspirujących historii z konkursu fotograficznego Reactivate

Od początku 2016 r. inicjatywa Reactivate pomogła ponad 750 osobom w znalezieniu pracy/stażu w UE. Chcąc pokazać te dane statystyczne, w 2019 r. zespół Reactivate ogłosił konkurs fotograficzny, zachęcając ludzi do dzielenia się doświadczeniami w ramach programu mobilności zawodowej.
Picture

Uczestnicy konkursu zostali poproszeni o przesłanie swoich zdjęć przed udziałem w inicjatywie UE i po jej zakończeniu oraz o krótkie przedstawienie swoich doświadczeń. Poniżej znajduje się więcej informacji o pięciu zwycięzcach i ich inspirujących doświadczeniach.

36-letni José Miguel z Hiszpanii znalazł zatrudnienie jako integrator systemów w małym mieście w środkowych Włoszech. Oprócz pakietu relokacyjnego Reactivate otrzymał on również środki finansowe, aby zapisać się na kurs języka włoskiego. José Miguel bardzo dobrze sprawdził się w nowej pracy, więc jego sześciomiesięczna umowa została następnie przekształcona w umowę na czas nieokreślony. Jego zdaniem takie okazje albo się wykorzystuje, albo traci.

Gdy Sarata po raz pierwszy zarejestrowała się w programie Reactivate, od dłuższego czasu zmagała się z bezrobociem, pomimo że posiada dyplom ukończenia studiów. 43-letnia matka z Francji obawiała się o swoją przyszłość i swojej córki. Zespół Reactivate pomógł Saracie znaleźć stabilizację w Cork, w Irlandii, gdzie rozpoczęła pracę jako specjalistka ds. relacji z klientami w przedsiębiorstwie typu B2B.

Chociaż Alessandronigdy nie stracił nadziei w czasie bezrobocia, to i tak pozostaje bardzo wdzięczny programowi Reactivate. Program mobilności zawodowej dał 62-letniemu Włochowi drugą szansę życiową, oferując mu stanowisko głównego kierownika w przedsiębiorstwie gazowo-paliwowym na Cyprze.

Babcia 44-letniej Marii zachęciła ją do zarejestrowania się w programie Reactivate. Program mobilności zawodowej pomógł Hiszpance przenieść się do Niemiec, gdzie obecnie mieszka ze swoją rodziną i pracuje jako opiekunka.

Gdy José Javier, lat 51, rejestrował się w programie Reactivate, przechodził trudny okres w życiu, borykając się z bezrobociem i problemami rodzinnymi. Dzięki programowi mobilności zawodowej Hiszpan znalazł pracę w Brukseli jako deweloper w firmie oferującej instytucjom UE kursy online. José Javier twierdzi, że z każdym dniem docenia Europę coraz bardziej.

 

Reactivate to unijny program mobilności zawodowej, który kojarzy pracodawców z wykwalifikowanymi pracownikami oraz pomaga obywatelom UE znaleźć pracę, staż lub praktyki w innym kraju UE. Inicjatywa ta zapewnia osobom poszukującym pracy w wieku powyżej 35 lat dostęp do możliwości zatrudnienia, zasobów szkoleniowych, doradztwa zawodowego, a także wsparcie finansowe na rozmowy kwalifikacyjne, relokację i kursy językowe. Dowiedz się więcej o ukierunkowanych programach wsparcia mobilności EURES .

 

Powiązane linki:

Ukierunkowane programy wsparcia mobilności EURES

José Miguel

Sarata

Alessandro

Maria

José Javier

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

12/03/2021

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.