• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Finlandia: Kraj oszałamiających krajobrazów, bogatej kultury i ekscytujących możliwości zatrudnienia!

Czy kiedykolwiek rozważałeś/-aś mieszkanie i pracę w Finlandii? Porozmawialiśmy z doradczynią EURES, Hannele Soirila, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co może zaoferować ten piękny kraj, jakie wsparcie oferuje EURES , a także na temat niedawnej – przyprawiającej o dreszczyk – rekrutacji, którą zorganizowała wraz ze współpracownikami.
Picture

Duchy. To od nich zaczęło się planowanie ostatniej imprezy rekrutacyjnej przez Hannele i EURES w Finlandii. „Dla niektórych pracodawców zatrudnianie pracowników zza granicy jest tak przerażające jak zatrudnianie duchów” – żartuje Hannele. „A w Häme, jak w każdym starym zamku, są duchy, tak więc mój pomysł polegał na zorganizowaniu imprezy rekrutacyjnej wokół tej idei”.

Zamek w Häme stoi nad brzegiem jeziora w Hämeenlinna w Finlandii. Była to idealna sceneria dla imprezy, w której wzięło udział ponad 80 uczestników, w tym osoby poszukujące pracy i pracodawcy. Głównym celem wydarzenia było umożliwienie tym dwóm grupom osobistego spotkania się, nawiązania kontaktów i, być może, podpisania umów o pracę.

Mieli oni również okazję do wzięcia udziału w seminarium z dyskusją panelową oraz w targach rekrutacyjnych ze stoiskami na miejscu – i do spotkania z duchami. „Aby zwiększyć atrakcyjność targów rekrutacyjnych, zaprosiliśmy grupę artystów, którzy wprowadzali odwiedzających stoiska w historię rekrutacyjną jak z „Pogromców duchów (ang. „Ghostbusters”) –opowiada Hannele.

Sukces wydarzenia uwieczniono w nagraniu wideo, które EURES w Finlandii opublikował w grudniu 2019 r. Zapytana o to, jakie przesłanie dla widzów niesie z sobą to nagranie, Hannele odpowiada, że „poprzez spotkania z innymi i nawiązywanie kontaktów możesz osiągnąć sukces w rekrutacji międzynarodowej. A włączając trochę rozrywki, przyciągniesz więcej nowych uczestników w kolejnym roku”.

Fiński zespół EURES, poza organizacją imprez rekrutacyjnych z duchami, oferuje różnorakie wsparcie dla osób poszukujących pracy i pracodawców w Finlandii i poza nią. To ważna praca dla kraju, w którym brakuje wykwalifikowanych pracowników w dziedzinach takich jak opieka zdrowotna, przetwórstwo metali, logistyka, usługi i turystyka (zwłaszcza w Laponii).

„Osobom poszukującym pracy zapewniamy doradztwo w rekrutacji i korzystaniu z portalu EURES” – wyjaśnia Hannele. „Zapewniamy również doradztwo w zakresie programu „Twoja pierwsza praca z EURES-em ”, wsparcie finansowe i dofinansowane kursy języka fińskiego w miejscu pracy”.

W przypadku pracodawców wsparcie odnosi się do usług rekrutacyjnych, doradztwa i wsparcia finansowego w zakresie szkoleń językowych. „Dzięki zatrudnianiu pracowników z innych krajów firmy same zyskują wymiar międzynarodowy i mogą docierać do rynków międzynarodowych” – mówi Hannele. „Pracownicy ci również na co dzień przynoszą korzyści firmie, bo oferują nowe umiejętności językowe i zwiększają wiedzę na temat innych kultur”.

Strona internetowa EURES oferuje mnóstwo informacji i możliwości zarówno osobom poszukującym pracy, które chcą przenieść się do Finlandii, jak i pracodawcom fińskim, którzy chcą zatrudnić pracowników z innych krajów.

 

Więcej informacji można znaleźć na wielu innych stronach internetowych:

 

  • osoby poszukujące pracy:

 

pracodawcy:

 

Powiązane linki:

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

17/02/2020

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.