• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

EURES Polska pomaga 26 osobom znaleźć pracę za granicą

Nowa inicjatywa na rzecz większej mobilności zawodowej pomaga ponad 100 pracownikom w wieku ponad 30 lat z Dolnego Śląska (Polska). Paweł Frydlewicz jest jednym z 26 Polaków, którym udało się zdobyć zatrudnienie.
Picture

Bardzo często przejście od teorii do praktyki wymaga jedynie prostej, lecz realistycznej opowieści w formie historii osobistego sukcesu. Bodźcem do podjęcia decyzji o dużej zmianie w życiu może być przykład, że ktoś kiedyś już przetarł podobne, jeśli nie te same szlaki. Ostatnio zapytaliśmy Pawła o jego doświadczenia, nowe stanowisko w Skoda Auto i nowe życie w Republice Czeskiej.

 

O co w tym wszystkim chodzi?

 

Inicjatywa o tytule „Wsparcie dla mobilności w Europie, ułatwienie mieszkańcom województwa dolnośląskiego skorzystania z ofert pracy w ramach sieci Eures” jest wspierana przez Europejski Fundusz Społeczny (EFS) i realizowana przez EURES Polska.

 

Projekt jest skierowany wyłącznie do osób poszukujących pracy w wieku powyżej 30 lat pochodzących z województwa dolnośląskiego. Osoby chcące podjąć pracę w państwach UE/EOG, których kandydatury zatwierdzono, są uprawnione do wsparcia finansowego dla procesu przenoszenia się.

 

Jak to działa?

 

Do projektu przystąpiło już wielu europejskich pracodawców, głównie z Niemiec, Zjednoczonego Królestwa i Republiki Czeskiej, szukających wykwalifikowanych pracowników. EURES pomaga pracodawcom w zamieszczaniu ofert pracy i wyszukiwaniu kandydatów w ramach pełnego cyklu rekrutacji, tj. dwóch głównych zadań w całym procesie.

 

Natomiast w przypadku osób poszukujących pracy zespół EURES Polska oferuje szeroki zakres zindywidualizowanych usług. W odniesieniu do konkretnej grupy osób w wieku ponad 30 lat zespół udziela właściwej dodatkowej pomocy. Paweł opowiada, że teoretycznie proste czynności, na przykład znalezienie właściwej oferty, przetłumaczenie swojego CV lub odbycie rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym, wydawały mu się na początku nieco skomplikowane. ‒ Dzięki udziałowi w projekcie miałem przetłumaczone CV, odbyłem kurs językowy i byłem objęty stałą opieką doradców. Byli gotowi, aby w dowolnym momencie interweniować w przypadku trudności z zakwaterowaniem lub pracą ‒ mówi Paweł.

 

Osobista historia osobiście opowiedziana

 

Obecnie Paweł pracuje jako specjalista ds. logistyki w Skodzie. Wskazuje, że najcenniejszymi atutami, które zdobył jako specjalista w ramach ścieżki rekrutacji, są determinacja i cierpliwość. ‒ Świadomość, że nie jesteś pozostawiony samemu sobie, jest bardzo ważna ‒ twierdzi. ‒ Zasadnicze znaczenie miało wsparcie ze strony doradców. Wszystkie początkowo pojawiające się trudności mogą wzbudzać obawy, jednak z czasem wszystko okazało się interesującym doświadczeniem.

 

Paweł chciał również dodać zabawną anegdotę o swojej wypłacie. ‒ Obecnie mogę też powiedzieć: TAK, w odniesieniu do wynagrodzenia, z którego się mogę utrzymać, oraz DZIĘKUJĘ EURES!

 

Powiązane linki:

 

Wsparcie dla mobilności w Europie, ułatwienie mieszkańcom województwa dolnośląskiego skorzystania z ofert pracy w ramach sieci Eures

EURES Polska

 

Życie i praca w Unii Europejskiej

 

Życie i praca w Republice Czeskiej

 

 

Więcej informacji:

 

Znajdź doradcę EURES

 

Warunki życia i pracy w państwach EURES

 

Baza ofert pracy EURES

 

Usługi EURES adresowane do pracodawców

 

Kalendarz wydarzeń EURES

 

Nadchodzące wydarzenia online

 

EURES na Facebooku

 

EURES na Twitterze

 

EURES na LinkedIn

 

EURES na Google+

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

08/09/2017

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.