• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


Powrót

Z EURES możesz realizować wielkie marzenia: historia Gaëlle Delvaux

Po uzyskaniu dyplomu z historii sztuki Gaëlle (31 lat) postanowiła podążyć za swoją pasją do zdrowego gotowania i została szefem kuchni. Dowiedz się o tym, jak nasi doradcy EURES pomogli Gaëlle w realizacji jej marzenia i zyskaniu międzynarodowego doświadczenia w prestiżowej restauracji z gwiazdkami Michelin.
Picture

Zdrowa żywność może uratować świat

Kiedy Gaëlle ukończyła Wolny Uniwersytet Brukselski, nie wiedziała, że wkrótce obierze ścieżkę kariery kulinarnej, choć zawsze pasjonowała się gotowaniem. Zanim została szefem kuchni, przygotowywała posiłki na małe imprezy np. urodzinowe, ale największą motywacją do gotowania była wiara w to, że jedzenie „może uratować świat”.

„Sposób, w jaki jemy, wpływa na to, jak uprawiamy warzywa i jak traktujemy ziemię i środowisko. Chcę zachęcić ludzi do sięgania po lokalne i sezonowe jedzenie”- mówi Gaëlle.

Sięgnij gwiazd

Kiedy Gaëlle postanowiła o tym, że chce rozpocząć karierę jako szef kuchni, wiedziała, jak ważne jest dla niej uzyskanie doświadczenia międzynarodowego, ale też nie zawahała się mieć ambitne marzenia.

„Marzyłam o tym, aby pracować w znanej na całym świecie restauracji Noma w Kopenhadze, w Danii. Restauracja ma renomę międzynarodową i uzyskała 2 gwiazdki Michelin, więc zatrudnienie się tam jest dla mnie szczytem sukcesu”.

Uzyskanie pomocy od EURES

To właśnie wtedy młoda szefowa kuchni skontaktowała się z doradcami EURES w Actiris International – międzynarodowym departamencie ds. mobilności publicznych służb zatrudnienia w Regionie Brukseli. Pomimo uzyskanej pomocy Gaëlle wciąż wiedziała, że jej przyszłość zależała od niej samej.

„Mój doradca EURES był świetny, ale wiem, że sama byłam odpowiedzialna za popchnięcie spraw do przodu. Kontaktowałam się z restauracjami i umawiałam się na rozmowy kwalifikacyjne. Ostatecznie zostałam wybrana na staż w restauracji Noma”.

Gaëlle wierzy w to, że nie byłaby w stanie uczestniczyć w stażu bez pomocy finansowej ze strony Actiris International. „Życie w Danii może być dość drogie. Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu od EURES byłam w stanie utrzymać swój poziom życia, co było bardzo ważne dla mnie”.

Nic nie jest niemożliwe

Gaëlle pracuje obecnie jako szef kuchni w paryskiej restauracji. Gdy wraca myślami do swojego doświadczenia uzyskanego za granicą, uważa, że dużo ją to nauczyło.

„Jedną z najważniejszych rzeczy, których się nauczyłam, to było, jak pracować w zespole i jak dzielić się wiedzą w dobrej wierze. Moja kreatywność się bardzo zwiększyła. Zdałam sobie sprawę, że pewne rzeczy, które wydawały się niemożliwe, nie do zrealizowania lub zbyt skomplikowane, są obecnie w moim zasięgu. Jestem również bardzo dumna ze swojego CV, które sprawia, że mam lepszą pozycję na rynku dzięki uzyskaniu międzynarodowego doświadczenia zawodowego”.

 

Czy chcesz rozpocząć własną przygodę za granicą? Pomimo pandemii nasi doradcy EURES służą radą i wspierają osoby poszukujące pracy w znajdowaniu możliwości w całej Europie. Skontaktuj się z biurem informacyjnym EURES, aby rozpocząć poszukiwania już dziś

 

Powiązane linki:

Actiris International

Skontaktuj się z biurem informacyjnym EURES

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

09/06/2021

wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.