• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Rekrutacja do duńskiej firmy zakończona sukcesem dzięki EURES

Blue Ocean Robotics to światowy lider robotyki. Produkuje roboty, które poprawiają jakość życia, środowiska pracy i produktywność ludzi.
Picture

To przedsiębiorstwo automatyki przemysłowej mieści się w Odense w Danii, gdzie jest około 3000 miejsc pracy w robotyce, a tylko 50 inżynierów robotyki kończy lokalny uniwersytet.

Ze względu na istnienie tak ogromnego niedoboru wykwalifikowanej kadry, firma musi szukać dalej, by znaleźć najlepszych inżynierów i móc spełnić swoje potrzeby rekrutacyjne. Aby wspomóc ten proces Blue Ocean Robotics rozpoczęło współpracę z doradcami EURES na Workindenmark.

Doradcy EURES po raz pierwszy skontaktowali się z firmą w 2014 roku, kiedy próbowali dotrzeć do pracodawców w regionie, aby poinformować ich o szerokim zakresie usług dostępnych przez EURES.

Od tamtego czasu Blue Ocean Robotics nawiązało z EURES bliską współpracę i otrzymało pomoc w zakresie pozyskiwania odpowiedniego personelu z całej UE. W chwili obecnej w przedsiębiorstwie pracują osoby z 16 różnych krajów.

Komentując współpracę z EURES, Rikke Voldsgaard Risager, wiceprezeska ds. zasobów ludzkich i usług wewnętrznych w Blue Ocean Robotics, mówi, że „pracują tam osoby wykwalifikowane, które mają profesjonalnie podejście i świetnie wiedzą, jak świadczyć firmom doskonałe usługi”.

„Można powiedzieć, że w Danii oferują swoją usługę jako cały pakiet”, dodaje. „Pomagają w procesie rekrutacji, przyjęciu nowego pracownika do firmy i załatwieniu wszystkich formalności. Gorąco poleciłabym innym pracodawcom skorzystanie z ich usług”.

Według jednego z doradców EURES, Svena Michaela, „kluczem do dobrej relacji z pracodawcami takimi jak Blue Ocean Robotics jest niewątpliwie utrzymywanie otwartego i szczerego dialogu na temat wyzwań związanych z rekrutacją i potrzeb w zakresie zatrudnienia”.

„[Kluczowe jest] Także przejrzyste komunikowanie w zakresie informacji i usług, które oferuje EURES, aby obie strony miały jednoznaczne i wspólne rozumienie tej współpracy i związanych z nią oczekiwań”, dodaje.

Aby dowiedzieć się więcej o usługach świadczonych pracodawcom oraz jak EURES może pomóc w znalezieniu odpowiednich osób z odpowiednimi umiejętnościami, należy już dziś skontaktować się z lokalnym doradcą EURES.

 

Powiązane linki:

Blue Ocean Robotics

Workindenmark

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradcę EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

02/03/2018

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.