• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Kolejny zadowolony beneficjent programu opowiada swoją historię hiszpańskiemu oddziałowi EURES

W listopadzie 2018 r. opublikowaliśmy historię Juana Carlosa – beneficjenta programu EURES, który podzielił się swoim doświadczeniem na stronie hiszpańskiego oddziału EURES na Facebooku. W grudniu Alejandra Franch z Saragossy była ostatnią osobą, która skorzystała z programu EURES i podzieliła się swoim doświadczeniem w mediach społecznościowych. Oto historia Alejandry.
Picture

„Tak jak w przypadku większości osób, powodem mojego przyjazdu do Holandii, była miłość” – zaczyna swoją historię Alejandra. Alejandra wraz ze swoim holenderskim chłopakiem pragnęła scementować swój związek poprzez wspólne zamieszkanie. Ze względu na brak wystarczających ofert pracy w Hiszpanii dla jej chłopaka, Alejandra postanowiła zrezygnować z pracy nauczyciela fotografii i przenieść się do Holandii.

Zanim zdecydowałam się na przeprowadzkę, przez pewien czas maksymalnie oszczędzałam, a następnie udałam się biura EURES w Saragossie, aby zebrać więcej informacji i dowiedzieć się o szansach na zatrudnienie” – wspomina Alejandra. „W oddziale otrzymałam potrzebne informacje i pomoc w udoskonaleniu mojego CV. Uzyskałam wiele pomocnych i konkretnych informacji, a także osobiste wsparcie, które dało mi więcej pewności siebie na nowym etapie mojego życia”.

 

Język nadal kluczem do sukcesu

Podczas wizyty w biurze EURES Alejandra była zaskoczona tym, że oprócz uzyskania osobistego wsparcia ze strony doradców EURES, miała również szansę na dodatkową pomoc w ramach programu Reactivate – programu mobilności zawodowej UE dla osób powyżej 35. roku życia.

„Dzięki dobremu doradztwu zachęcono mnie do podjęcia nauki języka holenderskiego, co moim zdaniem było kluczowe w integracji w nowym środowisku” – mówi Alejandra.

„Kurs języka holenderskiego dzięki programowi Reactivate pozwolił mi na lepszą integrację i dodał mi więcej pewności w codziennym życiu” – dodaje. „Oczywiście można tu przetrwać jedynie z angielskim, ale na pewno lepiej się zintegrujesz, jeśli potrafisz porozumieć się z ludźmi w stopniu podstawowym.”

„Podążając za otrzymanymi poradami, i przy odrobinie szczęścia, udało mi się znaleźć zatrudnienie w międzynarodowej sieci laboratoriów” – mówi Alejandra. Aleksandra uważa, że oprócz szczęścia w znalezieniu pracy zdecydowanie pomogły umiejętności językowe.

„Do mojej codziennej rutyny zalicza się praca w międzynarodowej atmosferze z kolegami z Holandii i zagranicy. Zapewniam wsparcie klientom z Hiszpanii” – wyjaśnia.

„Muszę przyznać, że znajomość innych języków, jak angielskiego i portugalskiego oraz ojczystego hiszpańskiego, miało kluczowy wpływ na szybkie znalezienie pracy tuż po moim przybyciu do Holandii.”

 

„Fascynujące wyzwanie”

„Przeprowadzka do innego kraju nie jest zawsze łatwa” – przyznaje Alejandra. „Oczywiście tęsknię za moim miastem i, kiedy mogę, to wracam tam, by spędzić kilka dni z rodziną i ze znajomymi.”

Alejandra jest jednak zadowolona ze swojej decyzji o podjęciu pracy zagranicą i wydaje się być z tego zadowolona.

„Jestem szczęśliwa w Holandii i doceniam to” – dodaje. „Prawdą jest też, że trzeba włożyć sporo wysiłku, by dostosować się do nowego otoczenia oraz nauczyć się innych języków i posługiwać się nimi – z jednej strony jest to fascynujące, a z drugiej wymagające”.

„Chciałabym zachęcić tych, którzy rozważają przeprowadzkę zagranicę, by odwiedzili miejscowe biuro EURES, gdzie znajdą przyjazny i kompetentny zespół chętny do pomocy”.

 

Aby dowiedzieć się, jak EURES może ci pomóc, odwiedź portal EURES już dziś.

Możesz również przeczytać historię Alejandry w oryginale (w j. hiszpańskim) na  hiszpańskiej stronie EURES na Facebooku (patrz post z 5 grudnia 2018 r.).

 

Powiązane linki:

Reactivate

Portal EURES

EURES Spain na Facebooku

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradcę EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

21/02/2019

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.