• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

Actiris International: wyspecjalizowany dział pomagający pracodawcom z siedzibą za granicą w prowadzeniu rekrutacji w Brukseli

Międzynarodowy oddział publicznych służb zatrudnienia w Brukseli ułatwia europejskim pracodawcom rekrutowanie odpowiednich osób na dane stanowisko.
Picture

Actiris International, we współpracy z EURES, zapewnia specjalistyczne wsparcie przedsiębiorstwom zagranicznym zainteresowanym rekrutacją osób poszukujących pracy z Brukseli. Actiris International zapewnia wysokiej jakości wsparcie dla pracodawców oferujących możliwości zatrudnienia lub staże.

 

Na początku 2016 r. opracowano nową usługę przeznaczoną specjalnie dla międzynarodowych pracodawców prowadzących rekrutację za granicą: Select International. Podobnie jak agencja pośrednictwa pracy, oferuje tworzenie krótkich list wykwalifikowanych kandydatów w Brukseli, które to listy ukierunkowane są na potrzeby pracodawców zagranicznych. Oferowana usługa jest darmowa i zindywidualizowana, a do danego projektu przydzielony jest konkretny doradca.

 

Actiris International może również organizować specjalistyczny „dzień pracodawcy”, jeżeli dostępnych jest więcej niż sześć stanowisk. Oferty pracy są publikowane na stronie internetowej Actiris i portalu EURES, a doradcy przyjmują aktywną postawę, zachęcając potencjalnych kandydatów wyszukanych w ich wewnętrznej bazie danych.

 

Pracodawcom z siedzibą w Brukseli, mającym do czynienia z niedoborem pracowników, Actiris International oferuje obsługę zagraniczną, dzięki której może przedstawić krótką listę wykwalifikowanych kandydatów z UE.

 

— Główną zaletą brukselskich kandydatów działającą na korzyść międzynarodowej mobilności jest ich znajomość języków obcych, od angielskiego po polski, a także gotowość do pracy i życia za granicą — mówi Jessica Mathy, kierownik Działu Zatrudnienia Międzynarodowego Actiris.

 

Ta specjalistyczna jednostka, stanowiąca część sieci EURES, oferuje indywidualnie dostosowane do potrzeb i realizowane krok po kroku wsparcie przedsiębiorstw, sięgające od doprecyzowania opisu stanowiska po wstępną selekcję odpowiednich kandydatów. Actiris International zajmuje się wstępną selekcją oraz przesiewaniem potencjalnych kandydatów oraz zobowiązuje się do przedstawienia pracodawcy wybranych kandydatów w terminie trzech tygodni.

 

Doradcy Actiris International ds. mobilności są również doradcami EURES i specjalizują się w rekrutacji międzynarodowej. Dzięki sieci mogą przekazywać informacje o wolnych stanowiskach pracy swoim współpracownikom z 30 stowarzyszonych państw.

 

— Współpracujemy na dużą skalę z przedsiębiorstwami zagranicznymi, od MŚP po korporacje wielonarodowe, a także sektorem pozarządowym — dodaje Jessica Mathy. — Pracujemy w różnych państwach i sektorach. Skierowaliśmy specjalistów obsługi klienta do Euroccor w Bułgarii, doradcę wsparcia technicznego do Apple w Irlandii, specjalistów ds. rozwoju biznesu do EnergyFrance w Zjednoczonym Królestwie, kierownika projektu do Sogerom w Luksemburgu, asystenta ds. HR do Bimbamjob we Francji i tak dalej.

 

 

Powiązane linki:

 

EURES – Europejski Portal Mobilności Zawodowej – „Znajdź kandydatów” – Wideo instruktażowe

EURES dla pracodawców

Actiris International

Select International

Euroccor

Apple

Bimbamjob

 

 

Więcej informacji:

 

Szukaj doradcy EURES

 

Warunki życia i pracy w krajach EURES

 

Baza ofert pracy EURES

 

Usługi EURES adresowane do pracodawców

 

Kalendarz wydarzeń EURES

 

Nadchodzące wydarzenia online

 

EURES na Facebooku

 

EURES na Twitterze

 

EURES na LinkedIn

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

21/12/2017

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.