• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

5 wskazówek jak zachować zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym w obliczu zimowych restrykcji związanych z COVID-19

W zimowych miesiącach możesz odczuwać mniejszą motywację i spędzać więcej czasu w domu. Może to utrudniać zachowanie zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, a restrykcje związane z COVID-19 z pewnością w tym nie pomagają. Sprawdź nasze 5 wskazówek, jak radzić sobie z zimowymi restrykcjami!
Picture

1.   Stawiaj zdrowie na pierwszym miejscu

Pamiętaj, aby dbać o siebie. Rób regularne przerwy od pracy przy biurku i szukaj okazji do aktywności fizycznej. Dostępnych jest mnóstwo zajęć online, co ułatwia ćwiczenie w domu w dogodnym czasie – wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie: od jogi po bardzo intensywny trening.

 

2.   Ustal zimową rutynę

Twoja rutyna pracy z domu w okresie letnim może nie sprawdzać się tak samo dobrze, kiedy zimowe dni są krótsze, a temperatury dużo niższe niż latem. Zmiana codziennej rutyny może pomóc w lepszym wykorzystaniu dnia. Rozważ spacer albo przebieżkę w porze obiadowej zamiast po pracy, aby zażyć jak najwięcej światła dziennego. Jeśli masz możliwość elastycznej pracy, możesz nawet wprowadzić drobne zmiany w grafiku, aby maksymalnie wykorzystać ostatnie godziny światła dziennego.

 

3.   Przestrzegaj stałych reguł

Jeśli pracujesz z domu, staraj się cały czas pamiętać o dobrych nawykach. Praca tylko w jednym pomieszczeniu w domu, rozpoczynanie pracy o tej samej porze każdego dnia, dbanie o porządek w domowym biurze oraz robienie regularnych przerw w pracy – odwrócenie wzroku od ekranu, wstanie od biurka czy rozprostowanie nóg może pomóc w utrzymaniu odpowiedniej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Jeśli doświadczasz restrykcji związanych z COVID-19 już od dłuższego czasu, postaraj się, aby dobre nawyki nie wymknęły ci się spod kontroli.

 

4.   Dbaj o życie towarzyskie

Chociaż ze względu na restrykcje związane z COVID-19 być może nie chodzisz do pracy albo nie spotykasz się z przyjaciółmi, Zoom, Microsoft Teams i Facetime mogą świetnie sprawdzić się jako narzędzia do utrzymywania kontaktów towarzyskich. Nadal możesz świętować urodziny i inne uroczystości, wysyłając kartki albo pijąc herbatę bądź wino przez Zooma. 5-minutowa rozmowa z kolegami i koleżankami z pracy przy włączonej kamerze może pozytywnie wpłynąć na Twój dzień, a Ty możesz być jedyną osobą, z którą Twoi współpracownicy rozmawiają, pracując z domu.

 

5.   Szukaj rozrywki online

Coraz więcej wydarzeń przenoszonych jest do świata online w związku z COVID-19. Oznacza to, że nadal możesz chodzić na koncerty, wystawy czy występy kabaretowe, a nawet uczestniczyć w konkursach czy zajęciach kulinarnych, nie wychodząc z salonu! Udział w takich wydarzeniach sprawi, że będziesz wyczekiwać weekendu i pozostawi po sobie miłe wspomnienia, którymi możesz dzielić się z przyjaciółmi pomimo restrykcji rządowych.

 

Oto one – 5 wskazówek jak zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym podczas zimowych restrykcji związanych z COVID-19. Więcej wskazówek dotyczących pracy z domu znajdziesz w naszym poradniku Pięć prostych kroków, które ułatwią pracę z domu.

 

Powiązane linki:

Zoom

Microsoft Teams

Facetime

Pięć prostych kroków ułatwi pracę z domu

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

22/01/2021

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.