• Wydarzenia

Artykuły na aktualne tematy


<< Powrót do listy aktualności

„Nowe środowisko, nowa kultura i nowi ludzie”: EURES pomaga Francuzce znaleźć pracę w Irlandii

Dzięki wsparciu otrzymanemu od EURES Florence Pernock z Normandii znalazła pracę we francuskim biurze podróży w Irlandii. Rozmawialiśmy z Florence, aby dowiedzieć się o jej doświadczeniach w Irlandii, o tym, jakie ma porady dla innych osób poszukujących pracy zainteresowanych zatrudnieniem za granicą i o przyszłych planach.
Picture

Pracując wcześniej na stanowisku kierownika biura w firmie księgowej w Paryżu, Florence Pernock uznała, że chciałaby przeprowadzić się do Irlandii, aby zdobyć doświadczenie w anglojęzycznym kraju. Florence skontaktowała się z EURES w trakcie poszukiwania pracy, a pracownicy EURES szybko znaleźli jej zatrudnienie w Sligo, w północnozachodniej części kraju.

Florence pracuje obecnie jako asystentka w Alainn Tours, francuskim biurze turystycznym specjalizującym się w organizowaniu wakacji dla francuskojęzycznych turystów w Irlandii. „W ramach moich obowiązków zajmuję się ogólną pracą administracyjną, a także pomagam w usprawnianiu komunikacji i działań organizacyjnych firmy, a także zarządzaniu nią” – tłumaczy Florence.

 

„Sytuacja pasująca wszystkim zainteresowanym stronom”

Florence jest wdzięczna zwłaszcza jednej pracownicy EURES, Georgie Pevrol, za wspieranie jej w przeprowadzce do Irlandii. „Bardzo mnie wspierała i właściwie to ona znalazła mi tę pracę” – wyjaśnia Florence.

„Jak tylko zobaczyła tę ofertę pracy, skontaktowała się ze mną, by mi powiedzieć, że znalazła stanowisko IDEALNIE pasujące do mojego profilu. Tak więc wysłałam moją kandydaturę i dwa miesiące później dostałam pracę!”

Florence przypomina sobie, jak Georgie zapewniła jej szerokie wsparcie w trakcie poszukiwania pracy i przeprowadzki. „Udzieliła mi porad na temat wsparcia finansowego, które mogłam otrzymać na rozmowę o pracę za granicą i na przeprowadzkę do Irlandii, a potem zadzwoniła do mnie po upływie półtora miesiąca, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Była naprawdę kompetentna i pomocna aż do rozpoczęcia przeze mnie nowego życia w Irlandii. Serdecznie jej za to podziękowałam”.

Sama Georgie dość skromnie wypowiada się na temat swojego udziału. „Była to praca zespołowa” – mówi Georgie. „Ofertę pracy przysłała mi koleżanka, Marine, która była w kontakcie z pracodawcą. Wysłałam jej CV Florence, gorąco ją polecając, ponieważ wiedziałam, że jest poważną i wykwalifikowaną kandydatką”.

„Florence przyjęła moją radę, a pracodawca zaufał Marine, co doprowadziło do sytuacji pasującej wszystkim zaangażowanym stronom” – opowiada Georgie.

 

„To nowe życie, ale podoba mi się”

Dla Florence największą zaletą mieszkania za granicą jest odkrywanie „nowego otoczenia, nowej kultury i nowych ludzi”. „Irlandczycy są tak serdeczni! – mówi Florence.

Florence nie wie, co przyniesie jej przyszłość, głównie dlatego, że choć ona przeprowadziła się do Irlandii, jej druga połówka pozostała we Francji. Jednak cieszy się na wyzwanie w postaci pracy za granicą.

„To nowe życie, ale podoba mi się” – mówi. „Przeprowadzka do nowego kraju służy nie tylko poprawie znajomości języka, ale także pomaga poznać siebie. Jedyne, czego żałuję, to fakt, że za dużo mówię po francusku w Irlandii, więc radziłabym każdemu, kto pracuje za granicą, by mieć jak najwięcej kontaktu z osobami miejscowymi”.

„Jeżeli naprawdę chcesz uzyskać doświadczenie za granicą, trzeba koncentrować się na swoim celu i nigdy się nie poddawać” – radzi Florence. „Uwierz w siebie i wszystko będzie w porządku”.

„Usługi EURES są wyjątkowe i naprawdę doceniam, jak pomogły mi w znalezieniu pracy”.

 

Jeżeli ciebie też interesuje praca za granicą w Europie, odwiedź już dziś portal EURES, aby przejrzeć miliony ofert pracy lub skontaktować się z pracownikiem EURESw twoim regionie.

 

Powiązane linki:

Portal EURES

Pracownicy EURES

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’ pin@EURES

Szukaj pracownika EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Zastrzeżenie prawne: Zwracamy uwagę, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.

18/10/2019

<< Powrót do listy aktualności
 
wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Ich treść te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Europejski Urząd Ds. Pracy ani Komisji Europejskiej. Ponadto, że ani EURES, ani Komisja Europejska nie odpowiadają za treść wymienionych wyżej stron internetowych prowadzonych przez osoby trzecie.