Artykuły na aktualne tematy


Gdzie miłość wiąże się z czekoladą na skraju norweskiego fiordu

Wakacyjne romanse zazwyczaj nie odmieniają naszego życia. Jednak gdy Bengt Dahlberg ze Szwecji zakochał się w czasie podróży nad norweski fiord Geirangerfjorden, podjął decyzję, że zrobi wszystko, aby tam pozostać. W rezultacie powstał zakład ręcznego wyrobu czekolady oraz kawiarnia nad jednym z najbardziej malowniczych fiordów na świecie.

Przeczytaj więcej >>

27/11/2015


EURES jest kluczowym sojusznikiem firmy rodzinnej bazującej na rekrutacji sezonowej

Kiedy w 1991 r. szwedzka para Kenneth i Birgit Andersson przejęła rodzinną plantację truskawek, ich działalność pozostawała opłacalna dzięki zagranicznym zbieraczom. Rekrutacja pracowników za granicą była jednak droga i czasochłonna, nie wspominając już o komplikacjach związanych z barierą językową. Aby uzyskać pomoc w pokonaniu tych i innych barier, Anderssonowie zwrócili się do EURES.

Przeczytaj więcej >>

24/11/2015


Portugalscy wykwalifikowani pracownicy służby zdrowia wyjeżdżają do północnej Norwegii

Dla dwójki młodych ludzi z Lizbony nowe życie w Norwegii rozpoczęło się od ukierunkowanej nauki języka. Obecnie pracują w miasteczku położonym blisko północnego koła podbiegunowego jako analityk laboratoryjny i farmaceuta, a ich prawie dwuletnia córeczka szybko staje się dwujęzyczna.

Przeczytaj więcej >>

17/11/2015


Rozmowa kwalifikacyjna, test psychometryczny, kwestionariusz – Dlaczego ubieganie się o pracę staje się tak skomplikowane?

Rekruterzy szukający wysoko wykwalifikowanych pracowników stosują szereg technik, aby uzyskać pewność, że zatrudniają właściwą osobę. Poniżej opisano, jakie są najnowsze trendy i czego można się spodziewać.

Przeczytaj więcej >>

13/11/2015


Praca twoich marzeń w sektorze cyfrowym – rejestracja na targi pracy w Madrycie dla poszukujących pracy trwa

Rekruterzy znanych firm, takich jak Uber, Amazon development, Huawei i Booking.com, szukają dobrych pracowników Może właśnie ciebie? Jeśli interesuje cię praca w sektorze cyfrowym, sprawdź europejskie targi pracy w sektorze cyfrowym w Madrycie 20 listopada.

Przeczytaj więcej >>

09/11/2015


Osoby przeprowadzające rekrutację i pracodawcy w Islandii korzystają ze specjalnie dostosowanego wsparcia udzielanego przez EURES na Malcie

Kilka prężnie rozwijających się sektorów na tej śródziemnomorskiej wyspie, od oprogramowania po e-hazard, poszukuje obecnie pracowników. Oddział EURES na Malcie jest być może małym zespołem, ale zyskuje uznanie za aktywne wsparcie osób przeprowadzających rekrutację i pracodawców, którzy na co dzień obsługują te sektory.

Przeczytaj więcej >>

06/11/2015


Ścisła współpraca między państwami w ramach EURES = najlepsze obsługa osób poszukujących pracy i pracodawców

EURES to ogólnounijna sieć, która ma kontakty poza Europą. Doradcy regularnie spotykają się i często ze sobą współpracują, dzięki czemu znajdują się w bardzo dobrej pozycji, aby dopasowywać osoby poszukujące pracy do odpowiednich osób przeprowadzających rekrutację. Dwóch członków sieci EURES, z Węgier i Rumunii, wyjaśnia, jak to działa w praktyce i dlaczego jest to istotne.

Przeczytaj więcej >>

03/11/2015


Dzięki nowej inicjatywie EURES media cyfrowe stoją otworem przed piątką młodych Irlandczyków poszukujących pracy

Czasem doświadczenie za granicą naprawdę może pomóc w zdobyciu świetnej pracy, a taką przewagę zapewnia młodym osobom poszukującym pracy nowy program w Irlandii. Pięciu uczestników w irlandzkim programie Experience Your Europe [Poznaj swoją Europę] (EYE) odbyło szkolenie w zakresie mediów, zorganizowane w Holandii przez Illuminata Media. Teraz, gdy wrócili do Dublina, wszyscy do końca roku otrzymają od tej firmy pracę lub oferty pracy.

Przeczytaj więcej >>

27/10/2015


Udało ci się w końcu dostać na rozmowę kwalifikacyjną – nie daj się ponieść nerwom!

Znalazłeś(-aś) idealną pracę? Dostałeś(-aś) zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Poczytaj o tym, jak zachować spokój i być pewnym(-ą) siebie, nawet w bardzo stresujących sytuacjach.

Przeczytaj więcej >>

20/10/2015


Włoski absolwent studiów informatycznych skorzystał z „Twojej pierwszej pracy z EURES-em”, aby znaleźć pracę w Wielkiej Brytanii

Emiliano Prisco wiele oczekiwał po dostaniu się na staż w dużej firmie informatycznej w Wielkiej Brytanii. Niestety nadzieja zamieniła się w wątpliwości, gdy nie otrzymał wymaganego wsparcia ze strony Erasmusa na jego przeprowadzkę za granicę. Dziś z pomocą doradców EURES we Włoszech i nowego pracodawcy ma on upragnioną pracę z umową na czas określony.

Przeczytaj więcej >>

16/10/2015wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.