Artykuły na aktualne tematy


Przełomowe wydarzenie – targi pracy EURES w mediach społecznościowych

Wpisz tę datę do swojego kalendarza! Zaplanowane na piątek 9 października 2015 roku targi pracy odbędą się wyłącznie na Twitterze i Facebooku. Za organizację tego innowacyjnego przedsięwzięcia odpowiada holenderski oddział EURES; jest to prawdopodobnie pierwsze tego typu wydarzenie w historii sieci. Jego sukces może utorować drogę innym podobnym projektom w całej Europie.

Przeczytaj więcej >>

01/10/2015


Dzięki wsparciu ze strony sieci EURES litewskie przedsiębiorstwo budowlane w szybki i prosty sposób znajduje pracowników do obsadzenia wakatów

Przedsiębiorstwo budowlane Projektana z siedzibą w Kownie na Litwie ma się doskonale mimo prowadzenia działalności w niesprzyjającym klimacie gospodarczym. Przedsiębiorstwo zajmuje się głównie wykonywaniem fundamentów na placach budowy na Litwie, Łotwie, Białorusi i w Rosji. Ze względu na liczbę otrzymywanych zleceń przedsiębiorstwo często musi jednak zatrudniać pracowników i szukać wymaganych profili kwalifikacji na odleglejszych obszarach. Projektana wyraża się jasno o korzyściach płynących z zatrudniania pracowników za pośrednictwem sieci EURES.

Przeczytaj więcej >>

29/09/2015


Przeprowadzka do Danii za pracą? Program Workindenmark dla małżonków umożliwi również znalezienie pracy twojemu partnerowi

Nie musisz zawiesić swojej kariery, jeśli twoja żona lub twój mąż przeprowadzają się do Danii, aby podjąć pracę, jak to odkrył Tiago Silva, kiedy jego żona została zatrudniona jako psychiatra w duńskim szpitalu. Skorzystał z programu Workindenmark dla małżonków oferującego szkolenie i porady, aby pomóc partnerom osób już zatrudnionych w znalezieniu pracy.

Przeczytaj więcej >>

18/09/2015


Dzięki programowi „Twoja pierwsza praca z EURES-em” grecka pielęgniarka pomaga osobie z chorobą Alzheimera w Schwarzwaldzie

Ze względu na utrzymujące się problemy w Grecji znalezienie pracy w niektórych sektorach jest bardzo trudne. Znacznie ucierpiał sektor opieki zdrowotnej, dlatego pielęgniarka Kalliope Kazepi z radością skorzystała z szansy na rozwój swojej kariery zawodowej i podjęła pracę w Schwarzwaldzie (Niemcy).

Przeczytaj więcej >>

15/09/2015


Nauka na zajęciach, praktyka w miejscu pracy – program MobiPro naprawdę przynosi efekty

Tylko w tym roku ponad 100 młodych osób z Bułgarii skorzystało z możliwości wzięcia udziału w szkoleniu zawodowym i znalezienia zatrudnienia dzięki niemieckiemu programowi „Job of my Life"

Przeczytaj więcej >>

10/09/2015


Szukanie pracy w portalu EURES – skuteczniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu wyszukiwarki

Nasz portal czekają zmiany! Osoby poszukujące pracy korzystające z narzędzia „Znajdź pracę" wkrótce będą mogły w pełni korzystać ze skuteczniejszej wyszukiwarki i uproszczonego interfejsu.

Przeczytaj więcej >>

07/09/2015


Praktyka zawodowa, staż, przyuczanie do zawodu – która z opcji jest odpowiednia dla ciebie?

Jeżeli nie ukończyłeś 35 roku życia i szukasz pracy, wówczas program „Twoja pierwsza praca z EURES-em" i nowy portal Drop'pin@EURES mogą być odpowiednie dla ciebie. Pomogą ci one w znalezieniu pracy, praktyki zawodowej lub możliwości przyuczenia do zawodu w dowolnym państwie UE, a także w Norwegii i na Islandii. Czy masz jednak jasność, jaka jest różnica między praktyką zawodową a przyuczaniem do zawodu? A co ze stażem? Czytaj dalej, aby uzyskać wyjaśnienie!

Przeczytaj więcej >>

04/09/2015


Doradcy EURES pomagają absolwentom w rozważeniu dostępnych możliwości

Dzięki działaniom doradców EURES, którzy przychodzą do szkół w celu porozmawiania bezpośrednio z osobami, które w przyszłości będą poszukiwać pracy, łotewscy absolwenci dowiadują się o możliwościach poszukiwania pracy w Europie.

Przeczytaj więcej >>

01/09/2015


Osoby dwujęzyczne dodatkowo stymulują funkcje poznawcze swojego mózgu.

Znajomość kilku języków obcych przynosi oczywiste korzyści: w większej liczbie miejsc czujemy się jak w domu, mamy większe możliwości zatrudnienia i możemy z łatwością rozmawiać ze spotykanymi ludźmi. Jak pokazuje niedawno przeprowadzone badanie, istnieją jednak również korzyści ukryte.

Przeczytaj więcej >>

28/08/2015


Job dating – EURES Luksemburg dokłada wszelkich starań, by pomóc Ci w znalezieniu idealnej pracy.

Jeśli szukasz pracy w branży hotelarskiej i możesz być w Mondorf les Bains w Luksemburgu 26 października 2015 r., zapisz sobie tę datę w kalendarzu. EURES organizuje imprezę job dating (krótkie rozmowy kwalifikacyjne, mające miejsce jedna po drugiej, dzięki czemu można odbyć wiele spotkań w krótkim czasie) dla osób poszukujących pracy i potencjalnych pracodawców. Zapraszamy także rekrutujących, którzy aktualnie poszukują pracowników.

Przeczytaj więcej >>

25/08/2015wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.