Artykuły na aktualne tematy


8 tips for online job hunting like a pro

The internet is an amazing tool when it comes to looking for a job. But it can also be confusing, with so much information and so many options making it difficult to know where to start. Before you know it, three hours have passed and you’re no closer to landing that dream job.

Przeczytaj więcej >>

17/02/2017


Od stażystki do pracownika – dzięki gwarancjom dla młodzieży młoda kobieta z Bułgarii znalazła pracę w zawodzie

Po 10 latach studiów ekonomicznych Theodora Dobreva liczyła na znalezienie pracy, która będzie bezpośrednio związana z jej wykształceniem. Jedyne dwie oferty pracy, jakie otrzymała absolwentka studiów licencjackich w zakresie ekonomii i kontroli finansowej, nie miały jednak nic wspólnego z jej specjalizacją.

Przeczytaj więcej >>

17/02/2017


The 5 ‘S’ rules for writing a killer cover letter

Looking for a job can be time-consuming and sometimes a bit frustrating. It can be daunting to know that you applied for your dream job last week… but so did 300 other candidates! What’s the key to success?

Przeczytaj więcej >>

10/02/2017


W Szwecji otwierają się możliwości zatrudnienia dla fińskich nauczycieli

Wykwalifikowani nauczyciele poszukujący pracy w Finlandii znajdują nowe możliwości w Szwecji dzięki współpracy w ramach sieci EURES.

Przeczytaj więcej >>

10/02/2017


Słodki smak sukcesu przywiódł Valerie z Marsylii do Lublany

Dwa lata po tym, jak postanowiła skoczyć na głęboką wodę i przeprowadziła się (korzystając z pomocy EURES) z Francji do Słowenii, Valerie Labat-Gest przygotowuje się obecnie do otwarcia własnej cukierni w Stambule.

Przeczytaj więcej >>

03/02/2017


Pomoc młodym Szwedom w rozwoju kariery w hotelarstwie w Danii

Szwedzcy praktykanci chcący znaleźć miejsce w duńskim sektorze hotelarskim zostali zmotywowani dwutygodniowym kursem zorganizowanym w ramach transgranicznej współpracy EURES w regionie Øresund. Był on prowadzony jako badanie pilotażowe służące zapewnieniu ścisłego powiązania między nauką przekazywaną podczas kursu a wyrażonymi przez pracodawcę potrzebami

Przeczytaj więcej >>

29/01/2017


Nowa praca otwiera szersze perspektywy przed osobą poszukującą pracy ze Słowenii

Ana-Marija Vratanar pochodząca z niewielkiej wioski w Słowenii poszukiwała odpowiedniej pracy w swoim rodzimym kraju, zanim jej uwagę zwróciła pewna oferta pracy. Zamieszczona w lokalnym urzędzie pracy oferta dotyczyła stanowiska w rodzinnym hotelu w Austrii. „Pomyślałam sobie – dlaczego nie?” Ana skontaktowała się zatem z doradcą EURES Žarkiem Markovičem w Lublanie.

Przeczytaj więcej >>

13/01/2017


Wesołych świąt

Korzystając z okazji, EURES pragnie życzyć wesołych świąt i nowego roku pełnego nowych możliwości. Jeśli twoim postanowieniem noworocznym jest znalezienie nowej pracy, niezależnie od tego, czy jesteś osobą bezrobotną, pragniesz zmiany lub interesowałaby cię praca w innej kulturze, EURES może pomóc ci w osiągnięciu twoich celów.

Przeczytaj więcej >>

20/12/2016


Od pasji do biznesu – dzięki gwarancjom dla młodzieży spełniło się marzenie młodej Greczynki

Po ukończeniu szkoły Aristea Zachari przez trzy miesiące bezskutecznie szukała pracy, pozostając na utrzymaniu rodziców i obawiając się nadchodzącej przyszłości. Kiedy więc w lokalnym biurze karier dowiedziała się o gwarancjach dla młodzieży, skorzystała z okazji, aby wziąć udział w programie i przyuczyć się do zawodu fryzjerki.

Przeczytaj więcej >>

16/12/2016


Seminaria internetowe pomagają w dostosowaniu CV i listu motywacyjnego do potrzeb szwedzkiego rynku pracy

Jeśli przemawia do ciebie pomysł podjęcia pracy w kraju z pięknym, naturalnym środowiskiem, gdzie przestrzega się zdrowej równowagi miedzy pracą a życiem prywatnym oraz gdzie istnieje bogata tradycja sztuki i designu, to Szwecja może być krajem dla ciebie.

Przeczytaj więcej >>

13/12/2016


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.