Artykuły na aktualne tematy


Ważne jest, gdzie chcesz się znaleźć, a nie gdzie studiowałeś

Wielokrotnie dziękowała mi za zatrudnienie jej na staż w moim przedsiębiorstwie. Dlaczego? Ponieważ niektórzy studenci przekonali ją, że „tacy jak ona” zawsze będą stali na końcu kolejki do zatrudnienia przez „takich jak ja”.

Przeczytaj więcej >>

23/11/2017


Praca latem w Chorwacji, zimą w Austrii: jednej z osób poszukujących pracy się to udało

Ze względu na swoje przepiękne wybrzeże Chorwacja jest bardzo popularnym miejscem letniego wypoczynku wśród turystów – to oznacza, że istnieje wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników sektora hotelarskiego.

Przeczytaj więcej >>

22/11/2017


Instrument MŚP: zwiększ potencjał swojego MŚP


Maksymalny efekt CV – spróbuj innego podejścia!

W zależności od rodzaju pracy będącej przedmiotem aplikacji pracodawca czasami chce mieć pewne pojęcie, kim jesteś, a następnie poznać Twoje umiejętności i doświadczenia. Może zatem warto połączyć bardziej tradycyjną wersję życiorysu z CV w formie filmu. Jeżeli uważasz to za dobre rozwiązanie, to poniżej znajdziesz rady ekspertów dotyczące tego, kiedy można przedstawić CV w formie filmu i co należy uwzględnić przy jego kręceniu.

Przeczytaj więcej >>

09/11/2017


5 tips for a new apprentice or trainee

You’ve got the acceptance letter (or email). You know when you’re starting and where. You’ve checked out your new workplace online to get your bearings. Now what? Time to find out how to make your apprenticeship or traineeship a roaring success!

Przeczytaj więcej >>

08/11/2017


How to make a good first impression… within the first two weeks

It doesn’t matter if it’s a full-time job, a vocational apprenticeship or a part-time internship – first impressions are always important. Lots of articles have been written about how to use those first precious few seconds wisely… so we thought we’d look at the first couple of weeks instead. After all, it can take some time to settle into a new workplace and find your feet!

Przeczytaj więcej >>

02/11/2017


Od poszukiwania pracy do działalności gospodarczej – gwarancja dla młodzieży pomaga Litwince realizować swoje marzenia

Goda Tokerės zawsze była przekonana, że pragnie rozwijać karierę związaną ze sztukami kreatywnymi. Mniej oczywiste było natomiast to, jak zdobyć umiejętności i wiedzę konieczne do osiągnięcia tego celu.

Przeczytaj więcej >>

01/11/2017


Recruitment for all


Teraz Estonia, która sprawuje prezydencję Rady UE


Why are cultural differences an asset for a company?


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.