Artykuły na aktualne tematy


Job dating – EURES Luksemburg dokłada wszelkich starań, by pomóc Ci w znalezieniu idealnej pracy.

Jeśli szukasz pracy w branży hotelarskiej i możesz być w Mondorf les Bains w Luksemburgu 6 października 2015 r., zapisz sobie tę datę w kalendarzu. EURES organizuje imprezę job dating (krótkie rozmowy kwalifikacyjne, mające miejsce jedna po drugiej, dzięki czemu można odbyć wiele spotkań w krótkim czasie) dla osób poszukujących pracy i potencjalnych pracodawców. Zapraszamy także rekrutujących, którzy aktualnie poszukują pracowników.

Przeczytaj więcej >>

25/08/2015


Europejskie Dni Pracy – jak sprawić, aby to pierwsze spotkanie było istotne?

Targi kariery zawodowej i pracy, sesje prezentacji dla kilku pracodawców – osoby poszukujące pracy i pracodawcy wychodzą z inicjatywą i podejmują próbę dopasowania się. Ale jak być pewnym, że maksymalnie wykorzystało się swoją krótką możliwość na zaprezentowanie się?

Przeczytaj więcej >>

13/08/2015


EURES pomaga włoskiej parze przenieść się razem do Szwecji

Rozpoczynanie życia w nowym kraju – nowa praca, nowy język, nowa kultura – jest ekscytującym wyzwaniem. Jednak jeżeli wiąże się z rozłąką z partnerem, podjęcie go może być bardzo trudne. EURES we Włoszech i Szwecji pomógł parze z Włoch znaleźć zatrudnienie, zapewniając im obojgu całkiem nowe możliwości.

Przeczytaj więcej >>

11/08/2015


Jak poznać nowych ludzi, poprawić swoje CV i świetnie się bawić w czasie wakacji? Ucząc się języka!

Mamy to szczęcie, że przysługuje nam dwumiesięczna przerwa wakacyjna, ale minęła już mniej więcej połowa tych wakacji, a my zaczynamy się trochę nudzić? Dobrze wykorzystajmy ten czas i nauczmy się nowego języka.

Przeczytaj więcej >>

05/08/2015


Jakie spostrzeżenia może zaoferować doradca z prawie 30-letnim doświadczeniem?

Przez prawie 30 lat Cindy Sijmonsma była gotowa do udzielania porad na temat znalezienia pracy w każdym sektorze, w dowolnym miejscu. Cindy jest najlepszym przykładem doradcy EURES – jest oddana, ma motywację i jest zawsze gotowa, aby pomóc ludziom odnaleźć się w nowym środowisku. „Kultura znaczy o wiele więcej niż tylko książki i muzyka" – mówi. – „Chodzi też o to, jak jemy w przerwie obiadowej, jak się komunikujemy".

Przeczytaj więcej >>

28/07/2015


Od scenariusza do ekranu – szwedzcy scenarzyści sprawdzają, czy ich pomysły zyskają zainteresowanie

Dwunastu scenarzystów miało w czerwcu możliwość zaprezentowania swoich pomysłów producentom w Berlinie. Podczas trzeciego tego typu wydarzenia, zorganizowanego w Niemczech przez szwedzką doradczynię EURES Wannę Spiridonidou, scenarzyści obracali się wśród profesjonalistów z branży i przedstawiali swoje historie podczas sesji służącej prezentacji.

Przeczytaj więcej >>

24/07/2015


Dwóch młodych Włochów opowiada w serwisie YouTube, dlaczego wybrali program „Twoja pierwsza praca z EURES-em”

Fabio Bertollini i Agata Murgano to młodzi Włosi, którzy w maksymalnym stopniu wykorzystują możliwości rozwoju zawodowego, jakie daje im program „Twoja pierwsza praca z EURES-em". Ich doświadczenia są tematem dwóch filmów zamieszczonych niedawno w serwisie YouTube. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego wybrali ten program i co on im zaoferował.

Przeczytaj więcej >>

20/07/2015


EURES – podejście „łączone”, które pomoże ci znaleźć i utrzymać pracę

Gdy EURES pomógł Panagiocie Domestichou znaleźć pracę na stanowisku asystentki pielęgniarki w Finlandii, wreszcie miała poczucie, że może wykonywać zawód, w którym zdobyła kwalifikacje w Grecji. Na horyzoncie pojawiły się jednak problemy – po sześciu miesiącach od podjęcia przez nią tej pracy jej pracodawcy uznali, że potrzebują dodatkowych dokumentów. Z pomocą przyszły EURES i Europe Direct w Grecji wraz z EURES w Finlandii.

Przeczytaj więcej >>

17/07/2015


Nowe miejsca pracy w branży informatycznej dla Finów rozważających przeprowadzkę do Szwecji.

W Szwecji istnieje zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie informatyki, komputerów i technologii. Niektórzy pracodawcy zdają sobie sprawę, że po zwolnieniach wielu specjalistów z Nokii najlepszym miejscem na poszukiwanie pracowników może być Finlandia. Doradcy sieci EURES w obu krajach służą pomocą w znalezieniu nowej pracy i w przeprowadzce.

Przeczytaj więcej >>

13/07/2015


Nowa aplikacja obliczy odpowiednie wynagrodzenie na podstawie danych zawartych w CVwyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.