Artykuły na aktualne tematy


Hiszpanie poszukujący pracy chętnie przeglądają oferty pracy podczas Hiszpańsko-Nordyckiego Dnia Pracy

Na Dzień Pracy, który odbył się 16 grudnia w Madrycie, do Hiszpanii przybyły osoby rekrutujące ze Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii i Estonii, aby spotkać się z osobami zainteresowanymi przeprowadzką do północnej Europy. Zarejestrowano blisko 800 osób chcących wziąć udział w tym wydarzeniu, obejmującym 24 wystawców, w tym trzech pracodawców rekrutujących na miejscu.

Przeczytaj więcej >>

12/02/2016


Gry komputerowe mogą stać się kolejnym narzędziem w zestawie rekrutujących

Przypomnij sobie gry komputerowe – mogą mieć decydujące znaczenie, gdy po raz kolejny pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną. Znane przedsiębiorstwa, na przykład Deloitte, sprawdzają kandydatów do pracy pod kątem tolerancji na ryzyko, szybkości uczenia się, sprawności umysłowej i wytrwałości, podpatrując, jak radzą sobie, grając w specjalnie opracowane gry.

Przeczytaj więcej >>

05/02/2016


Nowy rok – nowa praca? Przeczytaj porady ekspertów w zakresie kariery zawodowej i spraw, aby rok 2016 należał do Ciebie

Początek roku to dobry moment na przyjrzenie się własnym celom zawodowym – aby powziąć postanowienia, zweryfikować cele i ponownie przeanalizować swoją karierę.

Przeczytaj więcej >>

02/02/2016


Staże czekają na wybranych studentów medycyny

Nauka nowych sposobów działania, zdobycie praktycznych doświadczeń, podszlifowanie angielskiego, a przy tym uzyskanie za to zapłaty. EURES Litwa połączył siły z agencją pośrednictwa pracy Jark Healthcare, aby zorganizować dla studentów medycyny letnie staże w Zjednoczonym Królestwie, dające im dodatkowe atuty w budowaniu kariery zawodowej.

Przeczytaj więcej >>

26/01/2016


Odnalezienie się w nowym kraju – pielęgniarka z Portugalii zyskuje niezależność finansową w Niemczech

Joana Cavaco z Portugalii podjęła dwa lata temu pracę w Niemczech i pragnie się podzielić wrażeniami z osobami, które chcą przeprowadzić się do kraju z zupełnie inną kulturą pracy.

Przeczytaj więcej >>

19/01/2016


Malowniczy zakątek czy kompletne pustkowie? Przygotuj się na pracę na odludziu!

Chociaż większość miejsc pracy jest w miastach i miasteczkach, wiele można też znaleźć w miejscach bardziej odległych od cywilizacji. Jak poszukujący pracy mogą oswoić odludne miejsca? I jak pracodawcy mogą pomóc pracownikom w radzeniu sobie z samotnością oraz zachęcić ich do zostania na dłużej? Norweska doradczyni EURES ma na to pomysły.

Przeczytaj więcej >>

15/01/2016


Dumny i szczęśliwy Rumun osiągnął prawdziwy sukces w pracy za granicą

Constantin Amariei postanowił zmienić swoje życie w Rumunii i podjąć pracę w Czechach, gdy miał 48 lat. Dla niego był to wielki krok, ale był pewien, że EURES zaproponował mu stanowisko, które jest prawdziwe: – EURES nie podsuwa żadnych firm z „szarej strefy” – mówi.

Przeczytaj więcej >>

12/01/2016


Europejski Dzień Pracy – prawdziwy sukces dla belgijskiego informatyka!

Po powrocie z Kanady i trzech miesiącach pobytu w Belgii Pierre Dramaix wiedział, że nadszedł czas, aby szukać nowej pracy. Chciał pracować za granicą, więc chętnie wybrał się na Europejski Dzień Pracy EURES w Brukseli.

Przeczytaj więcej >>

08/01/2016


Czat Drop’pin Live Twitter dociera do ponad 300 tys. użytkowników

Sześcioro młodych Europejczyków, którzy zgodzili się wystąpić w roli gospodarzy na Drop’pin Live i odpowiadać na zadawane pytania, w dniu 25 listopada miało ręce pełne roboty. Popularność hasztagu #, #DroppinGoFar gwałtownie wzrastała do południa, a do końca wydarzenia wykorzystano go w wiadomościach do 303 000 użytkowników.

Przeczytaj więcej >>

05/01/2016


Przedsiębiorstwa międzynarodowe takie jak paryski Disneyland® nagłaśniają rekrutację przy pomocy EURES

Nadeszła jesień, co oznacza, że paryski Disneyland® szykuje się do rekrutacji personelu hotelowo-gastronomicznego i innych pracowników, którzy będą pracować w zespole i dbać o to, aby klienci przeżyli niezapomniane chwile. Chcąc znaleźć właściwych ludzi do tych ważnych zadań, firma zwróciła się do sieci EURES, aby trafić do osób poszukujących pracy z całej UE.

Przeczytaj więcej >>

18/12/2015wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.