Artykuły na aktualne tematy


Why are cultural differences an asset for a company?


Odpowiednia chemia: Włoska specjalistka z branży farmaceutycznej doskonale odnajduje się w Szwecji


Estońska specjalistka ds. środowiska doświadcza nowego życia w Göteborgu

Dzięki nowej pracy w Szwecji Merit Kaal z Estonii poszerza swoje horyzonty, ale także zachęca innych poszukujących pracy, by podobnie jak ona spróbowali sił w pracy za granicą.

Przeczytaj więcej >>

11/10/2017


5 najważniejszych korzyści wynikających z odbywania stażu

22-latka Jonna Dromberg pracuje jako stażystka dla CupoNation Finland. Ponieważ dopiero co zaoferowano jej przygotowanie zawodowe w tej firmie, jest właściwą osobą, która może określić pięć najważniejszych korzyści wynikających z odbywania stażu…

Przeczytaj więcej >>

06/10/2017


Zarezerwuj czas na Tydzień Umiejętności Zawodowych

Zaproszenie dla wszystkich przyszłych cukierników, dyrektorów handlowych i programistów. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz karierę czy marzysz o zmianie zawodowej, dowiedz się więcej o potrzebnych szkoleniach, które pomogą ci zdobyć idealną pracę najbliższej jesieni; nawet jeśli nie masz jeszcze pewności co do ścieżki, którą chcesz wybrać.

Przeczytaj więcej >>

05/10/2017


5 wskazówek dotyczących ulepszenia CV

CV. Curriculum Vitae. Życiorysy. Niezależnie od nazwy mają jeden wyraźny cel: mają zareklamować ciebie, twoją wiedzę i twoje umiejętności oraz przekonać rekrutera, że powinien zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną. Istnieje wiele teorii na temat tego, co składa się na idealne CV, jakie informacje należy uwzględnić, jaka powinna być struktura ... zamiast podążać przetartymi szlakami, spójrzmy na kilka bardziej podstawowych kwestii, które pomogą ci ulepszyć swój przekaz.

Przeczytaj więcej >>

27/09/2017


Szukasz przygody swojego życia? Laponia wzywa!

Szukasz nowej pracy, ale nie jakiejkolwiek pracy? A może marzysz o posadzie pełnej wyzwań i przygody? Tęsknisz za miejscem pracy, które jest odrobinę inne lub wyjątkowe? Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na powyższe pytania, czytaj dalej!

Przeczytaj więcej >>

21/09/2017


Jak stworzyć dynamiczne środowisko pracy? 5 wskazówek dla pracodawców

Pracownicy są sercem twojej firmy lub organizacji. Niezależnie od tego, czy zatrudniasz dwie osoby czy dwieście, twoi pracownicy są siłą napędową firmy, i to dzięki nim możesz zrealizować wyznaczone cele. Chociaż czasem niełatwo osiągnąć równowagę między satysfakcją personelu a potrzebami i wymogami firmy, i nigdy nie uda się zadowolić wszystkich, opracowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą twojej organizacji dynamicznie się rozwijać i odnosić sukcesy

Przeczytaj więcej >>

19/09/2017


Program „Twoja pierwsza praca z EURES-em” pomaga młodemu Polakowi zacząć zarabiać we Włoszech

Maciej Słowikowski, dwudziestopięcioletni Polak, mieszkał w sercu Londynu i pracował tam jako szef kuchni w tętniącym życiem bistro. Aż do czasu, gdy kilka miesięcy temu zarejestrował się w EURES i zaczął całkowicie zmieniać swoje życie.

Przeczytaj więcej >>

14/09/2017


„Twoja pierwsza praca z EURES-em”: Korzyści dla młodych ludzi

Pierwotnie uruchomiony w 2012 r. jako program pilotażowy, program „Twoja pierwsza praca z EURES-em” (YfEJ) to ukierunkowany program na rzecz mobilności zawodowej ułatwiający utalentowanym młodym Europejczykom poszukującym pracy dostęp do możliwości oferowanych przez przedsiębiorstwa i organizacje w całej Europie.

Przeczytaj więcej >>

13/09/2017


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.