Artykuły na aktualne tematy


Nowa praca otwiera szersze perspektywy przed osobą poszukującą pracy ze Słowenii

Ana-Marija Vratanar pochodząca z niewielkiej wioski w Słowenii poszukiwała odpowiedniej pracy w swoim rodzimym kraju, zanim jej uwagę zwróciła pewna oferta pracy. Zamieszczona w lokalnym urzędzie pracy oferta dotyczyła stanowiska w rodzinnym hotelu w Austrii. „Pomyślałam sobie – dlaczego nie?” Ana skontaktowała się zatem z doradcą EURES Žarkiem Markovičem w Lublanie.

Przeczytaj więcej >>

13/01/2017


Wesołych świąt

Korzystając z okazji, EURES pragnie życzyć wesołych świąt i nowego roku pełnego nowych możliwości. Jeśli twoim postanowieniem noworocznym jest znalezienie nowej pracy, niezależnie od tego, czy jesteś osobą bezrobotną, pragniesz zmiany lub interesowałaby cię praca w innej kulturze, EURES może pomóc ci w osiągnięciu twoich celów.

Przeczytaj więcej >>

20/12/2016


Od pasji do biznesu – dzięki gwarancjom dla młodzieży spełniło się marzenie młodej Greczynki

Po ukończeniu szkoły Aristea Zachari przez trzy miesiące bezskutecznie szukała pracy, pozostając na utrzymaniu rodziców i obawiając się nadchodzącej przyszłości. Kiedy więc w lokalnym biurze karier dowiedziała się o gwarancjach dla młodzieży, skorzystała z okazji, aby wziąć udział w programie i przyuczyć się do zawodu fryzjerki.

Przeczytaj więcej >>

16/12/2016


Seminaria internetowe pomagają w dostosowaniu CV i listu motywacyjnego do potrzeb szwedzkiego rynku pracy

Jeśli przemawia do ciebie pomysł podjęcia pracy w kraju z pięknym, naturalnym środowiskiem, gdzie przestrzega się zdrowej równowagi miedzy pracą a życiem prywatnym oraz gdzie istnieje bogata tradycja sztuki i designu, to Szwecja może być krajem dla ciebie.

Przeczytaj więcej >>

13/12/2016


Ukierunkowane szkolenia pomagają hiszpańskim szefom kuchni w znalezieniu zatrudnienia na szwedzkim rynku pracy

Aby zwiększyć szanse uczestników na odniesienie sukcesu podczas wydarzeń organizowanych w celu zatrudnienia hiszpańskich szefów kuchni przez szwedzkie restauracje, EURES Hiszpania uruchomiło seminarium internetowe poświęcone przygotowywaniu CV pod dany rynek pracy.

Przeczytaj więcej >>

09/12/2016


Gwarancja dla młodzieży trzy lata później – jak się sprawdza?

Gwarancja dla młodzieży oraz wspierająca ją Inicjatywa na rzecz zmniejszenia bezrobocia młodzieży są to dwie inicjatywy wdrożone przez UE, aby pomóc młodym dorosłym w podjęciu pracy, szkoleń lub praktyk. Programy te, które powstały trzy lata temu w celu zwalczania bezrobocia młodzieży w Europie, pomogły milionom osób młodych. Chociaż rezultaty wyglądają obiecująco, Komisja Europejska zaznacza, że nie należy spoczywać na laurach.

Przeczytaj więcej >>

06/12/2016


Z najnowszych danych statystycznych wynika, że poziom zatrudnienia wzrósł w ciągu ostatnich dwóch lat

Jak wynika z opublikowanego jesienią kwartalnego wydania przeglądu „Zatrudnienie i kwestie społeczne w Europie” (ESDE) bezrobocie w UE znajduje się obecnie na najniższym poziomie (8,6%) od marca 2009 r., co oznacza, że liczba osób bezrobotnych w UE spadła o 1,6 mln w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Przeczytaj więcej >>

02/12/2016


Młody Włoch piecze doskonałe pizze 2 000 km od swojego domu

Gdy pojawiają się szanse, należy z nich korzystać. Zrobił tak Emanuel Cappelletti, świeżo po ukończeniu włoskiej szkoły turystyczno-hotelarskiej. Dzięki wsparciu EURES obecnie pracuje on w fińskiej pizzerii, ciesząc się każdą chwilą.

Przeczytaj więcej >>

29/11/2016


Wydarzenie reklamowe dla szwedzkich scenarzystów w Berlinie

Gotowi na kolejny skandynawski hit filmowy lub serial? Wkrótce może się pojawić na ekranie, jak można wnosić z pozytywnych opinii szeregu z 23 uczestników, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez EURES Szwecja wydarzeniu reklamowym dla scenarzystów, które odbyło się w dniu 2 czerwca 2016 r.

Przeczytaj więcej >>

25/11/2016


Odkryj swój talent dzięki szkoleniom zawodowym

Nadal panuje przekonanie, że uczelnia wyższa jest jedyną drogą kształcenia po zakończeniu szkoły średniej. Tymczasem szkolenia zawodowe, takie jak praktyki, mogą stworzyć doskonałe możliwości. Forma tych kursów oraz różnorodność zawodów, jakie można dzięki nim uprawiać, bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Jest to więc idealny moment, aby Komisja Europejska zorganizowała pierwszy Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych.

Przeczytaj więcej >>

22/11/2016wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.