Artykuły na aktualne tematy


Investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future

As former US President John F. Kennedy once said, “The future promise of any nation can be directly measured by the present prospects of its youth.” Kennedy may have been talking about the United States, but the sentiment is one that can be applied to any EU Member State and the future of Europe as a whole. With the European Commission recently reaffirming its commitment to investing in young people, we look at why this is such an important issue, why investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future and how your business or organisation can get involved.

Przeczytaj więcej >>

24/05/2017


Fortuna sprzyja odważnym: historia rumuńskiego dealera samochodowego w Szwecji

Zawsze jest odpowiedni moment na reaktywację kariery zawodowej w innym kraju. W każdym razie tak uważa Nicolae Cazanescu. Kiedy jego 17-letnia kariera w handlu samochodami potrzebowała odświeżenia, zwrócił się do rumuńskiego oddziału EURES o pomoc w poszukiwaniu pracy za granicą. I w ciągu zaledwie 2 miesięcy znalazł pracę, i chce podzielić się swoją historią.

Przeczytaj więcej >>

23/05/2017


EURES Francja: Emploi Store sprawia, że poszukiwanie pracy stało się łatwiejsze

Jeżeli poszukujesz obecnie pracy lub pragniesz zmiany w karierze, to doskonale wiesz, że poszukiwanie pracy jest pracą samą w sobie. Godziny spędzone w internecie na poszukiwaniu firm, stron z ofertami pracy, wzorcami CV, poradami zawodowymi... lista czynności ciągnie się bez końca. Jest to męczące i często frustrujące, lecz EURES we Francji ma zupełnie nową usługę internetową, która wykona za ciebie całą tę robotę.

Przeczytaj więcej >>

17/05/2017


EURES: Opportunities for young people, businesses and organisations

While Drop’pin has always been a part of the EURES family, the platform’s recent relocation to the EURES website has firmly united the two services. We thought it was a good time to take a closer look at EURES and what this unique network has to offer the young people, businesses and organisations of Drop’pin.

Przeczytaj więcej >>

16/05/2017


Nadzieja dla scenarzystów


„Dlaczego chce Pan/Pani dla nas pracować?” – odpowiednio przygotuj się na pytanie, które z całą pewnością padnie

Trudno jest odpowiedzieć na nie w oryginalny i odpowiedni sposób. Jeżeli kandydat, który usłyszał to pytanie, będzie celowo starał się wyróżnić, udzielona przez niego odpowiedź może zabrzmieć sztucznie. Należy dążyć do tego, aby odpowiedź była przejrzysta i prosta, pamiętając o tym, że prawdopodobnie wiele osób udzieliło wcześniej dokładnie takiej samej odpowiedzi. Jak zwiększyć zatem swoje szanse na zostanie zapamiętanym, ale jednocześnie potraktowanym serio?

Przeczytaj więcej >>

03/05/2017


Wszystko o Erasmus+

Erasmus+ jest programem Komisji Europejskiej na rzecz edukacji, szkolenia, młodzieży i sportu. Od 2014 r. Erasmus+ pomaga tysiącom młodych osób i organizacjom poszerzać ich horyzontów za granicą, rozwijać umiejętności (młodzi ludzie) i poszerzać umiejętności pracowników (organizacje). W artykule poniżej przyglądamy się niektórym z możliwości, jakie Erasmus+ może zaoferować młodym ludziom i organizacjom korzystającym z Drop’pin@EURES.

Przeczytaj więcej >>

25/04/2017


Były pracownik mediów z Chorwacji wykorzystuje swoje umiejętności interpersonalne w Niemczech


Do pracy czy na studia – który wybór jest dla Ciebie najlepszy?

Podejmowanie decyzji o swojej przyszłości nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy masz przed sobą całe życie i martwisz się, że dokonasz złego wyboru. Przed jednym z pierwszych życiowych wyborów wielu młodych ludzi staje po ukończeniu szkoły: iść na studia czy od razu stawić czoła wyzwaniom rynku pracy? Na to odwieczne pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Poniżej zebraliśmy kilka przemyśleń, które – mamy nadzieję – pomogą Ci w podjęciu najwłaściwszej decyzji.

Przeczytaj więcej >>

20/04/2017


Jak będzie wyglądało miejsce pracy w 2050 r.?

Roboty, automatyzacja i nowe modele biznesowe już odgrywają istotną rolę w miejscu pracy i bez wątpienia technologia ma duży wpływ na sposób naszej pracy. A czy możemy pokusić się o przewidywania dotyczące przyszłości? Jak w najbliższych dekadach będzie się rozwijał trend w kierunku automatyzacji?

Przeczytaj więcej >>

13/04/2017


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.