Artykuły na aktualne tematy


Transgraniczne zwolnienie? Doradcy EURES jednoczą siły, aby pomóc pracownikom znaleźć nową pracę

Zwolnieni pracownicy w przygranicznym mieście w Holandii mają dodatkową motywację do poszukiwania pracy dzięki bliskiej współpracy między doradcami EURES z tego regionu przygranicznego i ich kolegami z Belgii.

Przeczytaj więcej >>

29/07/2016


Trudna sytuacja w norweskim sektorze ropy i gazu – EURES w Danii wspiera niektórych zwolnionych pracowników w znalezieniu nowej pracy

Wielu wysoko wykwalifikowanych inżynierów, których umiejętności wniosły kluczowy wkład w budowanie sukcesu norweskiego sektora ropy i gazu, jest obecnie zwalnianych z uwagi na historycznie niskie ceny. Dla niektórych z nich otwierają się jednak nowe perspektywy, ponieważ EURES w Danii pomaga im znaleźć pracę w nowych sektorach, w tym w sektorze energii wiatrowej.

Przeczytaj więcej >>

26/07/2016


Młoda portugalska farmaceutka rozpoczyna nowe życie w Szwecji

Dobre wykształcenie i lata szkoleń nie wystarczyły, aby portugalska absolwentka Claudia Batalha zdobyła pracę umożliwiającą jej uniezależnienie się od swoich rodziców. Wszystko się zmieniło, gdy jej brat w czasie rodzinnej wizyty opowiedział o możliwościach, które odnalazł w Luksemburgu. Postanowiła wziąć z niego przykład i poszukać pracy w UE: – Zdałam sobie sprawę, że choć zawsze będe Portugalką, jestem również Europejką – mówi Claudia.Dobre wykształcenie i lata szkoleń nie wystarczyły, aby portugalska absolwentka Claudia Batalha zdobyła pracę umożliwiającą jej uniezależnienie się od swoich rodziców. Wszystko się zmieniło, gdy jej brat w czasie rodzinnej wizyty opowiedział o możliwościach, które odnalazł w Luksemburgu. Postanowiła wziąć z niego przykład i poszukać pracy w UE: – Zdałam sobie sprawę, że choć zawsze będe Portugalką, jestem również Europejką – mówi Claudia.

Przeczytaj więcej >>

22/07/2016


Krótki zagraniczny kontrakt może wzbogacić twoje CV

Gdy Brenda van de Klundert ukończyła europeistykę na Haagse Hogeschool, szukała pracy odpowiadającej jej nowo nabytym kwalifikacjom i umożliwiającej poszerzenie horyzontów. Udała się zatem do doradcy EURES Petera de Leede z Dordrechtu (Niderlandy), aby dowiedzieć się o możliwościach pracy za granicą.

Przeczytaj więcej >>

19/07/2016


Jak sprawić, by skomplikowane sytuacje stały się prostsze – specjalistka z centrum kontaktu wyjaśnia, dlaczego kocha swoją pracę

Od 11 lat Leonie de Krijger pracuje w centrum kontaktu w Goes (Holandia), gdzie pomaga osobom zainteresowanym przeprowadzką do tego kraju i podjęciem pracy. Jak wystąpić o świadczenie? Jak załatwić uznanie kwalifikacji? Leonie i jej koledzy pomagają sprawić, by poszukiwanie pracy stało się mniej stresujące.

Przeczytaj więcej >>

12/07/2016


Prace sezonowe w centrum uwagi podczas Hiszpańskiego Śródziemnomorskiego Dnia Pracy

Zorganizowany przez SOIB-EURES Dzień Pracy na Balearach 2016, w ramach którego nacisk położono na prace sezonowe, przyciągnął tysiąc gości i skutkował ponad 300 ofertami pracy w kraju i za granicą. Do sukcesu imprezy znacznie przyczyniło się wstępne dopasowanie profili osób poszukujących pracy do istniejących miejsc pracy, jak również reklamy na wczesnym etapie w mediach społecznościowych i na stronach internetowych EURES.

Przeczytaj więcej >>

08/07/2016


Potrzeba 130 nowych pracowników do realizacji przedsięwzięcia? EURES Holandia podjął to wyzwanie

Internetowa sieć sklepów meblowych POCO, z siedzibą w Niemczech, ma ponad 100 sklepów w całym kraju, więc logicznym kolejnym krokiem była decyzja o otwarciu nowego sklepu po drugiej stronie granicy w Enschede (Holandia). Zdając sobie sprawę, że będą potrzebowali pomocy sieci mogącej ich wesprzeć w transgranicznej rekrutacji, dział zasobów ludzkich zwrócił się do niemieckiego biura EURES, które skontaktowało ich z Wimem Eversem, lokalnym doradcą EURES w Holandii.

Przeczytaj więcej >>

05/07/2016


W zreformowanym EURES-ie Twój sukces jest najważniejszy


Konkurs fotograficzny na Facebooku #EUinmyregion – na co czekasz?

Każdego roku UE inwestuje w tysiące regionalnych projektów: z pewnością jakiś projekt jest realizowany w Twojej okolicy! Zrób jego zdjęcie, a być może będziesz mógł cieszyć się z bezpłatnej podróży do Brukseli i udziału w warsztatach fotograficznych. Wejdź na stronę konkursu #EUinmyregion i spróbuj wygrać.

Przeczytaj więcej >>

28/06/2016


Czeka Cię rozmowa o pracę? Autopromocja nie jest twoją mocną stroną? Znajdź inny sposób, by zaimponować pracodawcy

Przeprowadzający rozmowy oceniają kandydatów na podstawie tego, czego dokonali, a nie ich daru przekonywania. Nie czujesz się komfortowo w sytuacji, w której musisz przekonać innych o swoich umiejętnościach, a porady na temat tego, jak skutecznie „sprzedać się” podczas rozmowy o pracę wywołują u ciebie niepokój? Istnieje inny sposób, by przekonać do siebie pracodawcę podczas waszego krótkiego, pierwszego spotkania.

Przeczytaj więcej >>

24/06/2016wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.