Artykuły na aktualne tematy


Jakie spostrzeżenia może zaoferować doradca z prawie 30-letnim doświadczeniem?

Przez prawie 30 lat Cindy Sijmonsma była gotowa do udzielania porad na temat znalezienia pracy w każdym sektorze, w dowolnym miejscu. Cindy jest najlepszym przykładem doradcy EURES – jest oddana, ma motywację i jest zawsze gotowa, aby pomóc ludziom odnaleźć się w nowym środowisku. „Kultura znaczy o wiele więcej niż tylko książki i muzyka" – mówi. – „Chodzi też o to, jak jemy w przerwie obiadowej, jak się komunikujemy".

Przeczytaj więcej >>

28/07/2015


Od scenariusza do ekranu – szwedzcy scenarzyści sprawdzają, czy ich pomysły zyskają zainteresowanie

Dwunastu scenarzystów miało w czerwcu możliwość zaprezentowania swoich pomysłów producentom w Berlinie. Podczas trzeciego tego typu wydarzenia, zorganizowanego w Niemczech przez szwedzką doradczynię EURES Wannę Spiridonidou, scenarzyści obracali się wśród profesjonalistów z branży i przedstawiali swoje historie podczas sesji służącej prezentacji.

Przeczytaj więcej >>

24/07/2015


Dwóch młodych Włochów opowiada w serwisie YouTube, dlaczego wybrali program „Twoja pierwsza praca z EURES-em”

Fabio Bertollini i Agata Murgano to młodzi Włosi, którzy w maksymalnym stopniu wykorzystują możliwości rozwoju zawodowego, jakie daje im program „Twoja pierwsza praca z EURES-em". Ich doświadczenia są tematem dwóch filmów zamieszczonych niedawno w serwisie YouTube. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego wybrali ten program i co on im zaoferował.

Przeczytaj więcej >>

20/07/2015


EURES – podejście „łączone”, które pomoże ci znaleźć i utrzymać pracę

Gdy EURES pomógł Panagiocie Domestichou znaleźć pracę na stanowisku asystentki pielęgniarki w Finlandii, wreszcie miała poczucie, że może wykonywać zawód, w którym zdobyła kwalifikacje w Grecji. Na horyzoncie pojawiły się jednak problemy – po sześciu miesiącach od podjęcia przez nią tej pracy jej pracodawcy uznali, że potrzebują dodatkowych dokumentów. Z pomocą przyszły EURES i Europe Direct w Grecji wraz z EURES w Finlandii.

Przeczytaj więcej >>

17/07/2015


Nowe miejsca pracy w branży informatycznej dla Finów rozważających przeprowadzkę do Szwecji.

W Szwecji istnieje zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie informatyki, komputerów i technologii. Niektórzy pracodawcy zdają sobie sprawę, że po zwolnieniach wielu specjalistów z Nokii najlepszym miejscem na poszukiwanie pracowników może być Finlandia. Doradcy sieci EURES w obu krajach służą pomocą w znalezieniu nowej pracy i w przeprowadzce.

Przeczytaj więcej >>

13/07/2015


Nowa aplikacja obliczy odpowiednie wynagrodzenie na podstawie danych zawartych w CV


Młodzi hiszpańscy dentyści przenoszą się do Holandii

Towarzyska rozmowa między Holendrem zamieszkałym w Hiszpanii a doradcą EURES w Holandii była początkiem pilotażowego projektu rozpoczętego w 2014 r. w celu pomocy młodym hiszpańskim dentystom w znalezieniu pracy w Holandii. Sześć miesięcy później, za pomocą programu „Twoja pierwsza praca z EURES-em", 12 absolwentów skorzystało z możliwości przeprowadzki z Hiszpanii do Holandii. W tym roku ich liczba sięgnie około 40.

Przeczytaj więcej >>

03/07/2015


Łączenie młodych osób z możliwościami zwiększenia ich umiejętności przystosowania zawodowego

Wydaje się, że na dzisiejszym rynku pracy młode osoby pragnące rozpocząć karierę zawodową muszą stawić czoła wielu trudnościom. Brak doświadczenia i umiejętności związanych z pracą w połączeniu z niewielką ilością odpowiednich możliwości, aby nabyć te umiejętności, to jedynie kilka przeszkód, jakie stoją przed europejską młodzieżą. Młode osoby potrzebują wsparcia w przechodzeniu trudnego etapu między ukończeniem szkoły lub uczelni a rozpoczęciem kariery zawodowej, aby mogły jak najpełniej wykorzystać ten okres swego życia.

Przeczytaj więcej >>

29/06/2015


Uczenie się nowych umiejętności pielęgniarskich w innym kraju – Marco jedzie do Zjednoczonego Królestwa

Dzielenie się doświadczeniami z innymi pielęgniarzami i pielęgniarkami oraz rozwój osobisty – to dwa cele, które zmotywowały Marco Colombero do wypróbowania swoich sił w National Health Service (NHS – krajowej służbie zdrowia) w Zjednoczonym Królestwie.

Przeczytaj więcej >>

26/06/2015


Doradcy EURES myślą w sposób kreatywny

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak doradca EURES może być na bieżąco z potrzebami osób poszukujących pracy, rekrutujących i swoich odpowiedników w innych krajach? Medycyna, informatyka, rolnictwo – doradca EURES może zostać poproszony o pomoc w jakimkolwiek sektorze. Aby jej udzielić, doradcy muszą wiedzieć, co się dzieje na rynku, a uzyskanie tej wiedzy wymaga twórczego myślenia. Oto jak grecki doradca zabrał się do uzyskania najnowszych informacji o tym, co się dzieje w sektorze inżynieryjnym.

Przeczytaj więcej >>

22/06/2015wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.