Artykuły na aktualne tematy


Wszystko o Erasmus+

Erasmus+ jest programem Komisji Europejskiej na rzecz edukacji, szkolenia, młodzieży i sportu. Od 2014 r. Erasmus+ pomaga tysiącom młodych osób i organizacjom poszerzać ich horyzontów za granicą, rozwijać umiejętności (młodzi ludzie) i poszerzać umiejętności pracowników (organizacje). W artykule poniżej przyglądamy się niektórym z możliwości, jakie Erasmus+ może zaoferować młodym ludziom i organizacjom korzystającym z Drop’pin@EURES.

Przeczytaj więcej >>

25/04/2017


Były pracownik mediów z Chorwacji wykorzystuje swoje umiejętności interpersonalne w Niemczech


Do pracy czy na studia – który wybór jest dla Ciebie najlepszy?

Podejmowanie decyzji o swojej przyszłości nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy masz przed sobą całe życie i martwisz się, że dokonasz złego wyboru. Przed jednym z pierwszych życiowych wyborów wielu młodych ludzi staje po ukończeniu szkoły: iść na studia czy od razu stawić czoła wyzwaniom rynku pracy? Na to odwieczne pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Poniżej zebraliśmy kilka przemyśleń, które – mamy nadzieję – pomogą Ci w podjęciu najwłaściwszej decyzji.

Przeczytaj więcej >>

20/04/2017


Jak będzie wyglądało miejsce pracy w 2050 r.?

Roboty, automatyzacja i nowe modele biznesowe już odgrywają istotną rolę w miejscu pracy i bez wątpienia technologia ma duży wpływ na sposób naszej pracy. A czy możemy pokusić się o przewidywania dotyczące przyszłości? Jak w najbliższych dekadach będzie się rozwijał trend w kierunku automatyzacji?

Przeczytaj więcej >>

13/04/2017


To nie ja, to ty: Jak radzić sobie z odrzuceniem podania o pracę

Wszyscy przez to przeszliśmy. Napisałeś/-aś świetne CV, sporządziłeś/-aś idealny list motywacyjny, doskonale poradziłeś/-aś sobie na rozmowie kwalifikacyjnej, z zapartym tchem czekałeś/-aś na telefon lub e-mail i ... otrzymałeś/-aś odpowiedź „nie, dziękujemy”. O ile masz wystarczająco dużo szczęścia i w ogóle otrzymasz odpowiedź.

Przeczytaj więcej >>

11/04/2017


8 tips for building a great website for your organisation

A great website has become the heart of any business or organisation in our modern world. Whether you’re building one from scratch or want to improve an existing one, there are some essential decisions to be made before you begin…

Przeczytaj więcej >>

05/04/2017


Węgiersko-austriackie partnerstwo EURES pomaga przedsiębiorstwom typu start-up

Zmienia się sposób, w jaki pracujemy, a wiele tradycyjnych miejsc pracy ustępuje miejsca nowoczesnym technologiom i coraz więcej firm woli pracę kontraktową w odróżnieniu od standardowego zatrudnienia. W obliczu tego nowego standardu również EURES dostosowuje metody, którymi pomaga osobom poszukującym pracy.

Przeczytaj więcej >>

04/04/2017


Studia, szkolenie lub praca za granicą – co trzeba wiedzieć?

Jedną ze wspaniałych rzeczy związanych z byciem obywatelem UE jest możliwość swobodnego przemieszczania się do innych państw członkowskich w celu podjęcia pracy lub studiów. Jest to atrakcyjna perspektywa, z której każdego roku korzystają tysiące młodych ludzi w celu poszerzenia swoich horyzontów. Mając to na względzie, opracowaliśmy nasze najważniejsze wskazówki dla osób planujących odważną decyzję o poszukaniu szansy za granicą.

Przeczytaj więcej >>

29/03/2017


Program gwarancja dla młodzieży pomógł osobie poszukującej pracy w zdobyciu pracy w zakresie PR

Po odbyciu wielu rozmów kwalifikacyjnych, które nie przyniosły żadnego rezultatu, Słoweniec David Banović tracił motywację do podejmowania kolejnych prób. Zamiast poddać się, postanowił skorzystać z pomocy w ramach programu gwarancja dla młodzieży.

Przeczytaj więcej >>

23/03/2017


Co to jest VET i dlaczego jest dla mnie ważne?


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.