Artykuły na aktualne tematy


EURES Francja: Emploi Store sprawia, że poszukiwanie pracy stało się łatwiejsze

Jeżeli poszukujesz obecnie pracy lub pragniesz zmiany w karierze, to doskonale wiesz, że poszukiwanie pracy jest pracą samą w sobie. Godziny spędzone w internecie na poszukiwaniu firm, stron z ofertami pracy, wzorcami CV, poradami zawodowymi... lista czynności ciągnie się bez końca. Jest to męczące i często frustrujące, lecz EURES we Francji ma zupełnie nową usługę internetową, która wykona za ciebie całą tę robotę.

Przeczytaj więcej >>

17/05/2017


EURES: Opportunities for young people, businesses and organisations

While Drop’pin has always been a part of the EURES family, the platform’s recent relocation to the EURES website has firmly united the two services. We thought it was a good time to take a closer look at EURES and what this unique network has to offer the young people, businesses and organisations of Drop’pin.

Przeczytaj więcej >>

16/05/2017


Nadzieja dla scenarzystów


„Dlaczego chce Pan/Pani dla nas pracować?” – odpowiednio przygotuj się na pytanie, które z całą pewnością padnie

Trudno jest odpowiedzieć na nie w oryginalny i odpowiedni sposób. Jeżeli kandydat, który usłyszał to pytanie, będzie celowo starał się wyróżnić, udzielona przez niego odpowiedź może zabrzmieć sztucznie. Należy dążyć do tego, aby odpowiedź była przejrzysta i prosta, pamiętając o tym, że prawdopodobnie wiele osób udzieliło wcześniej dokładnie takiej samej odpowiedzi. Jak zwiększyć zatem swoje szanse na zostanie zapamiętanym, ale jednocześnie potraktowanym serio?

Przeczytaj więcej >>

03/05/2017


Wszystko o Erasmus+

Erasmus+ jest programem Komisji Europejskiej na rzecz edukacji, szkolenia, młodzieży i sportu. Od 2014 r. Erasmus+ pomaga tysiącom młodych osób i organizacjom poszerzać ich horyzontów za granicą, rozwijać umiejętności (młodzi ludzie) i poszerzać umiejętności pracowników (organizacje). W artykule poniżej przyglądamy się niektórym z możliwości, jakie Erasmus+ może zaoferować młodym ludziom i organizacjom korzystającym z Drop’pin@EURES.

Przeczytaj więcej >>

25/04/2017


Były pracownik mediów z Chorwacji wykorzystuje swoje umiejętności interpersonalne w Niemczech


Do pracy czy na studia – który wybór jest dla Ciebie najlepszy?

Podejmowanie decyzji o swojej przyszłości nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy masz przed sobą całe życie i martwisz się, że dokonasz złego wyboru. Przed jednym z pierwszych życiowych wyborów wielu młodych ludzi staje po ukończeniu szkoły: iść na studia czy od razu stawić czoła wyzwaniom rynku pracy? Na to odwieczne pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Poniżej zebraliśmy kilka przemyśleń, które – mamy nadzieję – pomogą Ci w podjęciu najwłaściwszej decyzji.

Przeczytaj więcej >>

20/04/2017


Jak będzie wyglądało miejsce pracy w 2050 r.?

Roboty, automatyzacja i nowe modele biznesowe już odgrywają istotną rolę w miejscu pracy i bez wątpienia technologia ma duży wpływ na sposób naszej pracy. A czy możemy pokusić się o przewidywania dotyczące przyszłości? Jak w najbliższych dekadach będzie się rozwijał trend w kierunku automatyzacji?

Przeczytaj więcej >>

13/04/2017


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.