Artykuły na aktualne tematy


Dzięki partnerstwu na potrzeby rekrutacji w irlandzkich domach opieki zatrudniono pielęgniarki i pielęgniarzy z Włoch

Irlandia zawsze chętnie przyciąga wykwalifikowany personel na potrzeby swoich ponad 400 domów opieki, szczególnie tych znajdujących się na obszarach wiejskich. Od marca 2016 r. wspólny projekt EURES Irlandia i EURES Włochy przyczynił się do zatrudnienia ośmiorga wysoko wykwalifikowanych pielęgniarek i pielęgniarzy z Włoch, przy czym ogłoszone zostały już dalsze oferty pracy.

Przeczytaj więcej >>

25/10/2016


Zainwestuj w swoją przyszłość, biorąc udział w płatnym stażu i szkoleniach w Niemczech

Jedenaścioro młodych ludzi ze Słowacji i Hiszpanii udało się latem tego roku do wschodnich Niemiec, aby zdobyć praktyczne doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Dzięki wsparciu w ramach programu MobiPro-EU (The Job of My Life) oraz we współpracy z siecią EURES wzięli oni udział w miesięcznym stażu w wybranej przez siebie dziedzinie, nieodpłatnie ucząc się przy tym także języka niemieckiego.

Przeczytaj więcej >>

21/10/2016


Kształtowanie europejskiego filaru praw społecznych – zaangażuj się w debatę

Czy przysługujące Ci prawa społeczne są na miarę XXI wieku? Czy możemy ulepszyć ukierunkowanie wsparcia socjalnego na rzecz bezrobotnych? To tylko kilka z wielu kwestii poruszanych w okresie rozpoczętej przez Komisję Europejską debaty, która potrwa do końca tego roku.

Przeczytaj więcej >>

18/10/2016


Nie zakwalifikowałeś się do programu dla absolwentów? Nie rozpaczaj – istnieją inne świetne sposoby, aby rozpocząć wspinanie się po szczeblach kariery

Niektóre przedsiębiorstwa oferują programu dla absolwentów, aby przyciągnąć osoby, które niedawno ukończyły studia. Programy te mogą zapewnić szybki rozwój kariery w wielu branżach. Jeżeli jednak zależało ci na udziale w takim programie, a nie zaoferowano ci w nim miejsca, nie martw się. Istnieją też inne dobre sposoby rozpoczęcia kariery zawodowej.

Przeczytaj więcej >>

14/10/2016


Dynamiczny film, z którego osoby poszukujące pracy dowiadują się o możliwościach dostępnych na poziomie międzynarodowym

Chcesz poszerzyć swoje horyzonty, zyskać nowe umiejętności lub dać nowy impuls swojej karierze w ramach projektu mobilności międzynarodowej? Jeśli masz nie mniej niż 18 i nie więcej niż 30 lat, obejrzyj nowy film pochodzący z portalu Actiris International, międzynarodowej agencji pośrednictwa pracy działającej w ramach brukselskiej Publicznej Służby Zatrudnienia – Actiris.

Przeczytaj więcej >>

11/10/2016


Nursing Homes Ireland z zadowoleniem przyjmuje pomoc EURES w poszukiwaniu pracowników, których potrzebują członkowie tej organizacji

W Irlandii brakuje obecnie wykwalifikowanych pielęgniarek, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Zgodnie z wynikami badania sondażowego przeprowadzonego w styczniu 2016 r. wśród 118 członków Nursing Homes Ireland (organizacji zrzeszającej tylko prywatne placówki opiekuńczo-pielęgnacyjne) dostępnych było 300 wolnych miejsc pracy.

Przeczytaj więcej >>

07/10/2016


Umiejętne ukierunkowanie ofert pracy na grupy w mediach społecznościowych pomaga osobom, które pragną wrócić do kraju pochodzenia.

Chociaż EURES często pomaga znaleźć pracowników i wakaty za granicą, może również pomóc w powrocie do własnego kraju poprzez przedstawienie dobrych możliwości zatrudnienia.

Przeczytaj więcej >>

04/10/2016


Najnowsze wyzwanie rekrutacyjne jednego z hiszpańskich doradców sieci EURES – specjaliści nauk biologicznych dla duńskiego przedsiębiorstwa

Hiszpański doradca sieci EURES Manuel Zazo Cardeñosa wie, jak pomóc zainteresowanym znaleźć odpowiedniego kandydata do dojenia krów, ale doskonale potrafi też wskazać osoby, które warto zaprosić na spotkanie z przedstawicielami firmy Novo Nordisk – największej duńskiej spółki farmaceutycznej. Bez względu na wymagania rekrutacyjne firm, które zgłaszają się do sieci EURES, doradcy dokładają wszelkich starań, by sprostać ich oczekiwaniom.

Przeczytaj więcej >>

30/09/2016


Młody obywatel Włoch poznaje Europę i nie tylko dzięki różnym programom finansowanym przez UE

Najpierw była Finlandia w ramach programu Erasmus, a potem dzięki wolontariatowi europejskiemu. Następnie wyjazd do Cambridge w Wielkiej Brytanii poprzez udział w programie Leonardo Da Vinci. Ostatnio Włoch Danilo Bisbano skorzystał z pomocy sieci EURES i pracuje obecnie dla firmy Disney w parku rozrywki Epcot w Orlando.

Przeczytaj więcej >>

27/09/2016


Ekscytujący okres – niedawni absolwenci i osoby kończące naukę rozpoczynają budowanie swojej kariery.

Szkoła się skończyła – a dla wielu również uniwersytet lub szkoła wyższa. Dla młodych osób, które kończą naukę w pełnym wymiarze, cały świat stoi otworem. Co myślą młodzi Europejczycy o swoich możliwościach i jakie są ich nadzieje?

Przeczytaj więcej >>

23/09/2016wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.