Artykuły na aktualne tematy


Targi pracy: optymalne wykorzystanie swojego czasu

Znalazłeś(-aś) zatem interesujące cię targi pracy i (jeżeli to było konieczne!) dopełniłeś(-aś) procedury rejestracji Co dalej? Być może myślisz, że wystarczy stawić się we wskazanym dniu, jednak aby jak najlepiej wykorzystać targi pracy i mądrze spędzić poświęcony czas, warto nieco się wcześniej przygotować…

Przeczytaj więcej >>

22/06/2017


Szwecja zaprasza greckich pracowników służby zdrowia do przeprowadzki na północ

Skuteczna strategia zatrudnienia zachęca pracowników służby zdrowia z Grecji do wyjazdu do Szwecji. W Atenach i Salonikach dwa razy do roku organizuje się Tydzień Szwedzki – ostatni taki tydzień odbył się w zeszłym miesiącu, przy czym obydwa państwa współpracują ze sobą już od wielu lat.

Przeczytaj więcej >>

20/06/2017


Od targów pracy dzieli Cię tylko jedno kliknięcie: Europejski Dzień Pracy Online w Irlandii łączy talenty w dziedzinie IT z pracodawcami

Wyobraź sobie, że poszukujesz pracy. Masz doświadczenie w pracy z oprogramowaniem/IT lub posiadasz umiejętności związane ze świadczeniem usług biznesowych i chcesz dalej rozwijać swoją karierę. Gdzie będziesz szukać ofert pracy? Raczej nie udasz się na targi pracy, by przeglądać tam ulotki. Znaczną część swoich poszukiwań przeprowadzisz prawdopodobnie we Wszechwiedzącym Internecie.

Przeczytaj więcej >>

14/06/2017


Wszystko o Europejskim Funduszu Społecznym (EFS)

W latach 2007–2014 prawie 10 mln Europejczyków znalazło pracę dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Jako że w tym roku EFS obchodzi 60. rocznicę powstania, uznaliśmy, że nadszedł dobry moment, aby bliżej przyjrzeć się, jak działa EFS, jakie rodzaje wsparcia udostępnia i jak można w nich uczestniczyć…

Przeczytaj więcej >>

13/06/2017


Jedyny w swoim rodzaju przewodnik po tworzeniu sieci kontaktów

W tworzeniu sieci kontaktów (ang. networking) chodzi o budowanie relacji, przedstawianie swojej osoby na zewnątrz i pozyskiwanie możliwości niedostępnych w ramach zwykłego wyszukiwania ofert pracy w internecie. Wiele kwestii należy przemyśleć, szczególnie w przypadku faktycznego udziału w wydarzeniach służących nawiązywaniu kontaktów; dlatego proces ten podzieliliśmy na trzy zasadnicze etapy, tak aby pomóc ci się przygotować, mądrze wykorzystać poświęcony czas i osiągnąć jak największe korzyści z tego doświadczenia.

Przeczytaj więcej >>

08/06/2017


Powrót do domu: istotne ułatwienia dla Polaków powracających do kraju

Ludziom od zawsze towarzyszy naturalna potrzeba podróżowania, zmieniania miejsca zamieszkania i odświeżania swojego otoczenia. Funkcjonowanie we współczesnym, w coraz większym stopniu zglobalizowanym świecie wiąże się z koniecznością pozostawania nieustannie aktywnym. Jednocześnie w ostatnim czasie można było zaobserwować odwrotną tendencję. Okazuje się, że obecnie coraz większa liczba Polaków mieszkających za granicą zastanawia się nad powrotem do domu. Zapoczątkowana mniej więcej 15 lat temu tendencja do wyjazdu z kraju w poszukiwaniu lepszych warunków życia zaczęła się odwracać i obecnie Polacy poszukują ofert pracy w ojczyźnie. W przeszłości podstawowe pytanie brzmiało „dlaczego?”. Dziś kluczowym pytaniem jest „kiedy?”...

Przeczytaj więcej >>

07/06/2017


Actiris rozpowszechnia dobre wieści o programie „Twoja pierwsza praca z EURES-em” w Brukseli

W grudniu 2016 r. współpracownicy EURES w Actiris promowali na ulicach Brukseli program mobilności zawodowej „Twoja pierwsza praca z EURES-em”. Actiris International jest międzynarodową filią brukselskich publicznych służb zatrudnienia Actiris, które są jednym z partnerów wspierających działania EURES.

Przeczytaj więcej >>

01/06/2017


Jakie korzyści można uzyskać dzięki tworzeniu sieci kontaktów?

Umiejętności i doświadczenie mają kluczowe znaczenie dla pomyślnego rozwoju kariery zawodowej w dowolnej branży. Jednak w świetle coraz ostrzejszej konkurencji na rynku pracy, jaką można obecnie zaobserwować, stare przysłowie „Nieważne, co wiesz, ważne, kogo znasz” staje się dziś coraz bardziej aktualne. Stworzenie sieci kontaktów pozwala uzyskać przewagę nad konkurentami, ułatwiając otwarcie drzwi, z których istnienia można było w ogóle nie zadawać sobie sprawy.

Przeczytaj więcej >>

30/05/2017


Investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future

As former US President John F. Kennedy once said, “The future promise of any nation can be directly measured by the present prospects of its youth.” Kennedy may have been talking about the United States, but the sentiment is one that can be applied to any EU Member State and the future of Europe as a whole. With the European Commission recently reaffirming its commitment to investing in young people, we look at why this is such an important issue, why investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future and how your business or organisation can get involved.

Przeczytaj więcej >>

24/05/2017


Fortuna sprzyja odważnym: historia rumuńskiego dealera samochodowego w Szwecji

Zawsze jest odpowiedni moment na reaktywację kariery zawodowej w innym kraju. W każdym razie tak uważa Nicolae Cazanescu. Kiedy jego 17-letnia kariera w handlu samochodami potrzebowała odświeżenia, zwrócił się do rumuńskiego oddziału EURES o pomoc w poszukiwaniu pracy za granicą. I w ciągu zaledwie 2 miesięcy znalazł pracę, i chce podzielić się swoją historią.

Przeczytaj więcej >>

23/05/2017


wyłączenie odpowiedzialności

Celem artykułów „W centrum uwagi..." jest dostarczanie użytkownikom portalu EURES informacji dotyczących aktualnych tematów i tendencji oraz zachęcanie do dyskusji i debaty. Treści te nie muszą odzwierciedlać stanowiska Komisji Europejskiej.