• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Programma “Tava pirmā EURES darbavieta” palīdz itāļu jaunietei atrast darbu (un sevi) Portugālē

Federica Passanante ir no Sicīlijas salas, kurā tāpat kā lielākajā Dienviditālijas daļā joprojām ir augsts bezdarba līmenis pat desmit gadus pēc globālās finanšu krīzes.
Picture

Pēc Palermo Universitātes rūpnieciskā dizaina programmas absolvēšanas Federica strādāja un stažējās vairākos īstermiņa nepastāvīgos darbos, no kuriem neviens nekļuva par ilgtermiņa darba pieredzi.

“Es nevarēju atrast pastāvīgu darbu savā reģionā, taču es arī vēlējos gūt pieredzi ārvalstīs, jo nebiju piedalījusies Erasmus [studentu apmaiņas programmā],” saka Federica. Tādēļ viņa sāka meklēt darba iespējas citās Eiropas valstīs.

Federica jau studiju laikā bija reģistrējusies EURES portālā, kur viņa esot redzējusi programmas “Tava pirmā EURES darbavieta” (YfEj) reklāmu. Pēc studiju beigām viņa meklēja darbu un uzzināja no draugiem, ka EURES uztur sakarus ar daudziem uzņēmumiem Portugālē, un nolēma orientēties uz šo valsti.

Drīz vien Federica iesniedza darba pieteikumu pasaules mēroga ārpakalpojumu sniedzējam Sitel. Tāpat kā citiem pasaules mēroga uzņēmumiem Sitel ir vajadzīgs starptautisks darbaspēks, ko veido darbinieki, kuriem daudzas dažādas valodas ir dzimtās valodas.

Pēc tam, kad Federica nosūtīja pieteikumu, darbā pieņemšanas process norisinājās ļoti ātri. “Man bija dažas tālruņa sarunas un Skype pārrunas ar Sitel Cilvēkresursu nodaļas pārstāvi un darba grupas vadītāju, un pēc dažām dienām viņi man piedāvāja darbu,” viņa atceras.

Pēc darba piedāvājuma pieņemšanas Federica saņēma finansiālu atbalstu no YfEj, kā arī papildu administratīvu atbalstu no EURES Galvenā nodarbinātības biroja un Sitel Cilvēkresursu nodaļas pārstāvja. Pēc ierašanās Portugālē uzņēmums arī palīdzēja atrast viņai mājokli.

Federica bija apmierināta ar darbu, ko bija atradusi ar programmas YfEj starpniecību. “Tā bija ļoti laba pieredze,” viņa saka. “Es strādāju ārpakalpojumu uzņēmumā Sitel tirgvedības un komunikāciju jomā un biju atbildīga par vadošo pasaules mazumtirdzniecības uzņēmumu klientu apkalpošanu, nodrošinot atbalstu gan Itālijas, gan Eiropas pārdevējiem.”

Papildus darbam uzņēmumā Sitel Federica arī parādīja savu radošo talantu, uzvarot fotografēšanas konkursā, ko 2016. gadā rīkoja programmas YfEj dalībnieki. “EURES portālā pamanīju fotogrāfiju konkursu ar nosaukumu My YFEj moment, kur varēju dalīties ar vienu fotogrāfiju no manas pieredzes Portugālē,” paskaidro Federica.

Fotogrāfiju Discovering Lisbon Federica uzņēma no vietas, no kuras paveras skats uz Portugāles galvaspilsētu un Težu upi. Fotogrāfijā ir atspoguļota atklāšanas tēma, paužot domu, ka programma YfEj ļauj dalībniekiem ne tikai atklāt jaunu valsti un pilsētu, bet arī palīdz iepazīt pašiem sevi.

Kā konkursa uzvarētāja Federica saņēma lidojumiem paredzētu kuponu 500 EUR vērtībā, kas sedza viņas izmaksas lidojumam atpakaļ uz mājām Sicīlijā. “Pēc tam es apmeklēju arī apbalvošanas ceremoniju Romā, kur man bija iespēja tikties ar EURES Nodarbinātības dienesta Portugālē darbinieci Susana Pessoa, kura man palīdzēja veikt visus administratīvos darbus mana atlases procesa laikā,” viņa atminas.

Programma “Tava pirmā EURES darbavieta” palīdzēja Federica atrast darbu laikā, kad viņas mītnes zemē trūka darbavietu. Viņai bija iespējas ilgāk palikt Portugāle, tostarp uzņēmumā Sitel, bet galu galā viņa nolēma atgriezties Itālijā 2017. gada augustā, kur ārvalstīs gūtā pieredze viņai palīdzēja atrast piemērotu amatu.

Federica, kurai šobrīd ir 28 gadi, strādā Eiropas mobilitātes jomā, par ko viņa, protams, runā ar aizrautību, un vēlas ieteikt savu pieredzi citiem darba meklētājiem.

“Mūsu (un mans) uzdevums ir palīdzēt ikvienam iegūt tādu pieredzi, kādu sniedz YfEj un Erasmus+,” viņa saka. “Kā itāliete no Sicīlijas es būtu priecīga, ja vairāk cilvēku būtu informēti par šo programmu [YfEj] un viņiem būtu iespēja tajā piedalīties.”

Tomēr, kā Federica daiļrunīgi norādīja savas godalgotās fotogrāfijas parakstā, viņai šī programma sniedza ko vairāk, nevis tikai iespēju atrast darbu:

“Šī YfEj pieredze sniedz iespēju iepazīt skaistu valsti, bet jo īpaši sevi un savu potenciālu!”

“Tava pirmā EURES darbavieta” ir Eiropas Savienības darba mobilitātes shēma. Lai uzzinātu vairāk par darba un apmācības iespējām ES vai atrastu darbiniekus, kuriem ir jums vajadzīgās prasmes, sazinieties ar kādu no šīs shēmas nodarbinātības dienestiem vai ar savu vietējo EURES padomdevēju, izmantojot EURES portālu.

 

Saistītās saites:

“Tava pirmā EURES darbavieta”

Discovering Lisbon

EURES portāls

 

Lasiet vairāk:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Saistību atruna: lūdzu, ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

25/09/2018

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.