• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Darbs Vācijā

Plānojat pārcelties uz Vāciju, lai tur strādātu? EURES rīcībā ir plaša informācija, kas var jums palīdzēt atrast darbu un veiksmīgi iekļauties darba tirgū.
Picture

EURES portālā ir pieejama plaša informācija par dzīvošanu un darbu Eiropas Savienībā — vienkārši noklikšķinot, varat uzzināt faktus un skaitļus par katru valsti. EURES vēlas būt pirmais kontaktpunkts, kur varat vērsties pēc palīdzības, meklējot darbu citā ES valstī, un var jums sniegt informāciju par vispiemērotākajiem atbalsta sniedzējiem.

Līdztekus EURES tīmekļa vietnei vēl viens labs informācijas avots darba meklētājiem, kuri vēlas atrast darbu Vācijā, ir vietne www.make-it-in-germany.com. Tā ir Vācijas federālās valdības tīmekļa vietne, kas paredzēta kvalificētiem speciālistiem no ārvalstīm.

Vietne ir pieejama angļu, franču un spāņu valodā, un daļa informācijas ir sniegta arī 10 citās valodās, tostarp itāļu un portugāļu valodā. Tīmekļa vietnē ir sniegta pamatinformācija par apmācības iespējām, nodokļiem un nodarbinātību, kā arī konkrēti stāsti par kvalificētiem darbiniekiem no ārvalstīm, kuri pārcēlušies uz Vāciju.

Jautājumus varat uzdot, izmantojot palīdzības tālruni, e-pastu vai tērzēšanas iespēju. Viena no aģentūrām, kurā varat vērsties, ir Vācijas Federālās nodarbinātības aģentūras (Bundesagentur für Arbeit) Starptautiskās darbā iekārtošanas dienests (Zentrale Auslands- und Fachvermittlung, ZAV) . ZAV, kas ir daļa no EURES tīkla, ir galvenais dienests, kurā var vērsties ar visiem jautājumiem par dzīvošanu un darbu Vācijā. ZAV darbinieki piedalās arī starptautiskos darbvietu gadatirgos un informatīvos pasākumos jūsu valstī un regulāri organizē Eiropas Tiešsaistes darba dienas, kas veltītas darbam un dzīvošanai Vācijā.

Augsti kvalificēti darbinieki, jo īpaši inženieri un tehniķi, IT speciālisti, ārsti un medmāsas, ir ļoti pieprasīti no Vācijas darba devēju puses. Arī loģistikas un būvniecības nozaru pārstāvji meklē kvalificētus darbiniekus. Vairāk nekā 90 % no visiem Vācijas uzņēmumiem ir mazi un vidēji uzņēmumi, kas nodrošina divas trešdaļas visu darbvietu un vairāk nekā pusi Vācijas ekonomikas produkcijas apjoma. Ir svarīgi atzīmēt, ka daudzi no šiem uzņēmumiem atrodas nelielās pilsētiņās vai lauku teritorijās, nevis lielpilsētās, kaut arī daži no tiem ir savas nozares tirgus līderi.

Visizplatītākais nodarbinātības veids Vācijā ir pilna darba laika darba līgums uz nenoteiktu laiku, paredzot aptuveni 40 stundas ilgu darba nedēļu. Taču tagad tas tiek izmantots retāk un aizvien biežāk tiek izmantoti jauni nodarbinātības veidi, tostarp darbs uz noteiktu laiku, nepilna darba laika darbs un pagaidu darbs.

Pēdējos gados plašāk tiek izmantoti arī dažādi pašnodarbinātības veidi, kā arī pašnodarbināto personu skaits ir strauji pieaudzis. Ikvienam, kurš vēlas sākt uzņēmējdarbību, ir jāreģistrējas tās vietējās pašvaldības Gewerbeamt (Uzņēmumu reģistrā), kur atradīsies uzņēmuma galvenais birojs. Savukārt pašnodarbinātām personām ir jāreģistrējas Finanzamt (Nodokļu iestādē). Rūpniecības un tirdzniecības kameras, kvalificētu profesiju kameras, profesionālās apvienības un finanšu iestādes var sniegt konsultācijas par procedūrām, kas jāievēro.

 

Saistītās saites:

Dzīvošana un darbs Vācijā

Starptautiskās darbā iekārtošanas dienests


Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Atruna: lūdzam ņemt vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

10/05/2019

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.