• Notikumi

Ziņu raksti


<< Atpakaļ uz jaunāko ziņu sarakstu

Jauna medmāsa no Spānijas īsteno savu sapni Vācijā

Deviņpadsmit gadus vecā Nerea Gomis Sanchez no Spānijas ir gandarīta par iespēju strādāt aprūpes nozarē Kaselē, Vācijas centrālajā daļā.
Picture

Pārcelšanās uz citu valsti bija nozīmīgs lēmums gan viņai, gan viņas ģimenei, tomēr visā procesa gaitā viņu atbalstīja projekts “Tava pirmā EURES darbavieta” (YfEj).

“Mans tēvs ir amatnieks, bet jau ilgu laiku viņš ir bezdarbnieks,” stāsta Nerea. “Mana māte strādāja viesnīcā. Pirms diviem gadiem viņu atlaida, un kopš tā laika viņa ir bezdarbniece, tāpēc ģimenes ienākumi ir ļoti mazi.”

Pēc vidusskolas beigšanas Nerea apguva aprūpējamu personu aprūpes speciālista profesiju. Lai gan viņa zināja, ka ar šādu profesionālo kvalifikāciju darba atrašanas iespējas nav īpaši lielas, viņai darbs patika un sniedza gandarījumu.

“Es pieteicos darbā veco ļaužu aprūpes namos un iestādēs, kur aprūpē personas ar invaliditāti, bet mani pat neuzaicināja uz darba interviju,” viņa teic. “Lielākā daļa mūsu skolas absolventu strādā privātās aprūpes iestādēs vai mājsaimniecībās. Atalgojums tur ir ļoti mazs, un es nevēlējos kļūt par trešo bezdarbnieku ģimenē.”

Ar skolas starpniecību viņa uzzināja par YfEj projektu. Tuvākā valodu skola, kas sadarbojās ar Vācijas darba devēju Arbeiterwohlfahrt (AWO), kurš ir sociālo pakalpojumu sniedzējs, bija Alikantē, 170 km attālumā no Nerea dzimtās pilsētas Valensijas. Ar praktiskiem padomiem un zināmu finansiālu atbalstu no EURES viņa ieguva vietu projektā.

“Mana ģimene atbalstīja manu lēmumu, bet tas nebija viegli,” viņa saka. “Kad apmeklēju valodas kursus Alikantē, man bija jāīrē istaba, tāpēc atlika maz naudas iztikai. Naudu man deva vecāki. Tagad es vēlos pati sevi uzturēt. Tas ir mans galvenais stimuls. Projekts sadarbībā ar AWO ir tieši tas, kas man ir vajadzīgs. Es vēlos attīstīt savu karjeru, un tur es to varu darīt. Turklāt mani jo īpaši priecē, ka ir iespēja arī strādāt un nopelnīt pietiekami daudz naudas iztikai.”

Nerea atzīst, ka viņai patīk sava jaunā dzīve un tās izaicinājumi. “Man patīk strādāt AWO, un mani interesē jaunā valoda un kultūra. Vissvarīgākais ir tas, ka esmu neatkarīga un pelnu pati.”

 

Saistītās saites:

“Tava pirmā EURES darbavieta”

Arbeiterwohlfahrt (AWO)

 

Papildu informācija:

Eiropas darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURESpadomdevēju

Darba un dzīves apstākļiEURES valstīs

EURESDarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Saistību atruna: lūdzu, ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

09/07/2018

<< Atpakaļ uz jaunāko ziņu sarakstu
 
atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.