• Notikumi

Ziņu raksti


<< Atpakaļ uz jaunāko ziņu sarakstu

Kādas prasmes ir vajadzīgas uzņēmumiem 2019. gadā?

Jauns gads var būt lieliska iespēja īstenot izmaiņas, uzņemties jaunu izaicinājumu vai paplašināt redzesloku. Attiecībā uz nodarbinātību tā var būt darba sākšana jaunā nozarē vai pat karjeras sākšana pilnīgi no jauna. Tomēr kā lai maksimāli palielina savas izredzes gūt panākumus darba tirgū, kurā valda konkurence?
Picture

Varbūt pievērsties prasmēm, kādas uzņēmumiem ir vajadzīgas? Dažos pēdējos gados sociālais tīkls LinkedIn ir izpētījis, kādas prasmes uzņēmumiem katru gadu ir vajadzīgas visvairāk, un nesen tas publiskoja savus secinājumus par 2019. gadu. Izmantojot datus, kas apkopoti no uzņēmumu tīmekļa vietnēm, par prasmēm, kuras ir īpaši pieprasītas, ja salīdzina ar to piedāvājumu, LinkedIn komanda aprēķināto skaitli, proti, 50 000, sašaurināja līdz sarakstam, kurā iekļautas 30 vispieprasītākās prasmes (5 vienkāršās prasmes un 25 speciālās prasmes).

Uzziniet, kādas prasmes bija iekļautas sarakstā!

 

Vienkāršās prasmes

Vienkāršās prasmes, kādas ir vajadzīgas uzņēmumiem, katru gadu ir gandrīz vienas un tās pašas, lai gan, palielinoties pasaules digitalizācijai, palielinās arī šo prasmju nozīmīgums.

 

 

 

 1. Radošums. Lai gan datori un mākslīgais intelekts var paveikt daudz, radošums joprojām ir īpašība, ar ko var lepoties tikai cilvēki.
 2. Spēja pārliecināt. Tikai daži produkti spēj “pārdot paši sevi” — parasti paļaujas uz to, ka uzņēmumi nolīgs darbiniekus, kuri spēj pārliecināt patērētājus veikt pirkumu.
 3. Spēja sadarboties. Kolektīvs darbs ir ikviena veiksmīga uzņēmuma pamatā, un projektos, kuros arvien biežāk izmanto augstās tehnoloģijas, ir vajadzīgi arvien prasmīgāki kolektīva dalībnieki.
 4. Spēja pielāgoties. Mūsdienu pasaule strauji mainās, un panākumus gūs tikai tie, kuri spēs efektīvi pielāgoties tās jaunajai videi, metodēm un tehnoloģijām.
 5. Laika pārvaldība. Spēja efektīvi saplānot savu laiku ir prasme, kas būs noderīga visā karjerā. 

 

Speciālās prasmes

 

Nepārsteidz tas, ka sarakstā dominē prasmes, kas saistītas ar tehnoloģiju un digitālo jomu, taču šoreiz sarakstā ir iekļautas arī dažas tradicionālākas prasmes.

 

 1. Mākoņdatošana. Šķiet, ka mūsdienās ikviens ir savienots ar kādu “mākoni”, kas nozīmē, ka ar to saistītās prasmes ir īpaši pievilcīgas darba devējiem.
 2. Mākslīgais intelekts. No digitālā asistenta Alexa līdz Siri — mākslīgais intelekts ir stingri iesakņojies mūsu dzīvē, un izskatās, ka šī tendence turpināsies.
 3. Analītiskā spriestspēja. Mums visapkārt ir daudz datu. Spēja sintezēt šos datus un tos izmantot izsvērtu lēmumu pieņemšanai ir spēja, ko uzņēmumi novērtē ļoti augstu.
 4. Cilvēkresursu pārvaldība. Spēja pārvaldīt cilvēkresursus un iegūt no viņiem maksimumu ir sena, bet svarīga prasme.
 5. Lietotāja pieredzes veidošana. Augot patērētāju prasībām un konkurences līmenim, ļoti pieprasīti ir darbinieki, kuri spēj palielināt lietotāja apmierinātību ar produktu.
 6. Mobilo lietojumprogrammu izstrāde. Lietojumprogrammas joprojām ir augošs, mūsdienīgs bizness mūsu pasaulē, kurā arvien lielāku lomu ieņem tehnoloģijas.
 7. Videoklipu uzņemšana. Videoklipu uzņemšanas industrija zeļ, un uzņēmumi meklē darbiniekus, kuri pārzina jaunākās tehnoloģijas.
 8. Līderība pārdošanā. Pārdošana ienes peļņu, tāpēc šī prasme ir patiesi svarīga ikvienam tirdzniecības uzņēmumam.
 9. Tulkošana. Pateicoties tehnoloģijai, uzņēmumi var viegli uzrunāt mērķauditoriju visā pasaulē. Tomēr, lai ar to efektīvi komunicētu, ir vajadzīgas tulkotāja prasmes.
 10. Audiosatura ražošana. Pieaugot aplāžu, audiogrāmatu un citu audio komunikācijas veidu popularitātei, palielinās pieprasījums pēc darbiniekiem, kuri ražo šādu saturu.
 11. Dabiskā valodas apstrāde (NLP). Kaut gan datori kļūst arvien gudrāki, tiem joprojām ir vajadzīga palīdzība, lai saprastu cilvēku valodu. Šajā ziņā noderīgas ir NLP prasmes.
 12. Zinātniskā skaitļošana. Ja varat efektīvi atrisināt problēmas, kas saistītas ar lielu datu apjomu, uzņēmumi jūs gaidīs “atplestām rokām”.
 13. Datorspēļu izstrāde. Dažu pēdējo gadu desmitu laikā datorspēles ir kļuvušas par daudz integrētāku industriju, paverot jaunas iespējas.
 14. Pārdošana sociālajos tīklos. Kamēr vien sociālie plašsaziņas līdzekļi būs populārs veids, kā uzņēmumiem uzrunāt savu mērķauditoriju, pieprasīti būs darbinieki, kuriem būs ar šo jomu saistītās prasmes.
 15. Animācija. Video popularitāte un GIF formāta atdzimšana ir iemesls, kāpēc animācijas prasmes ir iekļautas 25 pieprasītāko prasmju sarakstā.
 16. Darījumdarbības analīze. Uzņēmumi, kas vēlas uzlabot savas sistēmas un vairot savu peļņu, arvien biežāk uzskata analītiķus par vērtīgiem darbiniekiem.
 17. Žurnālistika. Arvien vairāk uzņēmumu meklē prasmīgus rakstītājus, kuri spēj sagatavot pārliecinošu saturu.
 18. Digitālā tirgvedība. Līdz ar digitalizācijas attīstību ir attīstījusies arī digitālā tirgvedība un attiecīgi arī pieprasījums pēc saistītām prasmēm.
 19. Rūpnieciskais dizains. Elegants, iespaidīgs un praktisks dizains ir bijis pieprasīts jau desmitiem gadu.
 20. Konkurētspējīgas stratēģijas. Ņemot vērā pieaugošo konkurenci, uzņēmumiem ir vajadzīgi darbinieki, kuri var tiem palīdzēt apsteigt konkurentus.
 21. Klientu apkalpošanas sistēmas. Vairākas lielu sabiedrības uzmanību piesaistījušās klientu apkalpošanas sistēmu katastrofas 2018. gadā ir palielinājušas spēcīgas, uz klientu vērstas sistēmas nozīmīgumu.
 22. Programmatūru testēšana. Uzņēmumam nav nekā sliktāka par izlaistu jaunu produktu, kas ir pilns ar kļūdām. Ienāciet programmatūru testētājā!
 23. Datu zinātne. Mūsdienās pieejamais milzīgais datu apjoms un vajadzība tos interpretēt ir iemesls, kāpēc sarakstā ir iekļautas tādas prasmes kā datu zinātne.
 24. Datorgrafika. Mūsdienās patērētāji vēlas redzēt augstākā līmeņa datorgrafiku ik uz soļa, tāpēc darbinieki, kuriem ir šīs prasmes, ir vērtīgs resurss ikvienam darba devējam.
 25. Korporatīvā saziņa. Tāpat kā attiecībā uz klientu apkalpošanas sistēmām, 2018. gadā lielu sabiedrības uzmanību piesaistījušās katastrofas sabiedrisko attiecību jomā ir parādījušas, cik svarīgi ir, lai uzņēmumos būtu darbinieki, kuri spēj efektīvi komunicēt. 

 

Saistītās saites:

LinkedIn: Prasmes, kas uzņēmumiem vajadzīgas visvairāk 2019. gadā

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbvietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Saistību atruna: lūdzu, ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

07/02/2019

<< Atpakaļ uz jaunāko ziņu sarakstu
 
atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.