• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Kā radīt labu pirmo iespaidu pirmajās divās nedēļās

Neatkarīgi no tā, vai strādāsi pilna laika darbu, uzsāksi māceklību (profesionālās izglītības īstenošanas formu), vai arī tā būs nepilna laika mācību prakse, pirmajam iespaidam ir liela nozīme. Par to, kā apdomīgi izmantot pirmās vērtīgās sekundes, ir daudz rakstu... tāpēc tā vietā aplūkosim pirmās pāris nedēļas. Galu galā, lai iekārtotos jaunā darbavietā un aprastu ar jauno situāciju, var būt nepieciešams zināms laiks.
Picture

Nekavējies

Punktualitātei darbavietā ir liela nozīme. Un te nav runa tikai par savlaicīgu ierašanos darbā katru dienu (lai gan tas noteikti lielā mērā rada labu iespaidu) — tikpat liela nozīme ir arī savlaicīgai uzdevumu izpildei. Pirmajās nedēļās, visticamāk, tu neķersies klāt pārāk daudz steidzamiem darbiem, taču tev tiks uzticēti pienākumi, un, ja izpildīsi tos savlaicīgi, jaunie kolēģi atzinīgi novērtēs tavu vērtību un spējas.

 

Izvēlies atbilstošu apģērbu

Nē, mēs nesakām, ka ikvienam vajadzētu valkāt uzvalku — dažos gadījumos tas pat varētu izskatīties mazliet muļķīgi! Taču ikvienam ir jāizvēlas darbam atbilstošs apģērbs. Ja tev būs jāstāv kājās visu darba dienu, tu nevilksi neērtus apavus. Ja tavos darba pienākumos ietilps saskarsme ar klientiem, tu nevalkāsi ikdienas apģērbu. Ja tev būs jāveic kāds aktīvs darbs vai darba pienākumi, kas saistīti ar fiziskām iemaņām, tu nevilksi uz darbu labāko dizaineru apģērbu. Tas viss šķiet pašsaprotami, tomēr, lai cik tas arī nebūtu pārsteidzoši, daudzi to dara nepareizi. Ja neesi pārliecināts(-a), kāda ir tava darba situācija, kāpēc gan to iepriekš nenoskaidrot? Un, pavadot vairāk laika savā darbavietā, tu ātri iemācīsies, kas der un kas neder.

 

Iesaisties

Ja izrādīsi savu vēlmi iesaistīties darbā, tu noteikti parādīsi citiem savu entuziasmu un apņēmību strādāt. Var gadīties arī, ka pirmajās darba nedēļās tev brīžiem būs brīvāks laiks, tad kāpēc gan neuzņemties iniciatīvu un nepajautāt, kā vēl tu vari palīdzēt? Ķeries klāt pie visa, pie kā vien vari — arī tad, ja tas oficiāli neietilpst tavā darba aprakstā, — un tu noteikti atstāsi lielisku pirmo iespaidu uz saviem jaunajiem kolēģiem.

 

Uzdod jautājumus

Pirmās nedēļas jaunā darbavietā — pirmie mēneši ir laiks visa kā apgūšanai. Lai gan lielāko daļu darba tu apgūsi, pildot tev uzticētos pienākumus, vai iemācīsies to no saviem kolēģiem, tu vienmēr vari uzzināt vairāk. Ja uzdosi jautājumus, tu izrādīsi interesi un pastiprināsi vēlmi un degsmi kaut ko iemācīties. Varbūt tu vēlēsies uzzināt vairāk par konkrētu tēmu. Varbūt tevi interesēs kaut kas, par ko jau esi dzirdējis(-usi) vai lasījis(-usi). Kāpēc gan neizrādīt zinātkāri un nepajautāt?

 

Aprunājies ar saviem kolēģiem

Iespējams, ka tavi kolēģi būs interesanti cilvēki ar daudzveidīgu pieredzi un personībām. Tev ar viņiem būs jāpavada kopā daudz laika, tāpēc ir lietderīgi viņus mazliet labāk iepazīt un iepazīstināt ar sevi. Kāpēc gan neuzaicināt viņus uz tasi kafijas vai pusdienām? Tikšanās neformālā atmosfērā ir labs veids, kā „nojaukt mūri” un izveidot attiecības ar saviem kolēģiem.

 

Taču, lai nokļūtu līdz savām pirmajām nedēļām jaunajā darbavietā, tev vispirms ir izcili jāsagatavo savs CV un rūpīgi jāsagatavojas darba intervijai. Par laimi, mums ir daži lieliski padomi, kā tev palīdzēt nostāties uz panākumu ceļa!

 

Papildu informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

 

Saistību atruna: lūdzu, ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

01/11/2017

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.