• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Uz Nīderlandi! Ieteikumi darbam Nīderlandē

Ja esat metinātājs, revidents, medmāsa vai programmētājs, Nīderlandē jums var būt darbs. Tās ir profesijas, pēc kurām šajā valstī ir liels pieprasījums, un EURES var palīdzēt jums atrast ideāli piemērotu amatu.
Picture

Ekonomikai atlabstot, bezdarbs Nīderlandē sarūk, un, lai arī gaidāms valsts sektora darbavietu skaita samazinājums budžeta ierobežojumu dēļ, nodarbinātība privātajā sektorā pieaug.

Lai arī pēc mazkvalificētiem darbiniekiem pieprasījums ir zems, trūkst kandidātu uz vidējas kvalifikācijas darba vietām, tāpēc ir liela iespēja atrast darbu vairākās tehniskās nozares profesijās. Šādas profesijas var būt CNC iekārtu operatori, metinātāji un rūpniecisko cauruļu uzstādītāji, turklāt liels pieprasījums ir arī pēc projektu inženieriem, tehniski kvalificētiem projektu vadītājiem un pētniecības un attīstības speciālistiem.

Arvien pieaug pieprasījums pēc personām, kurām ir IKT un uzņēmējdarbības zināšanas, kā arī pēc noteiktām aprūpes profesijām, finanšu speciālistiem un matemātikas, zinātņu un valodu skolotājiem visos vidējās izglītības līmeņos.

Attīstot plašu profesionālo tīklu, palielināsies jūsu iespējas atrast darbu Nīderlandē, jo daudz vakanču tiek aizpildītas neoficiālā ceļā. Nīderlandes darba vietās arvien vairāk paļaujas uz elastīgo darbu, vienam no trim strādājot kā darbuzņēmējam, sezonālajam darbiniekam, ārštata darbiniekam vai ar līgumu par nulles laiku, vai izmantojot pagaidu darba aģentūras.

UWV, valsts nodarbinātības dienests, ir EURES tīkla biedrs, un tas savā tīmekļa vietnē, werk.nl, izvieto izsmeļošu informāciju angļu, vācu, franču, spāņu, bulgāru, poļu un rumāņu valodā. Šeit varat noskaidrot visu, kas jums jāzina par darba atļaujām, darba pieteikumiem un citām sadzīves formalitātēm Nīderlandē.

EURES un UWV publisko vakances savās tīmekļa vietnēs, un, ja jūs esat darba meklējumos, jūs šeit varat arī izvietot savu CV. UWV vietnē ir publicēti gan vispārēji, gan specializēti darba piedāvājumi.

Nīderlandē spontānu pieteikumu iesniegšana uzņēmumiem ir nereta parādība. Ja atrodat uzņēmumu, kurā jūs vēlētos strādāt, varat iesūtīt savu CV un motivācijas vēstuli, negaidot konkrētas vakances izsludināšanu.

Lai gan angļu valoda ir plaši izplatīta, jums vismaz daļēji būs jāpārzina holandiešu valoda, lai uzlabotu iespējas atrast darbu. EURES personāls UWV dienestā var palīdzēt jums atrast vietu, kur mācīties.

 

Saistītās saites:

UWV

werk.nl

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Atruna: ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

27/06/2019

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.