• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Pieci padomi karjeras sākšanai

Apsveicam — jūs tikko ieguvāt savu pirmo darbu! Sākt karjeru ir aizraujoši, taču vienlaikus tas varbūt arī biedējoši. Jums, iespējams, būs jāapgūst daudz jauna, tāpēc šeit sniedzam dažus padomus, lai atvieglotu darba gaitu uzsākšanu un palīdzētu veidot visveiksmīgāko karjeru.
Picture

Pirmais iespaids ir svarīgs

Sākot jaunu darbu, ir vērts jau no pirmās darbadienas veltīt laiku savu jauno kolēģu iepazīšanai. Ātri apgūstot kolēģu vārdus, atceroties sejas, prasmes, pieredzi un intereses, jūs veidosiet labas darba attiecības un nākotnē ievērojami atvieglosiet komandas darbu.

 

Nebaidieties lūgt palīdzību

Bieži vien mēs esam pārāk stūrgalvīgi, lai atzītu, ka mums vajadzīga palīdzība, jo baidāmies izskatīties vāji vai pat mazliet muļķīgi. Taču atcerieties, ka neviens nekļūst par meistaru vienā dienā un lūgt palīdzību jūsu kolēģiem ir būtiska mācīšanās procesa daļa. Jebkurā karjeras posmā — jo īpaši pašā sākumā — dariet citiem zināmu, ja jums vajadzīga palīdzība.

 

Uzņemieties risku

Jau no paša karjeras sākuma centieties nesēdēt uz veciem lauriem. Ir viegli iestrēgt monotonā rutīnā, kurā neapgūstat jaunas prasmes un sākat garlaikoties. Ja tas notiek ar jums, centieties izkāpt no savas komforta zonas un stāties pretī jauniem izaicinājumiem, kas jums ļaus augt. Izvirziet jaunus mērķus, uzņemieties iniciatīvu un nebaidieties pamēģināt ko jaunu — tas ir ceļš uz mācīšanos un profesionālo pilnveidi.

 

Esiet pārliecināts par savām spējām

Tas var šķist pašsaprotami, taču jums jābūt pārliecinātam par savām spējām, ja vēlaties veiksmīgu karjeru. Iemācieties sevi parādīt no labākās puses un nebaidieties no pašreklāmas — atklājiet, kas jums padodas, un, ja lepojaties ar kādu sasniegumu, pastāstiet par to savai komandai. Izbaudiet savus panākumus un atcerieties tos, lai varētu par tiem atgādināt nākotnē. Tie būs īpaši noderīgi, ja vēlaties saņemt paaugstinājumu vai atrast jaunu darbu.

 

Veidojiet kontaktus ar savas jomas speciālistiem

Veiksmīgas karjeras radīšanā bieži vien svarīgi ir veidot kontaktus. Sākumā tas var šķist neierasti, taču, efektīvi veidojot kontaktus, jūs iepazīsieties ar savas jomas speciālistiem, kas var palīdzēt jūsu izvēlētās karjeras virzībā. Jūs varat atrast interesantus jūsu jomas speciālistus dažādās vietās. Tādas vietas var būt kontaktu veidošanas pasākumi, jūsu darbavieta vai pat profesionālas sociālo plašsaziņas līdzekļu vietnes, piemēram, LinkedIn. Tāpēc mēģiniet atrast pēc iespējas vairāk šādu vietu, lai nodrošinātu sev lielāku izdošanās iespēju.

 

Ceram, ka jums šie padomi palīdzēs sekmīgāk virzīties jūsu jaunajā karjerā. Veiksmi!

Raksts sagatavots sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES.

 

Saistītās saites:

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Atruna: ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

20/06/2019

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.