• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Velosipēdu mehāniķis izmanto jaunas iespējas Norvēģijā

Atrast darbu var būt grūti, jo īpaši, ja jūsu piederības valstī izvēlētajā jomā nav daudz darba iespēju. Dažiem, piemēram, velosipēdu mehāniķim no Polijas Grzegorz Osóbka risinājums var būt pārcelšanās uz citu valsti.
Picture

Kopš aizraušanās ar mehāniku ir kļuvusi par karjeru, Grzegorz Osóbka ir guvis vairāk nekā sešu gadu pieredzi darbā ar velosipēdiem. Tomēr pēc centieniem atrast piemērotu darbu savā piederības valstī Polijā viņš sāka paplašināt savus meklējumus un meklēja iespējas ārvalstīs. Viņš meklēja valstīs, kur bija EURES tīkls, un saņēma dažādus darba piedāvājumus no visas ES.

“Es vienmēr saņēmu jaunākos darba piedāvājumus,” Grzegorz paskaidro. “Ieraudzījis dažus piedāvājumus strādāt ārvalstīs, es domāju — kāpēc nē? Es gribēju izmēģināt kaut ko jaunu. Es uzgāju tiešsaistē uzņēmumu Bike Brothers un secināju, ka tas ir nopietns un stabils uzņēmums.”

Amata vietu, uz ko pieteicās Grzegorz, EURES Polijā saņēma no EURES Norvēģijā, un to izsludināja visā Polijā (arī visā ES) pēc tam, kad Bike Brothers bija pievienojies tīklam. “Mēs meklējām labus mehāniķus, un mums ir laba iepriekšējā pieredze ar mehāniķiem no Eiropas,” stāsta uzņēmuma pārstāvis.

“Ir svarīgi atrast labus velosipēdu mehāniķus,” viņš turpina, “un pieprasījums pēc labiem, kvalificētiem velosipēdu mehāniķiem ir liels. Pašlaik norvēģi vairāk izmanto velosipēdus, lai dotos uz darbu, skolu, pārtikas veikaliem u. tml.”

Bike Brothers meklēja darbiniekus aiz Norvēģijas robežām, jo atšķirībā no Polijas, kurā velosipēdu mehāniķiem trūkst darba iespēju, Norvēģijā ir šo speciālistu trūkums. “Ir gandrīz neiespējami Norvēģijā atrast labus velosipēdu mehāniķus. Nedaudzos labos kandidātus ir pieņēmuši darbā citi uzņēmumi.”

Tas deva Grzegorz meklēto iespēju. Viņš iesniedza darba pieteikumu reģionālajam nodarbinātības birojam Bjalostokā, un pēc dažiem mēnešiem Bike Brothers ar viņu sazinājās un piedāvāja pārbaudes laiku kā velosipēdu mehāniķim.

Grzegorz pozitīvi vērtē savu lēmumu pārcelties uz Norvēģiju darbam uzņēmumā Bike Brothers. “Man tagad ir labāki darba apstākļi, un es veicu darbu, kas man vienmēr ir paticis. Man arī ir patīkami jaunie kolēģi. Es laboju velosipēdus un runāju ar klientiem.”

Viņš ir arī pieradis pie jaunās dzīves Norvēģijā. “Vislielākā atšķirība ir tāda, ka dzīve Norvēģijā ir daudz mierīgāka un klusāka. Cilvēki ir ļoti pieklājīgi. Kā klienti viņi sagaida labāko kvalitāti, nevis zemāko cenu. Gandrīz ikviens runā angliski, kas man ļoti palīdz. Tur ir arī tīrs gaiss un skaista daba!”

EURES Norvēģijā un plašāks EURES tīkls ir lieliska platforma tādiem uzņēmumiem kā Bike Brothers, kuri vēlas piesaistīt pieredzējušus darbiniekus no visas ES. “Sadarbība ir bijusi ļoti veiksmīga,” piekrīt uzņēmuma pārstāvis. “Kopš ievietojām darba sludinājumu, EURES mūs vienmēr ir atbalstījis. Mēs arī turpmāk noteikti izmantosim EURES.”

 

Saistītās saites:

Bike Brothers tīmekļa vietne

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Atruna: ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

13/06/2019

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.