• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Ceļā ar EURES Somijā

ES atbalsta daudzus projektus Somijas lauku reģionos. EURES Somijā un Europe Direct Pohjois-Satakunta 2019. gada aprīļa beigās uzaicināja skolēnu un skolotāju grupu autobusa ekskursijā pa vietējo reģionu, lai personīgi redzētu šā atbalsta rezultātus.
Picture

 

 

“Mēs gribējām parādīt jauniešiem, ka ES nodrošina dažādu veidu atbalstu,” paskaidro Europe Direct pārstāve Krista Antila. “Tas palīdz veidot cilvēku profesionālo izaugsmi, bet atbalsta arī hobijus, tūrismu un kopienas dzīvi. ES piedāvā arī daudzas iespējas starptautiskai pieredzei.”

“Pēc mūsu domām, skatot lietas savām acīm un dzirdot par tām no cilvēkiem, kuri strādājuši pie projektiem, var labāk uztvert pozitīvo vēstījumu, nekā skatoties dokumentālu videomateriālu vai klausoties prezentāciju skolā,” viņa piebilst.

Ceļojuma maršruts bija rūpīgi izplānots, aptverot pēc iespējas vairāk ES atbalstīto projektu.

 

 

  • Izbraukšana. Skolēnu un skolotāju ceļojums sākās no viņu skolas dienvidrietumu Somijas pilsētā Kankaanpää. Braucot līdz pirmajai pieturai, EURES darbiniece Taina Tuovinen stāstīja par EURES pakalpojumiem, kas pieejami jauniešiem un darba devējiem, savukārt Krista iepazīstināja ar ES finansētiem projektiem, ko viņi apmeklēs.

  • 1. pietura. Brauciena pirmā pietura bija Käenkoski rajons pie Parkano, kur skolēniem parādīja daudzas ES finansētas ražotnes, tostarp ostu pie ezera ar restorānu uz peldoša prāmja, saunu krastmalā un frisbija golfa trasi. Skolēniem bija iespēja izmēģināt frisbija golfa trasi, kas iet caur mežu un kurā visā garumā ir 18 frisbija grozi.

  • 2. pietura. Otrā pietura bija pie Parkano Meža muzeja, kur aplūkojama mežrūpniecības vēsture no 1860. gada līdz mūsdienām. Muzeju daļēji ir finansējusi ES, tajā ir izstāžu zāle, mežcirtēja mājiņa, sauna, zirgu stallis un mežrūpniecības iekārtu veikals. Skolēniem bija iespēja iepazīt apkārtni un izbaudīt skaisto ainavu.

  • 3. pietura. Autobusa ekskursijas trešais galamērķis bija Pyhäniemi atpūtas komplekss pie Parkano. To 1960. gadā nodibināja somu uzņēmējs Kalevi Keihänen. Šodien komplekss sastāv no vairāk nekā 50 vasaras namiņiem un tajā piedāvā dažādus pasākumus brīvā dabā. Spēļu zona pludmalē, vingrošanas laukums, vēl viena frisbija trase un renovēts restorāns bija dažas no skolēnu apmeklētajām ES finansētajām zonām.

  • 4. pietura. Pēdējais objekts, ko skolēni apmeklēja, bija māja Parkano ciemata ziemeļos. Māja sākotnēji bija vecā ciemata skola, ko ciema iedzīvotāji nopirka no pašvaldības un šobrīd renovē par ES finansējumu.

Brauciens bija ļoti veiksmīgs, kā paskaidro EURES darbiniece Taina: “Skolēni bija apmierināti un ieinteresēti redzēt un dzirdēt kaut ko jaunu. Daži no viņiem teica, ka nebija zinājuši par ES ieguldījumiem vietās, kas tuvu viņu mājām, un bija par šo faktu sajūsmā.”

Krista tam piekrīt. “Ekskursijas laikā viņi bija pilni entuziasma un ļoti ieinteresēti. Pamatojoties uz faktiem, ko viņi dienas laikā bija uzzinājuši, mēs autobusā veicām testu, kas apliecināja, ka viņi uzmanīgi klausījušies. Mēs no viņiem saņēmām labas atsauksmes, un kāds pat jautāja, vai nākotnē būs vēl kāda šāda veida mācību pieredze.”

Vai būs vēl kāda autobusa ekskursija nākotnē? Krista ir optimistiska. “Šī bija ļoti laba pieredze un parādīja dažādus projektus, kuros iesaistīta ES, kā arī to ietekmi uz iedzīvotāju ikdienas dzīvi Somijas laukos. Tā bija arī veiksmīga sadarbība ar skolu, Europe Direct, EURES un vietējām ieinteresētajām personām. Mūsu rajonā ir daudz ES finansētu projektu, tādēļ tas ir labs temats.”

 

Saistītās saites:

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Atruna: ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

07/06/2019

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.