• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Viesnīcu ķēde saņem palīdzību no EURES, lai atrastu sezonas darbiniekus

Kopš 2015. gada Spānijas viesnīcu ķēde sadarbojas ar EURES Slovēnijā, lai nolīgtu sezonas darbiniekus darbam savās viesnīcās Spānijā un Grieķijā. Lai uzzinātu vairāk par šo iniciatīvu, mēs sarunājāmies ar Alberto Alba no Iberostar un labuma guvēju no šīs darbinieku meklēšanas kampaņas Aleksandra Dukič.
Picture

Valodu prasmes ir galvenās

Iberostar ir vispasaules viesmīlības nozarē strādājošu uzņēmumu ķēde, kuras specializācija ir luksusa viesnīcas un kūrorti. Pie šīs ķēdes pieder daudzi kūrorti visā pasaulē, tostarp Spānijā, Grieķijā un Melnkalnē. Meklējot sezonas darbiniekus savām Eiropas viesnīcām, 2015. gadā Iberostar vērsās pēc atbalsta pie EURES.

“Mēs sākām sadarbību ar EURES Slovēnijā, jo mums vajadzēja atrast darbiniekus ar angļu un vācu valodas prasmēm,” skaidro Alberto. “Izskatot visas iespējas, mēs nolēmām, ka Slovēnijas darba ņēmēju tirgus ir laba vieta, kur doties [meklēt darbiniekus].”

Liela daļa no Iberostar piedāvājuma ir saistīti ar izklaidi. Proti, jo īpaši brīvdienu sezonā grupai ir vajadzīgi profesionāli darbinieki fitnesa treniņu un atveseļošanās pasākumu vadībai. Kā skaidro Alberto, viesnīcas ne vienmēr spēj atrast piemērotus darbiniekus uz vietas, tāpēc tām ir svarīgi piesaistīt tos no ārvalstīm.

“Mums Spānijā un Grieķijā strādā daudz slovēņu. Tā kā mums ir vajadzīgi izklaides organizētāji, kuri prot runāt divās vai trijās ES valodās, ir grūti nodrošināt visas šīs vajadzības, nodarbinot tikai vietējos darba ņēmējus. Šā iemesla dēļ mēs sadarbojamies ar EURES Slovēnijā.”

Ikgadējie pasākumi

“Katru gadu no februāra līdz martam mēs [Slovēnijas galvaspilsētā] Ļubļanā organizējam interviju dienu, lai satiktu kandidātus un iepazīstinātu viņus ar uzņēmumu,” stāsta Alberto.

Iberostar galvenais darbā pieņemšanas laiks ir šajā ziemas periodā, jo uzņēmums cenšas nodrošināt darbiniekus jau pirms vasaras sezonas sākšanās. Darba ņēmējiem, kuri meklē jaunu pieredzi ārzemēs, kā tas ir ierasts viesmīlības nozarē, tā var būt abpusēji izdevīga iespēja.

Lai gan sezonālai nodarbinātībai ir īstermiņa raksturs, Alberto norāda, ka darbiniekiem ir iespējas palikt strādāt uz ilgāku laiku, attīstīties uzņēmumā un pat ieņemt vadošus amatus.

“Mūsu sadarbība ar EURES Slovēnijā ir veiksmīga. Katru gadu kopš 2015. gada mēs esam ieguvuši daudz labu slovēņu darbinieku, kuri strādā mūsu kūrortos Spānijā un Grieķijā,” viņš saka.

 

“Viena mēneša laikā es jau biju ceļā uz Grieķiju”

Viena ieguvēja no Iberostar un EURES sadarbības bija Aleksandra, kura pārcēlās no Slovēnijas, lai strādātu Grieķijā.

“Es pieteicos darbā Iberostar, izmantojot EURES,” atceras Aleksandra. “Biju atradusi sludinājumu [kurā teikts], ka Iberostar meklē fitnesa un sporta pasākumu vadītājus no visas pasaules.”

“Tāpēc es izmēģināju laimi. Rezultātā dažas dienas vēlāk man bija tikšanās Slovēnijā un pēc tam arī intervija Skype. Es dabūju darbu un mēneša laikā jau biju ceļā uz Grieķiju.”

Viss darbā pieņemšanas process priekš Aleksandra noritēja nevainojami. Bet kas viņai lika pārcelties? “Kāpēc ne?” viņa saka. “Jauni cilvēki, jauna pieredze, man patīk mans darbs.”

Izmantojot EURES, Aleksandra spēja atrast darbu un darīt to, kas viņai patīk, jaunā, aizraujošā vidē atšķirīgā ES valstī.

Tai pašā laikā Alberto aprakstītā Iberostar pieredze uzskatāmi norāda uz darba viesmīlības nozari pārstāvošo darba devēju ieguvumiem no EURES, jo īpaši, ja ir vajadzīgi multilingvāli un sezonas darbinieki.

 

Lai uzzinātu vairāk par šo iniciatīvu, sazinieties ar EURES Slovēnijā pārstāvi Katarina Kavčič pa e-pastu katarina.kavcic@ess.gov.si

 

Saistītās saites:

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Atruna: ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

31/05/2019

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.