• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Vācijas safari parka sadarbība ar EURES ar mērķi nolīgt darba meklētājus no Itālijas

FebruārīEURESdarbinieki noZentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV), kas atrodas Lejassaksijas pilsētā Brēmenē, Vācijā, sadarbojās ar vienu no Eiropas lielākajiem safari parkiem, lai mitinātu divus darbā pieņemšanas pasākumus Itālijā.
Picture

Darbā iekārtošanas speciāliste Marianne Perrin un viņas kolēģe Stephanie Diegel sadarbībā ar Serengeti Park organizēja pasākumus Itālijas pilsētas Ankonā un Mačeratā. Viņas atbalstīja kolēģi no EURES Itālija, kuri bija sazinājušies ar Itālijas darba meklētājiem un uzaicinājuši 27 kandidātus piedalīties pasākumā, kas bija domāts kā priekšatlases procesa daļa.

Pasākuma laikā pēc EURES darbinieku no ZAV vispārējas ievadrunas noritēja darba intervijas ar safari parka pārstāvjiem. Pasākumu nobeigumā 14 kandidāti (vairāk nekā puse no klātesošajiem) tika pieņemti darbā!

 

Negaidīta, bet ideāla iespēja

Serena bija viena no sekmīgajiem dalībniekiem, kuri piedalījās Mačeratā rīkotajā pasākumā. Pirms diviem gadiem viņa saņēma koledžas diplomu ar kvalifikāciju viesmīlības nozarē, bet viņas sapņu darbs bija darbs ar dzīvniekiem. Kad viņa uzzināja par šo pasākumu sociālajā tīklāFacebook, iespēja saņemt darbu safari parkā likās ideāls variants.

“Kad es izlasīju par šo projektu, uzreiz sapratu, ka tas domāts tieši man! Šādā veidā es varētu apvienot savu diplomu viesmīlības nozarē ar lielo aizrautību ar dzīvniekiem,” viņa paskaidro. “Pasākums bija ļoti skaists,” viņa stāsta, piebilstot, ka “viss bija perfekti ilustrēts, sākot ar vispārēju ievadrunu par Vāciju līdz izsmeļošai informācijai par atalgojumu un nodokļiem”.

 

Kopīga valoda rada tūlītēju uzticēšanos

Cita dalībniece Maria arī uzzināja par pasākumu sociālajā tīklā Facebook. Maria saka, ka viņai ļoti patika pasākums, “jo atmosfēra nebija pārāk formāla un visi bija ieinteresēti atrast tieši viņai piemērotu darbu, ņemot vērā viņas profila specifiku.”

Kā Marianne skaidro, “darba devējs varēja arī pieņemt darbā kandidātus ar nelielām vācu valodas zināšanām vai vispār bez tām, jo parka īpašnieki ir itāļu ģimene un daži vadītāji runā itāliski.”

“Viena no viņiem bija kopā ar mums un uzstājās ar prezentāciju itāļu valodā. Pēc tam viņa arī vadīja darba intervijas ar kandidātiem, kuri nerunāja vāciski. Tas protams bija liels izaicinājums –– izveidot uzticēšanās pilnu atmosfēru.

Marianne stāsta, ka pārcelšanās uz Vāciju ir “lieliska iespēja mazināt bezdarba līmeni, pilnveidot vācu valodas zināšanas un rast starptautisku pieredzi ar nelielu personisku risku un daudzām iespējām.”

Daudzas no safari parka piedāvātajām darbavietām ir sezonas darbi, bet pastāv arī iespējas palikt darbā ilgāku laiku. Tas der gan Serena, gan Maria, kuras labprāt vispirms redzētu, kā viss notiek, pirms pieņemt jebkādus ilgtermiņa lēmumus.

 

Programmas “Jūsu pirmā EURES darbavieta” atbalsts

Gan Serena, gan Maria plāno pārcelties uz Vāciju, lai uzsāktu darbu aprīlī. Lai sagatavotos ceļam, viņas ir piedalījušās “Jūsu pirmais EURES darbs” programmas atbalstītos, pilnīgi apmaksātos intensīvajos vācu valodas kursos.

Priekš Serena iespēja strādāt Vācijā bija pārsteigums, bet tā bija iespēja, no kuras viņa nespēja atteikties: “Godīgi sakot, es nekad nedomāju par Vāciju, kā par valsti, kurā es strādātu un uzturētos, bet tai pat laikā es nevarēju palaist garām tādu iespēju. Es ceru, ka mans stāsts var palīdzēt kādam izvēlēties šo ceļu, kas manā gadījumā izrādījās kā dāvinājums.”

 

Pēc šīs veiksmīgās iniciatīvas Marianne un viņas kolēģi uzņēmumā ZAV plāno organizēt līdzīgus pasākumus Itālijā, iesaistot darba devējus viesmīlības nozarē no Vācijas.

Ja jūs vēlētos saņemt ziņas par topošiem pasākumiem, lūdzam sekot līdzi ZAV profilam sociālajā tīklā LinkedIn, reģistrēties EURES portālā un sazināties ar vietējiem EURES darbiniekiem.

 

Saistītās saites:

Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV)

EURES sociālajā tīklā Facebook

Tava pirmā EURES darbavieta

ZAV sociālajā tīklā LinkedIn

EURES portāls

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Atruna: ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

02/05/2019

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.