• Notikumi

Ziņu raksti


<< Atpakaļ uz jaunāko ziņu sarakstu

Palīdzība zviedru jauniešiem karjeras veidošanā Dānijas viesmīlības nozarē

Zviedru praktikanti, kuri vēlas iekļūt Dānijas viesmīlības nozarē, ir saņēmuši atbalstu, pateicoties divu nedēļu ilgam kursam, kas īstenots Orezundā ar EURES pārrobežu sadarbības palīdzību. Tas tika organizēts kā eksperimentāls pētījums, lai nodrošinātu ciešu saikni starp kursā mācīto un darba devēja izteiktajām vajadzībām
Picture

Pirmajā divu nedēļu ilgajā kursā „Pakalpojumu izglītība jauniešiem” 25 personām tika sniegta apmācība tādās jomās kā viesu psiholoģija un apkalpošana, dāņu valoda, dzīvošana un darbs reģionā, kā arī Dānijas Darba likums. Kursa ietvaros prezentācijas sniedza potenciālais darba devējs Scandic.  

„Mēs cenšamies dot iespējas darba tirgus dalībniekiem, ne vien sniedzot viņiem kvalifikāciju, bet arī paaugstinot viņu pašapziņu, kā arī sniedzot viņiem praktisku un konkurētspējīgu zinātību. Mēs uzskatām, ka rezultāti liecina par to, ka šis eksperimentālais kurss ir bijis veiksmīgs”, saka Orezundas pārrobežu koordinators Morten Hjorth Jahnsen.

No 50 jauniešiem, kuri pieteicās, tika atlasīti 25. Diviem no viņiem tika piedāvāts darbs uzņēmumā Scandic (Kopenhāgenā), 14 devās strādāt nepilnas vai pilnas slodzes darbu Zviedrijā, bet trīs nolēma studēt tālāk.

 

Kā notika sadarbība?

„Darba devējam bija iespēja sniegt komentārus par kursa saturu pirms tā sākuma, tāpēc viņi zināja, ko dalībnieki bija iemācījušies. Tas paātrināja darbinieku atlases procesu, ietaupot laiku gan darba meklētājiem, gan atlases veicējam. Pašu kursu apmaksāja Zviedrijas valsts nodarbinātības dienesti, bet vadīja Zviedrijas EURES padomdevējs,” skaidro Morten.

Kāds EURES padomdevējs konsultāciju un informācijas centralizētajā kontaktpunktā Øresunddirekt arī palīdzēja praktikantiem gūt pirmos panākumus nodarbinātības jomā. Informācijas kontaktpunkts piedāvā seminārus, personīgo tikšanos vietas un informāciju pa e-pastu un tālruni. Pārrobežu kopuzņēmums šiem darba meklētājiem apmaksāja ceļa izdevumus, lai viņi varētu doties uz intervijām.

 

Savstarpēji izdevīga ideja

Liela šī projekta priekšrocība ir tas, ka tas pievēršas jomai, kurā jauniešiem bez lielas darba tirgus pieredzes ir zems iekļūšanas darba tirgū slieksnis,” saka Morten.

Viņš skaidro, ka pakalpojumu sektora darba devēji Kopenhāgenā parasti ļoti atzinīgi vērtē zviedrus. „Tādējādi kopumā šis projekts atbilst tā mērķim, kā arī tas mums ir sniedzis iespēju gūt svarīgu mācību. Mēs pielāgosim mūsu pieeju turpmākajiem piedāvājumiem viesnīcu un citās jomās.”

Saistītās saites

Dzīvošana un darbs Dānijā

 

 

Papildu informācija

Atrodiet EURES padomdevēju

 

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

 

EURES Darbu datubāze

 

EURES pakalpojumi darba devējiem

 

EURES Pasākumu kalendārs

 

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

 

EURES sociālajā tīklā Facebook

 

EURES sociālajā tīklā Twitter

 

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

EURES sociālajā tīklā Google+

 

Saistību atruna: lūdzu, ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

29/01/2017

<< Atpakaļ uz jaunāko ziņu sarakstu
 
atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.