• Notikumi

Ziņu raksti


<< Atpakaļ uz jaunāko ziņu sarakstu

EURES palīdz Vācijas darba meklētājiem atrast darbu Austrijas tūrisma nozarē

EURES Vācijā un Austrijā sadarbojās ar nodarbinātības centru Lejassaksijā, lai palīdzētu 12 ilgstošiem darba meklētājiem atrast darbu Austrijas tūrisma nozarē.
Picture

Projekts tika sākts 2017. gada pavasarī kā BonnZAV (Zentrale Auslands- und Fachvermittlung) (daļa no Vācijas Federālās nodarbinātības aģentūras, kas darbojas kā EURES valsts koordinācijas birojs) un Celles rajonā, Lejassaksijā, esošā nodarbinātības centra kopīga ideja.

Cellē bez darba esošās personas, jo īpaši jaunieši, kas nav ieguvuši nekādu formālo izglītību, var saskarties ar grūtībām atrast nodarbinātības iespējas ziemā.

Tādējādi ZAV Bonnā sadarbībā ar nodarbinātības centru nolēma izveidot starptautisku apmācības programmu personām, kuras ir bez darba un to ilgstoši meklē, kā arī kuras nav ieguvušas formālo izglītību vai kuru iegūtais formālās izglītības līmenis ir zems.

 

Daudz iespēju darba meklētājiem

ZAV Bonnā sadarbojās ar EURES biroju Zalcburgā, Austrijā, kur reģiona tūrisma nozarē nepieciešami sezonāli darba ņēmēji daudzās viesnīcās, restorānos, bāros un kafejnīcās.

“Zalcburgas federālās zemes reģionu konkrēti izraudzījās mūsu kolēģis Gerhard Bogensperger no EURES Austrijā, jo šī teritorija piedāvā daudz iespēju darba meklētājiem ziemas sezonā,” skaidro EURES padomdevējs Matthias Rauhut no ZAV Bonnā.

2017. gada rudenī potenciālos kandidātus iepriekš izraudzījās no nodarbinātības centra datubāzes un uzaicināja uz interviju un atlases procedūru, kuru vadīja EURES Vācijā un Austrijā. Pēc veiksmīgajām intervijām apmācības organizācija Konfides 12 dalībniekiem, kuriem nebija iepriekšējas pieredzes gastronomijas vai viesmīlības jomā, īsa sagatavošanās perioda laikā sniedza apmācību saistībā ar praktiskām prasmēm. Viņiem arī sniedza vispārīgus ieteikumus par dzīvošanu un strādāšanu Austrijā.

 

Labākais lēmums manā dzīvē

Dalībnieki 2017. gada decembrī pārcēlās uz Zalcburgas federālo zemi, lai sāktu trīs mēnešus ilgu apmaksātu pilna laika praksi viesnīcu un tūrisma nozarē. Ceļošanas izmaksas sedza nodarbinātības centrs, un darba devēji dalībniekiem nodrošināja bezmaksas izmitināšanu un maltītes.

Katram praktikantam izsniedza planšetdatoru, lai palīdzētu viņiem sazināties ar nodarbinātības centru un EURES darbiniekiem Bonnā un Zalcburgā ikreiz, kad bija nepieciešams atbalsts. Tas arī sniedza iespēju īstenot pieredzes apmaiņu ar citiem grupas dalībniekiem un veidot vietēja mēroga atbalsta tīklu.

Shēma izrādījās veiksmīga, jo gan darba ņēmēji, gan darba devēji sniedza pozitīvas atsauksmes par savu pieredzi. Matthias apgalvo, ka pieci dalībnieki pat norādīja, ka dalība projektā bija labākais lēmums viņu dzīvē.

 

Nākotnes izredzes

“Līdz ar veiksmīgu karjeras uzsākšanu viesnīcu ēdināšanas nozarē kandidātu izredzes turpmāk atrast darbu vai māceklību vai nu Austrijā, vai Celles rajonā ir ievērojami pieaugušas,” norāda Matthias.

Patiešām, no deviņiem dalībniekiem, kas pabeidza praksi 2018. gada martā:

 

  • četri jau ir saņēmuši piedāvājumus vai plāno sākt profesionālo apmācību Vācijā;
  • trīs ir saņēmuši piedāvājumus kļūt par mācekļiem Austrijā;
  • viens strādā Vācijā;
  • viens ir gatavs sākt karjeru starptautiskajā luksusa klases viesmīlības nozarē, jo ir pievienojies Nīderlandes prestižās Starptautiskās sulaiņu akadēmijas apmācības programmai.

 

Vissvarīgākais ir tas, ka dalībnieki beidzot spēja atrast darbu un sākt karjeru, un tas viss nebūtu bijis iespējams bez pārrobežu koordinācijas starp EURES Vācijā un Austrijā un nodarbinātības centru Cellē.

Veiksmīgo iniciatīvu atkārtoti īstenoja arī šogad, un tā ietvēra arī nodarbinātības centrus Hāmelnē un Eitīnē. Jauna 15 praktikantu grupa sāka praksi Zalcburgas federālajā zemē 2018. gada decembrī, un tiek plānots turpmākajos gados vēl vairāk paplašināt projektu.

 

Saistītās saites:

BonnZAV

Konfides

Starptautiskā sulaiņu akadēmija

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Saistību atruna: lūdzu, ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

28/02/2019

<< Atpakaļ uz jaunāko ziņu sarakstu
 
atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.