• Notikumi

Ziņu raksti


Back

Pieci padomi Jūsu CV pilnveidošanai

CV Dzīves apraksti. Rezumē. Nav svarīgi, kā Jūs tos saucat, tiem ir viens skaidrs mērķis — reklamēt Jūs, reklamēt Jūsu zināšanas un Jūsu prasmes, kā arī pārliecināt personāla atlases speciālistu, ka ir vērts Jūs intervēt. Ir daudz viedokļu par to, kas padara CV par perfektu, kāda informācija Jums ir jāiekļauj, kādai jābūt struktūrai … Tā vietā, lai balstītos uz vecām tendencēm, mēs aplūkojam visaptverošus tematus, lai palīdzētu Jums pilnveidot to, kas Jums ir.
Picture

Lai tas ir īss un jauks.

Neatkarīgi no tā, vai Jūs piesakāties uz māceklību, praksi vai darbu, Jūsu CV, visticamāk, ir jāiztur liela konkurence. Vismazāk Jūs vēlaties, lai aizņemts personāla atlases speciālists ātri izskrien cauri Jūsu rūpīgi izstrādātā astoņu lappušu garā CV pirmajām lapām vai, kas ir vissliktākais variants, vienkārši to neskatās tā garuma dēļ. Lai tas būtu īss un tiešs — par ideālo garumu parasti ir pieņemts uzskatīt divas lapas — pārliecinieties, ka personāla atlases speciālistam ir viegla piekļuve visai vissvarīgākajai informācijai par Jums un Jūsu pieredzi.

 

Lai tas ir būtisks

Pajautājiet sev, ko šim personāla atlases speciālistam vajag zināt? Iespējams, ka tas atšķiras no tā, ko vajadzēja iepriekšējam personāla atlases speciālistam, līdz ar to pamainiet esošo CV, kaut ko izņemiet, bet iekļaujiet tikai to, kas ir svarīgs. Un atcerieties, ka, lai gan fakts, ka Jūs mīlat gatavot un klausīties mūziku, ir svarīgs Jums, ja vien Jūs nepiesakāties uz darbu ēdināšanas vai mūzikas nozarē, noteikti nav tas, kas interesē personāla atlases speciālistu! Labāk šo vērtīgo vietu izmantot kaut kam, kas pierāda Jūsu piemērotību piedāvātajam amatam.

 

Esiet pārliecināts, bet reālistisks

Reklamēt sevi var būt sarežģīti — pārāk garš CV var liecināt, ka esat uzpūtīgs, ar nereāliem sasniegumiem, kas varētu likt personāla atlases speciālistam domāt, ka informācija nav patiesa. Pārāk īss CV var pazust uz pārējo fona un būt tikai viens no daudziem CV garajā rindā. Pārliecinieties, ka tas, ko Jūs rakstāt, reklamē Jūsu prasmes un pieredzi, kā arī ir kaut kas reāls, ko intervijā varat pamatot.

 

Koncentrējieties uz saviem sasniegumiem, nevis tikai to, ko esat darījis

Ja vienkārši uzskaitāt savu pieredzi bez jebkāda reāla konteksta vai rezultātiem, var viegli iekrist lamatās. Pieredze ir laba lieta, bet tā neko nepasaka personāla atlases speciālistam par to, ko faktiski esat sasniedzis vai kādu praktisku ieguldījumu esat devis. Ja esat bijis iesaistīts jaunas uzņēmējdarbības nodrošināšanā kādam uzņēmumam, kādu labumu tas deva? Ja esat piedalījies apmācības kursā, kādu ietekmi tas atstāja? Šāda veida informācijas iekļaušana parāda personāla atlases speciālistam pievienoto vērtību, kuru Jūs varat dot.

 

Pielāgojiet, pielāgojiet, pielāgojiet

Personāla atlases speciālistam noteikti nepatīk lasīt par to, kā Jūs vienmēr esat gribējis strādāt autobūves nozarē, ja piesakāties uz amatu farmācijas uzņēmumā. Pārliecinieties, ka Jūs norādāt to informāciju, kāda ir prasīta darba sludinājumā, un ka Jūs attiecīgi pielāgojat savu CV.

 

Lai veicas ar Jūsu CV racionalizēšanu un, ja meklējat kādu lielisku padomu par to, kā uzrakstīt perfektu pavadvēstuli vai kā izspēlēt trumpi intervijā, mēs jums palīdzēsim!

 

 

 

Papildu informācija

 

Eiropas Darba dienas

 

Drop’pin@EURES

 

Atrodiet savu EURES padomdevēju

 

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

 

EURES Darbu datubāze

 

EURES pakalpojumi darba devējiem

 

EURES Pasākumu kalendārs

 

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

 

EURES sociālajā tīklā Facebook

 

EURES sociālajā tīklā Twitter

 

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

EURES sociālajā tīklā Google+

 

Saistību atruna: lūdzu, ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

27/09/2017

atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.