Ziņu raksti


Rūpīgs darbs, patīkama atmosfēra — EURES Beļģijā palīdz darba meklētājiem iegūt darbu Club Med

Cilvēki, kuri vēlas strādāt kūrortā, varētu domāt, ka strādāt Club Med ir tas pats, kas doties atvaļinājumā. Darba devēji tūrisma sfērā, kuri saskaras ar šo nepareizo priekšstatu, cer to mainīt ar EURES padomdevēju palīdzību.

Lasīt tālāk >>

22/05/2015


12 Zviedrijas scenāristiem ir iespēja prezentēt savus scenārijus Polijas producentiem

Scenāriju rakstīšana, kā zināms, ir grūta joma, kurā izdzīvot. Divpadsmit Zviedrijas kino scenāristi 26. martā saņēma atbalstu un sadarbībā ar Polijas Kinomākslas institūtu varēja prezentēt savus scenārijus nozares profesionāļiem. Šī iespēja izriet no divus gadus veidotajām attiecībām starp šo institūtu un EURES padomdevēju Wanna Spiridonidou, kura strādā Zviedrijā.

Lasīt tālāk >>

12/05/2015


Pingvīni sauc! Britu Antarktikas apsekojums piedāvā plaša profila amatu vakances

Ja jums ir apnicis darbs elektronikas vai datošanas sfērā, varbūt jums ir nepieciešams kaut ko nedaudz pamainīt? Ja tā, tad Britu Antarktikas apsekojumā varētu atrasties darbs jums. Organizācija ir publicējusi sarakstu ar amatiem, kas jāaizpilda, kur ieņemamā amata darba laiks ilgst no pāris mēnešiem līdz vairāk nekā gadam. Elektronikas inženieris ir tikai viens no piedāvātajiem profiliem.

Lasīt tālāk >>

22/05/2015


Jaunas darba iespējas Vācijā pateicoties projektam "Jūsu pirmais EURES darbs"

Tikai septiņu mēnešu laikā vien projekta "Jūsu pirmais EURES darbs" (YfEj) vadības grupa Dienvidvācijā ir līdzējusi 65 gados jauniem darba meklētājiem no Grieķijas, Spānijas, Rumānijas un Portugāles atrast jaunas darba iespējas veselības aprūpes nozarē un MVU, kuri sniedz pakalpojumus veco ļaužu aprūpes jomā.

Lasīt tālāk >>

06/05/2015


EURES ieteikumi vainagojas ar fotogrāfa izstādi

Saskaņā ar 2014. gadā publicēto ziņojumu radošā un kultūras nozare sastāda 4,2 % no ES IKP, tajā darbojas apmēram septiņi miljoni cilvēku, galvenokārt mazos uzņēmumos. Bet vajadzība pēc kādas personas radoša darinājuma vai mākslas darba nav tik acīmredzama kā citās nozarēs, un personāla atlase nenotiek pēc tā paša parauga. Līdz ar to EURES padomdevējiem ir jāizvēlas citas metodes, ja jāpiemeklē iespējas māksliniekiem.

Lasīt tālāk >>

05/05/2015


Kā attālinātās intervijās pārliecināt darba devējus par savām prasmēm un personīgajām īpašībām?

Skype, Google Hangouts un Netop Live Guide – šie tiešsaistes komunikācijas kanāli arvien biežāk kļūst par vietām, kur darba meklētāji cenšas pārliecināt darba devējus, ka vakance ir domāta tieši viņiem. Arvien lielāku popularitāti iegūst arī telefonintervijas.

Lasīt tālāk >>

17/04/2015


Vecāka gadu gājuma darbinieku pārcelšanās uz ārzemēm — pārbaudīta un reāla

Pieredze var būt ekonomiski izdevīga darba tirgū, bet tā var arī atgrūst potenciālos darba devējus. Vecāka gadu gājuma darbinieku pieņemšanai darbā var būt lielākas izmaksas, un ekonomikas stagnācijas laikos lētāk ir pieņemt darbā pusapmācītus jauniešus. Ja sarūk to darbu klāsts, ko varat strādāt savā valstī, laba izvēle var būt pārcelšanās uz ārzemēm ar EURES tīkla palīdzību.

Lasīt tālāk >>

17/04/2015


Neesat apmierināts ar samaksu jūsu valstī? Meklējiet iespējas citur!

WageIndicator fonda veiktajā pētījumā tika salīdzināts, cik stundā nopelna strādnieki dažādās valstīs par to pašu darbu. Rīku var lietot, lai pārliecinātos par algu atšķirībām dažādās profesijās, un tad var redzēt, kurās valstīs samaksa ir visaugstākā.

Lasīt tālāk >>

17/04/2015


Zviedrija – iespēju zeme IT nozares darba meklētājiem no Somijas

Kad Somijas uzņēmums "Nokia" pagājušā gada vasarā paziņoja par darbinieku atlaišanu, daudzi Somijas IT nozares darba ņēmēji nonāca neapskaužamā situācijā. Tajā pašā laikā Zviedrijas augošā tehnoloģiju nozare ar grūtībām spēja aizpildīt vakances. Redzot šo neatbilstību, EURES biroji Zviedrijā un Somijā sāka vērienīgu darbā iekārtošanas kampaņu, kas noslēdzās ar veiksmīgu Darba dienu decembrī.

Lasīt tālāk >>

17/04/2015


Cestovanie môže rozširovať obzory, ale vďaka práci v zahraničí môžete byť múdrejší!

Práca v zahraničí, zvykanie si na novú kultúru, učenie sa nových jazykov - to všetko vám rýchlo a dobre precvičí mozog. Zo série štúdií vyplýva, že ľudia, ktorí pracujú alebo študujú v zahraničí, majú v kreatívnom myslení a pri riešení problémov pred ostatnými náskok.

Lasīt tālāk >>

17/04/2015atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.