Ziņu raksti


Kādu atklāsmi jums var sniegt padomdevēja ar gandrīz 30 gadu pieredzi?

Gandrīz 30 gadus Cindy Sijmonsma ir bijusi gatava sniegt padomu par darba atrašanu jebkurā nozarē jebkurā vietā. Cindy ir pirmklasīga EURES padomdevēja piemērs, centīga, motivēta un vienmēr gatava palīdzēt cilvēkiem atrast savu ceļu jaunā vidē. "Kultūra ir daudz kas vairāk par grāmatām un mūziku," viņa saka. "Kultūru raksturo tas, kā mēs ēdam pusdienu pārtraukumā, kā mēs sazināmies."

Lasīt tālāk >>

28/07/2015


No scenārija līdz ekrānam — Zviedrijas rakstnieki lūko, vai viņu idejām ir spārni

12 kinoscenāristiem jūnijā bija iespēja prezentēt savas idejas producentiem Berlīnē. Trešajā šāda veida pasākumā, kas notika Vācijā un kuru organizēja EURES padomdevēja Wanna Spiridonidou, rakstnieki neformālā atmosfērā tikās ar nozares profesionāļiem un prezentāciju sesijas laikā izklāstīja savus stāstus.

Lasīt tālāk >>

24/07/2015


Divi itāļu jaunieši YouTube stāsta par to, kāpēc viņi izvēlējās shēmu „Tava pirmā EURES darbavieta”.

Fabio Bertollini un Agata Murgano ir itāļu jaunieši, kuri maksimāli efektīvi izmanto karjeras attīstības iespējas, pateicoties shēmai „Tava pirmā EURES darbavieta". Viņu pieredze ir atspoguļota divos nesen YouTube ievietotos video. Lasiet vairāk, lai uzzinātu, kāpēc viņi izvēlējas šo shēmu un kādas iespējas tā viņiem piedāvāja.

Lasīt tālāk >>

20/07/2015


EURES — "vienota" pieeja, lai palīdzētu jums atrast un nezaudēt darbu

Kad EURES palīdzēja Panagiota Domestichou uzņemties aprūpes palīga darbu Somijā, viņa beidzot sajuta, ka ir spējīga darīt to darbu, kuram Grieķijā ieguva kvalifikāciju. Tomēr pie apvāršņa parādījās problēmas — pēc sešu mēnešu nostrādāšanas, viņas darba devējiem šķita, ka viņiem ir nepieciešami papildu dokumenti. EURES un Europe Direct Grieķijā kopā ar EURES Somijā iesaistījās, lai palīdzētu.

Lasīt tālāk >>

17/07/2015


Izpētītas IT darba iespējas somiem, kuri plāno pārcelties uz Zviedriju

Zviedrijai vajag informācijas, datoru un tehnoloģiju ekspertus. Daži darba devēji ir sapratuši, ka Somija varētu būt vieta, kur lūkoties, jo Nokia reorganizācijas dēļ daudzi profesionāļi ir kļuvuši lieki. EURES padomdevēji abās valstīs ir gatavi palīdzēt cilvēkiem atrast jaunus darba devējus un pārcelties.

Lasīt tālāk >>

13/07/2015


Jaunā lietojumprogramma aprēķina pareizo algu jums, pamatojoties uz jūsu dzīves aprakstu

Meklējat darbu vai lūdzat algas paaugstinājumu, bet neesat pārliecināts, kādai jābūt jūsu algai? Jauna lietojumprogramma palīdzēs jums aprēķināt, cik jūs esat vērts savam darba devējam.

Lasīt tālāk >>

08/07/2015


Gados jauni spāņu zobārsti pārceļas uz Nīderlandi

Draudzīga saruna starp Spānijā dzīvojošu holandieti un EURES padomdevēju dzimtajā Nīderlandē bija pamats 2014. gadā uzsāktajam pilotprojektam ar mērķi palīdzēt gados jaunajiem spāņu zobārstiem sākt darbu Nīderlandē. Pēc sešiem mēnešiem, izmantojot iniciatīvas "Jūsu pirmais EURES darbs" sniegtās iespējas, 12 universitātes absolventi no Spānijas devās uz Nīderlandi. Šogad šis skaists sasniegs 40.

Lasīt tālāk >>

03/07/2015


Atvieglotas jauniešu piesaistes iespējas nodarbināmības uzlabošanai

Šodienas darba tirgū, šķiet, apstākļi jauniešiem, kuri vēlas kāpt pa karjeras kāpnēm, kļūst sarežģītāki. Pieredzes un ar darbu saistītu prasmju trūkums kopā ar piemērotu iespēju trūkumu ir tikai viens no šķēršļiem, ar ko saskaras jaunie Eiropas iedzīvotāji. Saspringtajā laikā starp skolas vai universitātes beigšanu un savas karjeras uzsākšanu viņiem ir nepieciešams atbalsts, lai maksimāli izmantotu šo savas dzīves izšķirošo posmu.

Lasīt tālāk >>

29/06/2015


Jaunu veselības aprūpes iemaņu apgūšana citā valstī — Marco dodas uz Apvienoto Karalisti

Apmainīties idejām ar citām medmāsām un attīstīties kā personai — šie divi mērķi piesaistīja 26 gadus veco Marco Colombero izmēģināt darbu Apvienotās Karalistes Valsts veselības dienestā.

Lasīt tālāk >>

26/06/2015


EURES padomdevēji domā radoši

Joprojām jābrīnās, kā EURES padomdevējs var būt lietas kursā par darba meklētāju, darbā pieņēmēju un viņu kolēģu vajadzībām citās valstīs? Medicīna, IT, lauksaimniecība — EURES padomdevējam var lūgt palīdzību saistībā ar jebkuru nozari. Lai tiktu ar to galā, viņiem jāzina, kas kur notiek, un te var noderēt radoša domāšana. Lūk, piemērs, kā viens grieķu padomdevējs tika galā ar uzdevumu būt informētam par inženierijas nozari.

Lasīt tālāk >>

22/06/2015atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.