Ziņu raksti


Vieta Norvēģijas fjordos, kur aizraušanās pārtop šokolādē

Brīvdienu aizraušanās parasti nemaina jūsu dzīvi. Tomēr, kad Bengt Dahlberg no Zviedrijas devās ceļojumā uz Norvēģijas Geirangera fjordu un iemīlējās, viņš izlēma, ka darīs visu iespējamo, lai tur paliktu. Tā rezultātā viņš izveidoja ar rokām darinātas šokolādes darbnīcu un kafejnīcu pie viena no krāšņākajiem fjordiem pasaulē.

Lasīt tālāk >>

27/11/2015


EURES ir bijis nozīmīgs sabiedrotais ģimenes uzņēmumam, kas ir atkarīgs no sezonālā darbaspēka

Kenneth Andersson un Birgit Andersson ir zviedru pāris, kas pārņēma ģimenes zemeņu audzēšanas biznesu 1991. gadā, un šī biznesa dzīvotspēju nodrošina ārvalstu zemeņu lasītāji. Tomēr ārvalstu darbinieku pieņemšana darbā bija dārga un laikietilpīga, nemaz neminot sarežģījumus valodas barjeras dēļ‎. Lai saņemtu palīdzību un pārvarētu šos, kā arī citus šķērš‎ļus, pāris vērsās pēc palīdzības EURES.

Lasīt tālāk >>

24/11/2015


Portugāles veselības aprūpes speciālisti izmanto savas prasmes Zieme‎ļnorvēģijā

Kādam jaunam pārim no Lisabonas dzīve Norvēģijā sākās ar mērķtiecīgu valodas apmācību. Šobrīd viens no viņiem strādā par laboratorijas analītiķi, bet otrs — par farmaceitu pilsētā, kas atrodas netālu no polārā loka. Viņiem ir gandrīz divus gadus veca meita, kura strauji kļūst divvalodīga.

Lasīt tālāk >>

17/11/2015


Intervija, psihometriskais tests un anketa — kāpēc pieteikšanās darbā kļūst tik sarežģīta?

Personāla atlases speciālisti, meklējot augsta līmeņa darbiniekus, izmanto dažādas metodes, lai pārliecinātos, ka viņi pieņem darbā pareizo cilvēku. Lasiet tālāk, lai noskaidrotu, kādas ir jaunākās tendences un ko var sagaidīt.

Lasīt tālāk >>

13/11/2015


Jūsu digitālais sapņu darbs – joprojām ir atvērta darba meklētāju reģistrācija Madrides darbvietu gadatirgum

Tādi pazīstami darba devēji kā Uber, Amazon development, Huawei un Booking.com meklē jaunus darbiniekus. Iespējams Jūs esat īstais cilvēks, kurš atbilst viņu vajadzībām. Ja Jūs meklējat darbu digitālajā jomā, ieskatieties Digitālo darbavietu gadatirgū, kas norisināsies Madridē 20. novembrī.

Lasīt tālāk >>

09/11/2015


Islandes personāla atlases speciālisti un darba devēji izmanto EURES Maltā īpaši izstrādāto atbalstu

Vairākas plaukstošas nozares šajā Vidusjūras salā, sākot no programmatūras līdz iAzartspēlēm jeb iGaming, steidzami meklē jaunus darbiniekus. EURES Maltā varbūt ir maza komanda, bet tā ir ieguvusi atzinību par proaktīvu atbalstu personāla atlases speciālistiem un darba devējiem, kuri katru dienu strādā šajās nozarēs.

Lasīt tālāk >>

06/11/2015


EURES ciešā sadarbība starp valstīm — labākais pakalpojums darba meklētājiem un darba devējiem

EURES ir ES mēroga tīkls ar kontaktiem ārpus Eiropas. Regulāri tiekoties un kopā strādājot, padomdevēji var savest kopā cilvēkus, kuri meklē darbu, ar pareizajiem personāla atlases speciālistiem. Divas EURES tīkla dalībnieces no Ungārijas un Rumānijas skaidro, kā tas darbojas praksē un kāpēc tas ir svarīgi.

Lasīt tālāk >>

03/11/2015


Pateicoties jaunajai EURES iniciatīvai, digitālie plašsaziņas līdzekļi sniedz jaunas iespējas pieciem jauniešiem no Īrijas, kuri meklē darbu

Dažkārt ārvalstīs gūtā pieredze patiešām var palīdzēt iegūt labāku darbu, un jaunā shēma Īrijā sniedz jaunajiem darba meklētājiem sākotnējo atbalstu. Sadarbojoties ar Illuminata Media, pieci „Tava Eiropas pieredze” (EYE) programmas dalībnieki no Īrijas piedalījās plašsaziņas mediju kursos Nīderlandē. Tagad, atgriežoties Dublinā, viņus visus līdz gada beigām gaida darbs vai darba piedāvājums šajā holandiešu uzņēmumā.

Lasīt tālāk >>

27/10/2015


Lai saņemtu uzaicinājumu uz interviju, Jūs esat paveicis smagu darbu. Neļaujiet savai nervu sistēmai visu sabojāt!

Gribat dabūt šo ideālo darbu? Jums izdevās saņemt uzaicinājumu uz interviju? Izlasiet par dažam idejām, kā būt mierīgam un pārliecinātam, pat ja Jums nervi vārās.

Lasīt tālāk >>

20/10/2015


Itāļu IT speciālists izmanto programmu “Tava pirmās EURES darbavieta”, lai atrastu Lielbritānijā darbu.

Pēc stažēšanās lielā IT uzņēmumā Anglijā Emiliano Prisco loloja lielas cerības. Bet šīs cerības pārvērtās šaubās, kad netika saņemts pieprasītais Erasmus atbalsts, lai pārceltos uz ārzemēm. Šobrīd ar EURES padomdevējiem Itālijā un viņa jaunā darba devēja palīdzību viņš ir iekārtojies kārotajā darba vietā ar līgumu uz noteiktu laiku.

Lasīt tālāk >>

16/10/2015atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.