Ziņu raksti


Gados jauni spāņu zobārsti pārceļas uz Nīderlandi

Draudzīga saruna starp Spānijā dzīvojošu holandieti un EURES padomdevēju dzimtajā Nīderlandē bija pamats 2014. gadā uzsāktajam pilotprojektam ar mērķi palīdzēt gados jaunajiem spāņu zobārstiem sākt darbu Nīderlandē. Pēc sešiem mēnešiem, izmantojot iniciatīvas "Jūsu pirmais EURES darbs" sniegtās iespējas, 12 universitātes absolventi no Spānijas devās uz Nīderlandi. Šogad šis skaists sasniegs 40.

Lasīt tālāk >>

03/07/2015


Atvieglotas jauniešu piesaistes iespējas nodarbināmības uzlabošanai

Šodienas darba tirgū, šķiet, apstākļi jauniešiem, kuri vēlas kāpt pa karjeras kāpnēm, kļūst sarežģītāki. Pieredzes un ar darbu saistītu prasmju trūkums kopā ar piemērotu iespēju trūkumu ir tikai viens no šķēršļiem, ar ko saskaras jaunie Eiropas iedzīvotāji. Saspringtajā laikā starp skolas vai universitātes beigšanu un savas karjeras uzsākšanu viņiem ir nepieciešams atbalsts, lai maksimāli izmantotu šo savas dzīves izšķirošo posmu.

Lasīt tālāk >>

29/06/2015


Jaunu veselības aprūpes iemaņu apgūšana citā valstī — Marco dodas uz Apvienoto Karalisti

Apmainīties idejām ar citām medmāsām un attīstīties kā personai — šie divi mērķi piesaistīja 26 gadus veco Marco Colombero izmēģināt darbu Apvienotās Karalistes Valsts veselības dienestā.

Lasīt tālāk >>

26/06/2015


EURES padomdevēji domā radoši

Joprojām jābrīnās, kā EURES padomdevējs var būt lietas kursā par darba meklētāju, darbā pieņēmēju un viņu kolēģu vajadzībām citās valstīs? Medicīna, IT, lauksaimniecība — EURES padomdevējam var lūgt palīdzību saistībā ar jebkuru nozari. Lai tiktu ar to galā, viņiem jāzina, kas kur notiek, un te var noderēt radoša domāšana. Lūk, piemērs, kā viens grieķu padomdevējs tika galā ar uzdevumu būt informētam par inženierijas nozari.

Lasīt tālāk >>

22/06/2015


Pozitīva dzīves uztvere palīdz Spānijas medmāsai iejusties Norvēģijā

Pirms diviem gadiem Alba Grasija (Alba Gracia) sekoja savai sirdsbalsij un no Spānijas pārcēlās uz Norvēģiju, lai strādātu par medmāsu. Spānijā viņas stāsts ir lielisks piemērs veiksmīgai EURES sniegto iespēju izmantošanai. Turpmāk minēti daži Albas un viņas EURES padomdevēja ieteikumi, kā iekārtoties citā valstī

Lasīt tālāk >>

15/06/2015


Jaunu pavārmākslas iemaņu apgūšana vienā no pasaules skaistākajām kalnu grēdām

Jaunais šefpavārs Matej Kulas deviņas sezonas nostrādāja Horvātijā par pavāru, bet iespēju nav daudz, kā arī pārāk bieži darbs nav stabils un ilglaicīgs. Tāpēc viņš nolēma meklēt iespējas Austrijā un devās uz darbavietu gadatirgu, ko organizēja Dieter Müller, EURES padomdevējs, kurš strādā Forarlbergā, kā arī apmeklēja vietējo Tirdzniecības palātu. Viņš ne mirkli nav nožēlojis savu izvēli

Lasīt tālāk >>

05/06/2015


Lielāks pensijas vecums, karjeras maiņa vēlākā dzīves posmā — ES mainīgie apstākļi gados vecākiem darbiniekiem

Vispārējais pensionēšanās vecums ES ir 65 gadi, tomēr tas mainīsies laika gaitā. Dānijā, Francijā, Vācijā un Spānijā ir nolemts palielināt pensionēšanās vecumu līdz 67 gadiem, savukārt Lielbritānijā un Īrijā — līdz 69 gadiem. Vairumā valstu šīs pārmaiņas būs redzamas pēc 2020. gada. Daudzi cilvēki jau tagad strādā ilgāk, mainot karjeru vai sākot strādāt nepilnu darba laiku atbilstoši savām vajadzībām.

Lasīt tālāk >>

03/06/2015


Vairāk nekā 30 gadus palīdzot cilvēkiem atrast darbu, pensijā aizgājusī EURES padomdevēja stāsta, kā padarīt jūsu pārcelšanos par veiksmes stāstu.

Barbara Gorter-Zahuta ir centusies savienot cilvēku vēlmes ar iespējām 32 gadus, no kuriem 15 gadi ir pavadīti EURES tīklā Nīderlandē. Viņa aizgāja pensijā aprīlī, bet mēs viņu uzmeklējām, lai lūgtu pastāstīt par izmaiņām, ko viņa ir pieredzējusi, un uzzinātu, kā cita valsts var kļūt par jaunu mājvietu.

Lasīt tālāk >>

28/05/2015


Pingvīni sauc! Britu Antarktikas apsekojums piedāvā plaša profila amatu vakances

Ja jums ir apnicis darbs elektronikas vai datošanas sfērā, varbūt jums ir nepieciešams kaut ko nedaudz pamainīt? Ja tā, tad Britu Antarktikas apsekojumā varētu atrasties darbs jums. Organizācija ir publicējusi sarakstu ar amatiem, kas jāaizpilda, kur ieņemamā amata darba laiks ilgst no pāris mēnešiem līdz vairāk nekā gadam. Elektronikas inženieris ir tikai viens no piedāvātajiem profiliem.

Lasīt tālāk >>

22/05/2015


Rūpīgs darbs, patīkama atmosfēra — EURES Beļģijā palīdz darba meklētājiem iegūt darbu Club Med

Cilvēki, kuri vēlas strādāt kūrortā, varētu domāt, ka strādāt Club Med ir tas pats, kas doties atvaļinājumā. Darba devēji tūrisma sfērā, kuri saskaras ar šo nepareizo priekšstatu, cer to mainīt ar EURES padomdevēju palīdzību.

Lasīt tālāk >>

22/05/2015atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.