Ziņu raksti


Jauna portugāļu farmaceite uzsāk jaunu dzīvi Zviedrijā

Labs diploms un izglītojoties pavadītie gadi nebija pietiekami, lai portugāļu absolvente Claudia Batalha iegūtu darbu, kas viņai ļautu dzīvot, neesot atkarīgai no vecākiem. Viss mainījās, kad viņas brālis atbrauca apciemot ģimeni un runāja par iespējām, kādas viņam pavērās, dzīvojot Luksemburgā. Viņa nolēma iet brāļa pēdās un meklēt darbu ES. "Es sapratu: es vienmēr būšu portugāliete, taču es esmu arī eiropiete," saka Claudia.

Lasīt tālāk >>

22/07/2016


Īstermiņa līgums ārzemēs var palīdzēt uzlabot jūsu CV

Kad Brenda van de Klundert absolvēja Hāgas Lietišķo zinātņu universitāti (Haagse Hogeschool), iegūstot akadēmisko grādu Eiropas studiju programmā, viņa vēlējās atrast darbu, kurā varētu izmantot savu jauno kvalifikāciju un paplašināt savu redzesloku. Tāpēc viņa vērsās pie sava EURES padomdevēja Peter de Leede, kurš dzīvo Dordrehtā, Nīderlandē, lai uzzinātu par iespējām strādāt ārzemēs.

Lasīt tālāk >>

19/07/2016


Vienkāršojot sarežģīto — zvanu centra darbiniece stāsta, kāpēc viņai patīk savs darbs

Leonie de Krijger jau 11 gadus strādā klientu zvanu centrā Nīderlandes pilsētā Gūsā un palīdz cilvēkiem, kuri vēlas pārcelties uz citu valsti un atrast tajā darbu. Leonie un viņas kolēģi palīdz atvieglot darba meklēšanas procesu, informējot par dažādiem jautājumiem, piemēram, kā pieteikties pabalstiem un kā nodrošināt kvalifikāciju atzīšanu.

Lasīt tālāk >>

12/07/2016


Sezonas darbs Spānijai piederošās Baleāru salās rīkotās Darba dienas uzmanības centrā

SOIB-EURES rīkoto 2016. gada Darba dienu Baleāru salās, kurā uzmanības centrā bija sezonas darbs, apmeklēja tūkstošiem cilvēku, un tās laikā tika piedāvātas vairāk nekā 300 vakances gan Baleāru salās, gan ārvalstīs. Pasākuma izdošanos veicināja iepriekšēja darba meklētāju profilu izpēte un esošo vakanču piemeklēšana, kā arī savlaicīga pasākuma reklamēšana sociālajos medijos un EURES tīmekļa vietnēs

Lasīt tālāk >>

08/07/2016


Vai komercuzņēmumam vajadzīgi 130 jauni darbinieki? EURES Nīderlandē nebaidās no šādām problēmām

Vācijā bāzētajā veikalu ķēdē POCO, kas tirgo mēbeles tiešsaistē, ietilpst vairāk nekā 100 veikali visā valstī, tāpēc lēmums atvērt jaunu veikalu pāri robežai Enshedē Nīderlandē šķita loģisks nākamais solis. Apzinoties, ka būs nepieciešama tīkla palīdzība, lai atrastu darbiniekus citā valstī, uzņēmuma personāla daļa sazinājās ar EURES Vācijā, kas iepazīstināja viņus ar EURES padomdevēju Nīderlandē Wim Evers.

Lasīt tālāk >>

05/07/2016


Nesen reformētajā EURES jūsu panākumiem ir galvenā nozīme


“#ES manā reģionā” (#EUinmyregion) sociālā tīkla Facebook fotoattēlu konkurss — ko Jūs vēl gaidāt?

Katru gadu ES iegulda tūkstošus reģionālajos projektos. Kādam taču ir jābūt kaut kur Jūsu tuvumā! Uzņemiet par to lielisku fotoattēlu, un Jūs varētu izbaudīt bezmaksas ceļojumu uz Briseli un fotogrāfiju darbsemināru. Piedalieties konkursā “#ES manā reģionā”, lai iegūtu iespēju uzvarēt.

Lasīt tālāk >>

28/06/2016


Tuvojas darba intervija? Jūs mulsina pašreklāma? Atrodiet citu veidu, kā radīt iespaidu uz intervētāju.

Intervētāji meklē spēcīgus pierādījumus tam, ko esat darījis(-usi), nevis Jūsu pārliecināšanas spējas. Tāpēc, ja pašreklāma liek Jums justies neērti un visi padomi par sevis pārdošanu Jūs tikai padara nervozu, nenokariet degunu. Pastāv cita iespēja, kas var izrādīties noderīga dārgajās intervijas minūtēs.

Lasīt tālāk >>

24/06/2016


Ilgtermiņa līgums ar Bulgārijas darba devēju palīdz EURES padomdevējam piedāvāt efektīvus risinājumus

Pēdējos četrus gadus EURES padomdevējs no Nīderlandes ir strādājis, lai palīdzētu Bulgārijā bāzētajam starptautiskajam uzņēmumam Euroccor, kuram ir liels pieprasījums pēc holandiešu valodā runājošiem darbiniekiem. Līdztekus savam ikdienas darbam palīdzēt darba meklētājiem atrast darbu ārvalstīs Erdal kopš 2012. gada ir palīdzējis Euroccor nodarbināt apmēram 30 cilvēkus.

Lasīt tālāk >>

21/06/2016


Jaunā ES kvalifikācijas karte samazina grūtības dažiem darba meklētājiem

Ja esat fizioterapeits, vispārējās aprūpes medmāsa, farmaceits, kalnu gids vai nekustamā īpašuma aģents, kas vēlas strādāt ārzemēs Eiropas Savienībā, jūsu dzīve turpmāk būs daudz vieglāka. Eiropas profesionālā karte (EPK) kļuva pieejama šā gada sākumā un ir paredzēta, lai kvalifikācijas šajās nozarēs tiktu atzītas visā Eiropas Savienībā.

Lasīt tālāk >>

17/06/2016atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.