Ziņu raksti


Jauns darbs Austrijā slovēņu darba meklētājai paver plašākus apvāršņus

Kāda maza Slovēnijas ciemata iedzīvotāja Ana-Marija Vratanar bija meklējusi labu darbu savā ciematā, pirms ieraudzīja darba vakanci, kas viņā izraisīja ziņkāri. Darba sludinājumā bija minēts, ka vietējais nodarbinātības dienests piedāvā vakanci kādā ģimenes vadītā viesnīcā Austrijā. “Es padomāju — kāpēc gan ne?” Tāpēc viņa sazinājās ar EURES Ļubļanas biroja padomdevēju Žarko Markovič.

Lasīt tālāk >>

13/01/2017


Priecīgu svētku laiku visiem!

EURES novēl priecīgus svētkus un laimīgu, jaunām iespējām bagātu Jauno gadu! Ja jūsu Jaunā gada apņemšanās ir atrast jaunu darbu — neatkarīgi no tā, vai esat bezdarbnieks, vēlaties pārmaiņas vai interesējaties par cita veida darbu, — EURES jūs atbalstīs mērķu īstenošanā.

Lasīt tālāk >>

20/12/2016


No vaļasprieka līdz uzņēmumam — garantija jauniešiem kādai grieķu jaunietei palīdz piepildīt sapni

Pēc skolas pabeigšanas Aristea Zachari trīs mēnešus neveiksmīgi meklēja darbu, kļūstot finansiāli atkarīga no vecākiem un noraizējusies par savu nākotni. Tāpēc, kad vietējā karjeras attīstības birojā viņu iepazīstināja ar garantijas jauniešiem shēmu, viņa izmantoja iespēju tajā piedalīties un mācīties par frizieri.

Lasīt tālāk >>

16/12/2016


Tīmekļsemināri palīdz cilvēkiem orientēt savus CV un pavadvēstules uz Zviedrijas darba tirgu

Ja Jums ir saistoša doma par darbu valstī ar skaistu un dabīgu vidi, valstī, kur atzīst veselīgu darba un dzīves līdzsvaru, kā arī valstī ar bagātām mākslas un dizaina tradīcijām, tad Zviedrija varētu būt Jums īstā vieta.

Lasīt tālāk >>

13/12/2016


Mērķtiecīga apmācība spāņu šefpavāriem palīdz iekļūt Zviedrijas darba tirgū

Lai maksimāli palielinātu dalībnieku panākumus pasākumos, ko rīko spāņu šefpavāru atrašanai Zviedrijas restorāniem, EURES Spānijā ir izveidojusi tīmekļa semināru par CV sagatavošanu šim darba tirgum.

Lasīt tālāk >>

09/12/2016


Kādi ir shēmas “Garantija jauniešiem” sasniegumi trīs gadu laikā?

“Garantija jauniešiem” un Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva, kas to atbalsta, ir divas ES iniciatīvas, kuru mērķis ir palīdzēt jauniešiem atrast darbu, apmācības vai māceklības vietu. Lai gan šīs programmas ar mērķi novērst jauniešu bezdarbu Eiropā tika izveidotas tikai pirms trim gadiem, tās jau ir palīdzējušas miljoniem jauniešu. Tomēr, lai arī šķiet, ka rezultāti ir labi, Eiropas Komisija atzīst, ka vēl nav pamata būt apmierinātiem ar padarīto.

Lasīt tālāk >>

06/12/2016


Jaunākie statistikas dati liecina, ka pēdējos divos gados nodarbinātības līmenis pieaug

Bezdarbs ES pašlaik ir viszemākajā pieredzētajā līmenī (8,6 %) kopš 2009. gada marta — ES ir par 1,6 miljoniem mazāk bezdarbnieku salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kā ziņots Nodarbinātības un sociālās attīstības Eiropā (ESDE) ceturkšņa pārskata rudens izdevumā.

Lasīt tālāk >>

02/12/2016


Jauns itāliešu puisis cep picas tālajā Somijā

Ja tiek dotas iespējas, tās ir jāizmanto. Emanuel Cappelletti tā arī izdarīja pēc tūrisma un viesmīlības skolas pabeigšanas Itālijā. Tagad ar EURES atbalstu viņš strādā kādā picērijā Somijā un izbauda ik mirkli.

Lasīt tālāk >>

29/11/2016


Zviedru scenāristi tiekas plenērā Berlīnē

Vai vēlaties redzēt jaunas aizraujošas skandināvu filmas un televīzijas seriālus? Spriežot pēc pozitīvās rosības EURES 2016. gada 2. jūnijā organizētajā pasākumā zviedru scenāristiem, kuru apmeklēja 23 dalībnieki, jau pavisam drīz tie varētu parādīties jūsu TV ekrānos.

Lasīt tālāk >>

25/11/2016


Atklājiet savu talantu arodapmācības ceļā

Vēl aizvien dominē sajūta, ka universitāte ir vienīgais ceļš uz priekšu pēc vidusskolas absolvēšanas. Bet arodapmācība, piemēram, māceklība, var atvērt izcilas iespējas. Pēdējo gadu desmitu laikā ir ievērojami mainījušies šo kursu veidi un to profesiju daudzveidība, kuras var iegūt šos kursus pabeidzot. Tāpēc tagad ir īstais laiks Eiropas Komisijai organizēt tās pirmo arodprasmju nedēļu.

Lasīt tālāk >>

22/11/2016atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.