Ziņu raksti


EURES padomdevēji palīdz skolu beidzējiem pareizi izvērtēt savas iespējas

Pateicoties to EURES padomdevēju aktivitātēm, kuri dodas uz skolām, lai tieši runātu ar rītdienas darba meklētājiem, Latvijas skolu beidzēji gūst ieskatu par darba meklēšanu Eiropā.

Lasīt tālāk >>

01/09/2015


Divvalodīgie runātāji papildus attīsta prāta spējas

Ir acīmredzams labums no tā, ja runājat dažādās valodās — ir vairāk vietu, kur jūtaties kā mājās, jums ir plašas nodarbinātības iespējas, kā arī jūs varat viegli tērzēt ar cilvēkiem jums apkārt. Bet, kā redzams nesen veiktā pētījumā, tam ir arī apslēptas guvumi.

Lasīt tālāk >>

28/08/2015


Darba randiņš — EURES Luksemburgā dara visu iespējamo, lai palīdzētu atrast piemērotāko vietu

Ja meklējat darbu viesmīlības nozarē un varat 2015. gada 26. oktobrī nokļūt Luksemburgā uz Mondorf les Bains, tad norezervējiet šo datumu. EURES organizē darba randiņa pasākumu, lai savestu kopā jūs un potenciālo darba devēju. Ja meklējat personālu, aicināti ir arī personāla atlases speciālisti.

Lasīt tālāk >>

25/08/2015


Eiropas darba dienas — kā panākt to, lai pirmā tikšanās reize ir nozīmīga!

Karjeras un darbavietu gadatirgi, darba randiņš un ātrās intervijas — darba meklētāji un darba devēji sasparojas un cenšas atrast pareizo saderību. Bet kā varat zināt, ka šajā īsajā izdevības brīdī parādāt sevi no vislabākās puses?

Lasīt tālāk >>

13/08/2015


EURES palīdz pārim no Itālijas kopā pārcelties uz Zviedriju

Jaunas dzīves uzsākšana svešā valstī — jauns darbs, jauna valoda, jauna kultūra — tas ir gan aizraujoši, gan problemātiski. Tomēr, ja tas nozīmē, ka partneris paliek mītnes zemē, var būt grūti pieņemt šādu lēmumu. EURES Itālijā un Zviedrijā palīdzēja itāļu pārim kopā atrast darbu, nodrošinot, ka abiem paveras jauna nākotne.

Lasīt tālāk >>

11/08/2015


Kā satikt cilvēkus, papildināt savu CV un izklaidēties vasarā? Apgūsti valodu!

Ja Tev ir paveicies un Tavs vasaras brīvlaiks ir divu mēnešu garumā, vairāk vai mazāk tas tagad ir vidū, un varbūt Tev kļūst mazliet garlaicīgi? Kāpēc gan neizmantot šo laiku lietderīgi un neiemācīties jaunu valodu?

Lasīt tālāk >>

05/08/2015


Kādu atklāsmi jums var sniegt padomdevēja ar gandrīz 30 gadu pieredzi?

Gandrīz 30 gadus Cindy Sijmonsma ir bijusi gatava sniegt padomu par darba atrašanu jebkurā nozarē jebkurā vietā. Cindy ir pirmklasīga EURES padomdevēja piemērs, centīga, motivēta un vienmēr gatava palīdzēt cilvēkiem atrast savu ceļu jaunā vidē. "Kultūra ir daudz kas vairāk par grāmatām un mūziku," viņa saka. "Kultūru raksturo tas, kā mēs ēdam pusdienu pārtraukumā, kā mēs sazināmies."

Lasīt tālāk >>

28/07/2015


No scenārija līdz ekrānam — Zviedrijas rakstnieki lūko, vai viņu idejām ir spārni

12 kinoscenāristiem jūnijā bija iespēja prezentēt savas idejas producentiem Berlīnē. Trešajā šāda veida pasākumā, kas notika Vācijā un kuru organizēja EURES padomdevēja Wanna Spiridonidou, rakstnieki neformālā atmosfērā tikās ar nozares profesionāļiem un prezentāciju sesijas laikā izklāstīja savus stāstus.

Lasīt tālāk >>

24/07/2015


Divi itāļu jaunieši YouTube stāsta par to, kāpēc viņi izvēlējās shēmu „Tava pirmā EURES darbavieta”.

Fabio Bertollini un Agata Murgano ir itāļu jaunieši, kuri maksimāli efektīvi izmanto karjeras attīstības iespējas, pateicoties shēmai „Tava pirmā EURES darbavieta". Viņu pieredze ir atspoguļota divos nesen YouTube ievietotos video. Lasiet vairāk, lai uzzinātu, kāpēc viņi izvēlējas šo shēmu un kādas iespējas tā viņiem piedāvāja.

Lasīt tālāk >>

20/07/2015


EURES — "vienota" pieeja, lai palīdzētu jums atrast un nezaudēt darbu

Kad EURES palīdzēja Panagiota Domestichou uzņemties aprūpes palīga darbu Somijā, viņa beidzot sajuta, ka ir spējīga darīt to darbu, kuram Grieķijā ieguva kvalifikāciju. Tomēr pie apvāršņa parādījās problēmas — pēc sešu mēnešu nostrādāšanas, viņas darba devējiem šķita, ka viņiem ir nepieciešami papildu dokumenti. EURES un Europe Direct Grieķijā kopā ar EURES Somijā iesaistījās, lai palīdzētu.

Lasīt tālāk >>

17/07/2015atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.