Ziņu raksti


Kādi ir shēmas “Garantija jauniešiem” sasniegumi trīs gadu laikā?

“Garantija jauniešiem” un Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva, kas to atbalsta, ir divas ES iniciatīvas, kuru mērķis ir palīdzēt jauniešiem atrast darbu, apmācības vai māceklības vietu. Lai gan šīs programmas ar mērķi novērst jauniešu bezdarbu Eiropā tika izveidotas tikai pirms trim gadiem, tās jau ir palīdzējušas miljoniem jauniešu. Tomēr, lai arī šķiet, ka rezultāti ir labi, Eiropas Komisija atzīst, ka vēl nav pamata būt apmierinātiem ar padarīto.

Lasīt tālāk >>

06/12/2016


Jaunākie statistikas dati liecina, ka pēdējos divos gados nodarbinātības līmenis pieaug

Bezdarbs ES pašlaik ir viszemākajā pieredzētajā līmenī (8,6 %) kopš 2009. gada marta — ES ir par 1,6 miljoniem mazāk bezdarbnieku salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kā ziņots Nodarbinātības un sociālās attīstības Eiropā (ESDE) ceturkšņa pārskata rudens izdevumā.

Lasīt tālāk >>

02/12/2016


Jauns itāliešu puisis cep picas tālajā Somijā

Ja tiek dotas iespējas, tās ir jāizmanto. Emanuel Cappelletti tā arī izdarīja pēc tūrisma un viesmīlības skolas pabeigšanas Itālijā. Tagad ar EURES atbalstu viņš strādā kādā picērijā Somijā un izbauda ik mirkli.

Lasīt tālāk >>

29/11/2016


Zviedru scenāristi tiekas plenērā Berlīnē

Vai vēlaties redzēt jaunas aizraujošas skandināvu filmas un televīzijas seriālus? Spriežot pēc pozitīvās rosības EURES 2016. gada 2. jūnijā organizētajā pasākumā zviedru scenāristiem, kuru apmeklēja 23 dalībnieki, jau pavisam drīz tie varētu parādīties jūsu TV ekrānos.

Lasīt tālāk >>

25/11/2016


Atklājiet savu talantu arodapmācības ceļā

Vēl aizvien dominē sajūta, ka universitāte ir vienīgais ceļš uz priekšu pēc vidusskolas absolvēšanas. Bet arodapmācība, piemēram, māceklība, var atvērt izcilas iespējas. Pēdējo gadu desmitu laikā ir ievērojami mainījušies šo kursu veidi un to profesiju daudzveidība, kuras var iegūt šos kursus pabeidzot. Tāpēc tagad ir īstais laiks Eiropas Komisijai organizēt tās pirmo arodprasmju nedēļu.

Lasīt tālāk >>

22/11/2016


Atbalsts tiešsaistē tiešsaistē, personīgi un īpaši pielāgotos darbsemināros jauniem uzņēmējiem

Vēlaties būt pats sev priekšnieks? Iepazīstieties ar digitālo prasmju tīmekļa vietni I-LINC, , kurā Jūs atradīsiet daudz praktisku ieteikumu un atbalstošu kopienu, kas palīdzēs Jums spert pirmos soļus pašnodarbinātības jomā. Vai arī iedvesmojieties no Somijas EURES nodaļas orientācijas uz uzņēmējdarbību un no valsts strauji augošā jauno uzņēmēju tīkla.

Lasīt tālāk >>

08/11/2016


Jaunas un spožas darba iespējas māksliniekiem, izgaismojot mūsu pilsētas

Ja uz Jūsu vizītkartes rakstīts “gaismu mākslinieks”, tad Jūs saņemsiet neskaitāmus komplimentus, tomēr ar grūtībām spēsiet atrast pastāvīgu darbu. Tomēr dažiem šīs nozares labākajiem māksliniekiem radās brīnišķīga iespēja iepazīstināt ar savām prasmēm potenciālos darba devējus, kuri pēc EURES steidzama uzaicinājuma bija pulcējušies Stokholmā.

Lasīt tālāk >>

04/11/2016


Dānijas valodu programmatūras uzņēmums ievērojami palielina darbinieku skaitu

Kāds Dānijas uzņēmums talantīgu IT speciālistu meklējumos regulāri izmanto EURES pakalpojumus. Uzņēmums Ordbogen A/S, kura pamatdarbība ir saistīta ar tulkošanu un mācībām tiešsaistē, sāk iekarot starptautisko tirgu un plāno līdz 2020. gadam pieckāršot darbinieku skaitu. Ja esat kodēšanas eksperts, šī varētu būt jūsu iespēja.

Lasīt tālāk >>

31/10/2016


Pārbaudiet darba iespējas, ko piedāvā gaidāmajā Igaunijas darba dienā

Vai patīk plašumi? Tad Jums varbūt jāpadomā par darbu Igaunijā, ko pēc Indeksa snieguma vides jomā novērtēšanai klasificē kā vienu no desmit zaļākajām valstīm uz zemeslodes. Ja Jūs saista ideja uzsākt darbu valstī, kas slavena ar plašām karjeras iespējām, labu dzīves kvalitāti un skarbu dabu, tad skatiet Eiropas (tiešsaistes) darba dienu. Pasākumu mitina Igaunijas EURES sadarbībā ar Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fondu un vietni “Darbs Igaunijā”, un pasākums notiks tiešsaistē 11. novembrī no plkst. 11 līdz plkst. 15 pēc Viduseiropas laika.

Lasīt tālāk >>

28/10/2016


Darbā pieņemšanas partnerība palīdz aprūpētājiem no Itālijas atrast darbu pansionātos Īrijā

Īrija allaž ir bijusi ieinteresēta piesaistīt kompetentus darbiniekus saviem vairāk nekā 400 pansionātiem, jo īpaši, attālākos lauku apvidos. Kopš 2016. gada marta Īrijas un Itālijas EURES kopprojekts ir palīdzējis pansionātiem pieņemt darbā astoņus augsti kvalificētus feldšerus no Itālijas, bet darba piedāvājumi ar to nebeidzas.

Lasīt tālāk >>

25/10/2016atruna

"Uzmanības centrā…" rakstu mērķis ir sniegt EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālajiem jautājumiem un tendencēm, veicinot to apspriešanu un domu apmaiņu. Tā saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas viedokli.