Ievietot darba sludinājumu


Darba piedāvājumi EURES Darba mobilitātes portālā galvenokārt nāk no brīvo darbavietu datubāzēm, ko pārvalda EURES sistēmā iesaistīto valstu nodarbinātības dienesti. Ar tīmekļa pakalpojumu tehnoloģijas palīdzību EURES meklētājprogramma uzreiz reāllaikā iztaujā attiecīgo valstu datubāzes par darba piedāvājumiem. Šie darba piedāvājumi var būt divējādi:

  • “EURES darba piedāvājumi” ar zilu karodziņu, kas norāda uz to, ka darba devējs ir gatavs pieņemt darbā darbinieku no citas valsts, un
  • pārējie darba piedāvājumi no attiecīgo valstu brīvo darbavietu datubāzēm.

Turklāt pastāv arī galvenā datubāze, kurā EURES padomdevēji var manuāli ievadīt darba piedāvājumus, kas būs iezīmēti ar karodziņu kā “EURES darba piedāvājumi”. Šobrīd tas ir vienīgais veids, kā dažas valstis, kas vēl nav pilnībā pievienojušās tīmekļa pakalpojumiem, var ievietot darba piedāvājumus EURES portālā, lai gan šādu risinājumu var izmantot arī konkrētiem mērķiem, piemēram, ja darba devējs grib publiskot brīvu darbavietu vairākās valodās u.tml., ko ne vienmēr iespējams izdarīt valsts datubāzē.

Ja Jūs vēlaties ievietot darba piedāvājumu valsts datubāzē, un lai tas būtu apskatāms arī EURES portālā, pastāv vairākas iespējas. Daudzas valstis piedāvā pašapkalpošanās dienestu internetā un izsaukumu centrus. Lai zinātu, kā rīkoties un ar ko sazināties konkrētās valstīs, aplūkojiet tālāk pievienoto tabulu. Sīkākas ziņas par visiem EURES padomdevējiem var iegūt, uzklikšķinot uz taustiņa “Sazināties ar EURES padomdevēju” labajā ailē. Kā sameklēt nodarbinātības biroju, Jūs uzzināsit, uzklikšķinot uz saites „Valsts nodarbinātības dienesti”.

Ņemiet vērā to, ka pašapkalpošanās sistēmu bieži vien nav iespējams izmantot bez lietotāja identifikācijas un ka dažas valstis pieprasa, ka Jums jāreģistrējas kā darba devējam, lai ievietotu tajās darba piedāvājumus.

Kā ievietot darba piedāvājumu EURES portālā