Tavo pirmasis EURES darbas


Ar jūs...

  • esate ES valstybėje narėje, Norvegijoje arba Islandijoje įregistruota įmonė ar organizacija?
  • ieškote jaunų konkrečios kvalifikacijos darbuotojų ir jums nesiseka jų rasti savo šalyje?
  • sutiktumėte įdarbinti 18–35 metų darbuotoją, praktikantą arba mokinį iš kitos ES valstybės narės, Norvegijos arba Islandijos?
  • galėtumėte įdarbintam kandidatui surengti profesinio mokymo kursus ir suteikti kitokią pagalbą?

Jei į šiuos klausimus atsakėte teigiamai, programa Tavo pirmasis EURES darbas gali būti jums naudinga.

Kodėl joje naudinga dalyvauti mano įmonei?

"Tavo pirmasis EURES darbas"Tavo pirmasis EURES darbas – tai Europos Sąjungos darbo mobilumo projektas, padedantis darbdaviams rasti kvalifikuotų darbuotojų, o jauniems europiečiams – rasti darbą arba galimybę atlikti profesinę praktiką ar įgyti profesiją darbo vietoje kitoje ES valstybėje narėje, Norvegijoje arba Islandijoje. Svarbiausias šio projekto tikslas – užpildyti trūkstamų sričių specialistų darbo vietas pasiūlant jas motyvuotiems jaunuoliams iš visos Europos.

Mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ) gali kreiptis finansinės paramos daliai naujų darbuotojų, praktikantų ar mokinių mokymo ir įsikūrimo išlaidų padengti.

Koks yra darbo užmokestis ir sąlygos?

Darbdaviai privalo mokėti darbo užmokestį, socialinio draudimo ir kitas įmokas pagal nacionalinę darbo teisę. Su jaunuoliu jie taip pat turi sudaryti ne trumpesnio nei šešių mėnesių (darbo ar pameistrystės atveju) arba trijų mėnesių (profesinės praktikos atveju) galiojimo raštišką darbo sutartį.

Kaip tapti programos dalyviu?

Dalyvavimo sąlygos ir taisyklės nurodytos programos Tavo pirmasis EURES darbas vadove.

Toliau pateikiamos nuorodos į programą vykdančias pagrindines ir partnerines užimtumo tarnybas. Jei jūsų šalyje šios paslaugos dar neteikiamos arba kai kurių šalių interneto nuorodos neveikia, galite kreiptis į pagrindines užimtumo tarnybas.

Ieškodami daugiau informacijos taip pat galite pasinaudoti programos Tavo pirmasis EURES darbas ES užimtumo tarnybų ir jų partnerių sąrašu.