• Renginiai

Nauji straipsniai


Back

Penki pagrindiniai aspektai, kuriuos būtina įvertinti keliaujant COVID-19 pandemijos laikais

Europai ir toliau kovojant su COVID-19 pandemija, gali būti sunku suprasti, ar, kaip, kada , ir kur galima keliauti. Siekdami padėti jums susiplanuoti kitą kelionę, surašėme penkis pagrindinius aspektus, kuriuos būtina įvertinti prieš kelionę.
Picture

1.   Ar pastaruoju metu jums pasireiškė kokių nors simptomų?

Pirma turite atidžiai pagalvoti apie save ir COVID-19. Nekeliaukite, jei jums arba žmonėms, su kuriais turėjote kontaktą, neseniai pasireiškė kokie nors COVID-19 simptomai. Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, dažniausi simptomai yra karščiavimas, sausas kosulys ir nuovargis, taip pat yra rečiau pasitaikančių simptomų. Sunkūs simptomai – tai, be kita ko, pasunkėjęs kvėpavimas, skausmas ar spaudimas krūtinės srityje ir prarastas balsas ar gebėjimas judėti. Jei simptomų neturėjote, bet priklausote didelės sunkios ligos rizikos grupei, jums taip pat reikėtų apsvarstyti, ar verta keliauti.

 

2.   Kokios taisyklės ir apribojimai taikomi šalyje, į kurią vykstate?

Jei nesate tikri dėl rekomendacijų ir taisyklių, taikomų keliaujant į kurią nors ES šalį, pasinaudokite priemone „Re-open EU“ – nauja internetine platforma, kurioje jums pateikiamos naujausios rekomendacijos dėl kelionių. Joje teikiama informacija apie tai, kurios šalys įsileidžia užsieniečius, kaip į jas nukeliauti ir kokios priemonės bus taikomos atvykus. Informacija šioje priemonėje atnaujinama kas 24 valandas ir pateikiama 24 kalbomis. Čia rasite interaktyvų žemėlapį, padėsiantį planuoti kelionę. Jei turite konkrečių klausimų, „Eurodesk“ darbuotojai gali jus pakonsultuoti individualiai. Artimiausią informacijos centrą rasite šiame naudingame žemėlapyje.

 

3.   Kaip keliaujate ir kokia yra rizika?

Jei skrisite lėktuvu, teks būti oro uosto terminaluose ir pilnuose lėktuvuose, kur būsite arti kitų žmonių. Keliaujant autobusais ir traukiniais taip pat gali tekti sėdėti arba stovėti arti kitų. Keliaudami automobiliu riziką kontroliuosite labiau, tačiau ji vis tiek bus, nes reikės sustoti kuro, maisto ar į tualetą. Pagalvokite apie kiekvienos transporto rūšies privalumus ir trūkumus ir pabandykite pasirinkti saugiausią variantą.

 

4.   Ar turite kelionės draudimą, apimantį COVID-19 riziką?

Kai kurie draudimo paslaugų teikėjai gali pasiūlyti kelionės draudimą, apimantį su COVID-19 susijusias medicinines išlaidas ar atšaukus kelionę patiriamas išlaidas. Tačiau toks draudimas yra nestandartinis – daugelis draudikų šiuo metu tokių draudimo polisų nesiūlo, todėl turėtumėte pasitikrinti, ar jūsų draudimas dengia tokią riziką. Jei dar nesate apsidraudę, prieš išvykdami pasidomėkite draudimo galimybėmis. Keliaudami su savimi visada turėkite Europos sveikatos draudimo kortelę. Ją galite gauti iš savo nacionalinio sveikatos draudimo įstaigos.

 

5.   Ką turėsite daryti grįžę?

Atsižvelgiant į greitai besikeičiančią padėtį, būtina nuolat domėtis naujausiomis vyriausybės rekomendacijomis. Daugelyje šalių dabar taip pat reikalaujama atvykus užpildyti formą. Priklausomai nuo to, iš kurios šalies grįžtate, jums gali būti nurodyta izoliuotis ir vengti kontaktų su kitais. Pasiruoškite galimybei, jog jūsų grįžimas į darbą bus atidėtas, ir paklauskite darbdavio, ar galėsite dirbti nuotoliniu būdu, ar prireikus, nedirbti.

 

Tikimės, kad šie patarimai padės jums saugiai keliauti COVID-19 pandemijos metu. Jei jums reikia daugiau informacijos, „Eurodesk“ JK atstovybės puslapyje „planuoti ir pasiruošti“ rasite naudingų nuorodų sąrašą.

Jei keliatės į kitą ES šalį nuolatiniam gyvenimui, svetainėje „Jūsų Europa“ taip pat pateikta praktinės informacijos apie įvairius aspektus, įskaitant visus įsikūrimo kitoje ES šalyje formalumus.

Parengta bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Susijusios nuorodos:

Pasaulio sveikatos organizacija – Koronavirusas

„Re-open EU“

„Eurodesk“

„Eurodesk“ – žemėlapis

Europos sveikatos draudimo kortelė

„Eurodesk“ – planuoti ir pasiruošti

„Jūsų Europa“

 

Išsamesnė informacija:

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

 

Atsakomybės apribojimas: Atkreipiame dėmesį, kad nei EURES, nei Europos Komisija neatsako už pirmiau nurodytų trečiųjų šalių interneto svetainių turinį.

16/09/2020

atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.