Nauji straipsniai


Naujas darbas atveria platesnes perspektyvas Austrijoje įsidarbinusiai slovėnei

Ana-Marija Vratanar iš mažo Slovėnijos kaimelio ieškojo gero darbo savo šalyje, tačiau kartą pamatė skelbimą apie laisvą darbo vietą, kuris ją sudomino. Vietos užimtumo centre buvo siūlomas darbas šeimyniniame viešbutyje Austrijoje. „Aš pagalvojau – o kodėl gi ne?“ Tad ji susisiekė su Liublianoje įsikūrusiu EURES konsultantu Žarko Markovičiumi.

Skaityti daugiau >>

13/01/2017


Laimingų švenčių visiems

EURES norėtų jums palinkėti laimingų švenčių ir naujų galimybių kupinų Naujųjų metų. Jei Naujaisiais metais ketinate ieškoti naujo darbo, – nesvarbu, esate bedarbis, norite pokyčių ar domitės darbu naujoje kultūrinėje aplinkoje, – EURES tarnybos pasiruošusios jums padėti siekti savo tikslų.

Skaityti daugiau >>

20/12/2016


Nuo hobio iki verslo. Jaunimo garantijų iniciatyva padeda jaunai graikei įgyvendinti savo svajonę

Baigusi mokslus Aristea Zachari tris mėnesius nesėkmingai ieškojo darbo, tapo finansiškai priklausoma nuo tėvų ir ėmė nerimauti dėl savo ateities. Tad, vietos karjeros tarnyboje sužinojusi apie Jaunimo garantijų iniciatyvą, ji pasinaudojo galimybe joje dalyvauti ir įgyti kirpėjos kvalifikaciją.

Skaityti daugiau >>

16/12/2016


Internetiniai seminarai padeda žmonėms pritaikyti savo gyvenimo aprašymus ir motyvacinius laiškus Švedijos darbo rinkai

Jei norėtumėte dirbti gražioje šalyje, gamtos apsuptyje, kur rūpinamasi darbo ir gyvenimo pusiausvyra ir puoselėjamos meno ir dizaino tradicijos, tada turėtumėte rinktis būtent Švediją.

Skaityti daugiau >>

13/12/2016


Tikslinis mokymas padeda Ispanijos virtuvės šefams patekti į Švedijos darbo rinką

Kad padėtų dalyviams geriau pasirodyti per renginius, kuriuose Švedijos restoranams bus ieškoma virtuvės šefų iš Ispanijos, EURES Ispanijos tarnyba surengė internetinį seminarą apie tai, kaip parengti Švedijos darbo rinkai pritaikytą gyvenimo aprašymą.

Skaityti daugiau >>

09/12/2016


Jaunimo garantijų iniciatyva po trejų metų. Kokia padėtis dabar?

Jaunimo garantijų iniciatyva ir ją papildanti Jaunimo užimtumo iniciatyva yra dvi iniciatyvos, kurias ES ėmėsi įgyvendinti, kad padėtų jauniems suaugusiesiems rasti darbą, mokytis ar dalyvauti pameistrystės programose. Prieš trejus metus pradėtos įgyvendinti programos, kuriomis siekiama kovoti su jaunimo nedarbu Europoje, pagelbėjo milijonams jaunų žmonių. Tačiau, nors rezultatai atrodo geri, Europos Komisija suvokia, kad sustoti negalima.

Skaityti daugiau >>

06/12/2016


Pagal naujausius statistikos duomenis per pastaruosius dvejus metus užimtumo lygis didėjo.

Kaip teigiama Europos užimtumo ir pokyčių socialinėje srityje (ESDE) ketvirčio apžvalgos rudens numeryje, šiuo metu nedarbo ES rodiklis yra mažiausias (8,6 proc.) nuo 2009 m. kovo mėn. – bedarbių skaičius ES sumažėjo 1,6 mln., palyginti su praėjusiais metais.

Skaityti daugiau >>

02/12/2016


Jaunas italas gamina puikias picas 2 000 kilometrų nuo namų

Kai galimybės beldžiasi į duris, jomis reikia pasinaudoti. Būtent tai padarė neseniai Italijos turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų mokyklą baigęs Emanuelis Cappelletti. Jis su EURES konsultantų pagalba rado darbą Suomijos picerijoje ir juo yra labai patenkintas.

Skaityti daugiau >>

29/11/2016


Berlyne rengiamas profesionalus Švedijos scenaristų pristatymas

Norite pamatyti naują populiarų skandinavų filmą ar televizijos serialą? Laukti ilgai nereikės, sprendžiant iš to, kaip teigiamai buvo nusiteikę kai kurie iš 23 dalyvių, dalyvavusių 2016 m. birželio 2 d. Švedijos EURES tarnybos surengtame scenaristų pristatymo renginyje.

Skaityti daugiau >>

25/11/2016


Atskleiskite savo talentą per profesinį mokymą

Vis dar manoma, kad baigus vidurinę mokyklą vienintelis kelias – universitetas. Tačiau profesinis mokymas, pavyzdžiui, pameistrystė, gali atverti puikių galimybių. Per pastaruosius dešimtmečius tokių kursų forma ir profesijų, kurias galima įgyti baigus tokius kursus, sąrašas labai pakito. Todėl dabar – puikus metas Europos Komisijai rengti pirmąją profesinių gebėjimų savaitę.

Skaityti daugiau >>

22/11/2016atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.