Nauji straipsniai


Jaunimo garantijų iniciatyva po trejų metų. Kokia padėtis dabar?

Jaunimo garantijų iniciatyva ir ją papildanti Jaunimo užimtumo iniciatyva yra dvi iniciatyvos, kurias ES ėmėsi įgyvendinti, kad padėtų jauniems suaugusiesiems rasti darbą, mokytis ar dalyvauti pameistrystės programose. Prieš trejus metus pradėtos įgyvendinti programos, kuriomis siekiama kovoti su jaunimo nedarbu Europoje, pagelbėjo milijonams jaunų žmonių. Tačiau, nors rezultatai atrodo geri, Europos Komisija suvokia, kad sustoti negalima.

Skaityti daugiau >>

06/12/2016


Pagal naujausius statistikos duomenis per pastaruosius dvejus metus užimtumo lygis didėjo.

Kaip teigiama Europos užimtumo ir pokyčių socialinėje srityje (ESDE) ketvirčio apžvalgos rudens numeryje, šiuo metu nedarbo ES rodiklis yra mažiausias (8,6 proc.) nuo 2009 m. kovo mėn. – bedarbių skaičius ES sumažėjo 1,6 mln., palyginti su praėjusiais metais.

Skaityti daugiau >>

02/12/2016


Jaunas italas gamina puikias picas 2 000 kilometrų nuo namų

Kai galimybės beldžiasi į duris, jomis reikia pasinaudoti. Būtent tai padarė neseniai Italijos turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų mokyklą baigęs Emanuelis Cappelletti. Jis su EURES konsultantų pagalba rado darbą Suomijos picerijoje ir juo yra labai patenkintas.

Skaityti daugiau >>

29/11/2016


Berlyne rengiamas profesionalus Švedijos scenaristų pristatymas

Norite pamatyti naują populiarų skandinavų filmą ar televizijos serialą? Laukti ilgai nereikės, sprendžiant iš to, kaip teigiamai buvo nusiteikę kai kurie iš 23 dalyvių, dalyvavusių 2016 m. birželio 2 d. Švedijos EURES tarnybos surengtame scenaristų pristatymo renginyje.

Skaityti daugiau >>

25/11/2016


Atskleiskite savo talentą per profesinį mokymą

Vis dar manoma, kad baigus vidurinę mokyklą vienintelis kelias – universitetas. Tačiau profesinis mokymas, pavyzdžiui, pameistrystė, gali atverti puikių galimybių. Per pastaruosius dešimtmečius tokių kursų forma ir profesijų, kurias galima įgyti baigus tokius kursus, sąrašas labai pakito. Todėl dabar – puikus metas Europos Komisijai rengti pirmąją profesinių gebėjimų savaitę.

Skaityti daugiau >>

22/11/2016


Būsimi jaunieji verslininkai gauna pagalbą internetu, tiesiogiai ir specialiuose praktiniuose seminaruose

Norėtumėte dirbti sau? Pasidomėkite I-LINC – skaitmeninių įgūdžių interneto svetaine, kurioje gausu praktiniu patarimų, ir sužinokite apie bendruomenę, pasirengusią padėti jums žengti pirmuosius savarankiško darbo žingsnius. Arba pasisemkite įkvėpimo iš Suomijos EURES tarnybos veiklos verslumo srityje ir augančio šalies jaunųjų verslininkų tinklo.

Skaityti daugiau >>

08/11/2016


Puikios naujos mūsų miestus apšviečiančių menininkų užimtumo perspektyvos

Turėdami „šviesų menininko“ vizitinę kortelę, sulauksite gausybės pagyrų, tačiau jums gali būti sudėtinga rasti nuolatinį darbą. Vis dėlto keleto šio nišinio sektoriaus geriausių menininkų ateitis atrodo šviesesnė po to, kai EURES tarnybos kvietimu jie savo gebėjimus pristatė Stokholme susirinkusiems galimiems darbdaviams.

Skaityti daugiau >>

04/11/2016


Kalbinę programinę įrangą gaminanti Danijos įmonė plečia savo darbuotojų gretas

Ieškodama talentingų IT srities darbuotojų, viena Danijos įmonė nuolat naudojasi EURES paslaugomis. Įmonė „Ordbogen A/S“, kurios pagrindinė veiklos sritis yra vertimas ir mokymasis internetu, žengia į tarptautinę rinką ir iki 2020 m. siekia padidinti darbuotojų skaičių penkis kartus. Jei esate programavimo specialistas, šis darbas gali būti kaip tik jums.

Skaityti daugiau >>

31/10/2016


Pasidomėkite darbo galimybėmis, kurias siūlo būsimo Estijos darbo dienų renginio organizatoriai

Mėgstate gražią gamtą? Tuomet galbūt vertėtų pagalvoti apie darbą Estijoje, kuri pagal Aplinkos gerovės indeksą įtraukta į žaliausių pasaulio šalių 10-tuką. Jei vilioja mintis dirbti šalyje, kuri suteikia puikių karjeros galimybių, užtikrina geras gyvenimo sąlygas ir turi nuostabią gamtą, pasidomėkite (internetiniu) Europos darbo dienų renginiu. Estijos EURES tarnybos, bendradarbiaujant su Estijos nedarbo draudimo fondu ir portalu „Work in Estonia“, organizuojamas renginys vyks internetu lapkričio 11 d. 11–15 val. (Vidurio Europos laiku).

Skaityti daugiau >>

28/10/2016


Įgyvendinant įdarbinimo partnerystės programą, Italijos slaugytojai įdarbinami Airijos slaugos namuose

Airija visada siekia pritraukti kompetentingų darbuotojų į daugiau kaip 400 slaugos namų, ypač įsikūrusius arčiau kaimo vietovių. Nuo 2016 m. kovo mėn. bendras Airijos ir Italijos EURES tarnybų projektas padėjo įdarbinti aštuonis aukštą kvalifikaciją turinčius Italijos slaugytojus. Be to, laukia ir daugiau darbo pasiūlymų.

Skaityti daugiau >>

25/10/2016atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.