Nauji straipsniai


Norvegijos naftos ir dujų sektorius smarkiai nukentėjo – EURES Danijos tarnyba yra pasirengusi padėti rasti naują darbą

Daug aukštos kvalifikacijos inžinierių, kurių įgūdžiai buvo labai reikalingi užtikrinant Norvegijos naftos ir dujų sektoriaus sėkmę, netenka darbo dėl kaip niekados mažų išteklių kainų. Tačiau kai kuriems iš jų atsiveria naujos perspektyvos, nes EURES Danijos tarnyba padeda jiems rasti darbą naujuose sektoriuose, tarp pat vėjo energetikos sektoriuje.

Skaityti daugiau >>

26/07/2016


Jauna vaistininkė iš Portugalijos pradeda naują gyvenimo etapą Švedijoje

Gero išsilavinimo ir kelerių metų pasirengimo nepakako, kad mokslus baigusi portugalė Claudia Batalha rastų darbą, kuris jai leistų gyventi nepriklausomai nuo savo tėvų. Viskas pasikeitė, kai jos brolis grįžo aplankyti šeimos ir papasakojo apie galimybes, kurios jam atsivėrė gyvenant Liuksemburge. Ji nusprendė sekti brolio pėdomis ir ieškoti darbo Europos Sąjungoje. „Supratau, kad, nors visada liksiu portugalė, aš dar esu ir europietė“, – sakė Claudia.

Skaityti daugiau >>

22/07/2016


Trumpalaikė sutartis užsienyje gali padėti patobulinti jūsų CV

Kai Brenda van de Klundert pabaigė Hagos taikomųjų mokslų universitetą, kuriame įgijo Europos studijų laipsnį, ji norėjo rasti darbą, kuriame galėtų pasinaudoti savo nauja kvalifikacija ir praplėsti akiratį. Todėl ji kreipėsi į Dordrechto (Nyderlandai) EURES tarnybos konsultantą Peterį de Leede, kad sužinotų apie įsidarbinimo užsienyjegalimybes.

Skaityti daugiau >>

19/07/2016


Kaip sudėtingus dalykus paversti paprastais – skambučių centro darbuotoja pasakoja, kodėl ji mėgsta savo darbą

Leonie de Krijger jau 11 metų dirba Guso (Nyderlandai) skambučių centre, padėdama žmonėms persikelti į šalį ieškoti darbo. Kaip pateikti prašymus gauti išmokas arba ką daryti, kad būtų pripažinta kvalifikacija, – tai tik keletas iš klausimų, į kuriuos atsakydama Leonie kartu su savo kolegomis padeda išvengti streso ieškant darbo.

Skaityti daugiau >>

12/07/2016


Ispanijos Viduržemio jūros regiono darbo dienų renginyje didžiausias dėmesys skirtas sezoniniams darbams

SOIB-EURES surengtas 2016 m. Balearų salų darbo dienų renginys, kurio tema buvo sezoninis darbas, sulaukė tūkstančio lankytojų; pateikta per 300 darbo pasiūlymų dirbti vietoje ir užsienyje. Užtikrinti renginio sėkmę labai padėjo tai, kad pagal esamus darbo pasiūlymus iš anksto atrinkti tinkamo profilio darbo ieškantys asmenys, taip pat tai, kad informacija apie renginį iš anksto pateikta socialinėje žiniasklaidoje ir EURES interneto svetainėse

Skaityti daugiau >>

08/07/2016


Jums reikia 130 naujų darbuotojų verslo projektui? EURES Nyderlandų biuras priima iššūkį

Vokietijoje įsikūręs baldų prekybos internetu tinklas POCO turi daugiau kaip 100 parduotuvių visoje šalyje, tad sprendimas atidaryti naują parduotuvę kitapus sienos Enschedėje (Nyderlandai) atrodė kaip tolesnis logiškas žingsnis. Įmonės žmogiškųjų išteklių departamentas suvokė, kad, norint įdarbinti darbuotojų užsienyje, reikės kreiptis į atitinkamą tinklą, kuris padėtų tai padaryti, tad jie susisiekė su EURES Vokietijos biuru, kurio darbuotojai padėjo užmegzti ryšį su vietiniu EURES konsultantu Nyderlanduose Wimu Eversu.

Skaityti daugiau >>

05/07/2016


Reformuotoji EURES pirmiausiai siekia užtikrinti jūsų sėkmę


„Facebook“ nuotraukų konkursas #EUinmyregion – ko dar laukiate?

Kasmet ES investuoja į tūkstančius regioninių projektų – bent vienas iš jų tikrai yra įgyvendintas kur nors netoli jūsų! Padarykite puikią nuotrauką – galite laimėti nemokamą kelionę į Briuselį, taip pat dalyvauti praktiniame fotografijos seminare. Dalyvaukite konkurse #EUinmyregion ir pasinaudokite galimybe laimėti.

Skaityti daugiau >>

28/06/2016


Artėja pokalbis? Nejaukiai jaučiatės, nes reikės kalbėti apie savo privalumus? Raskite kitą būdą, kaip padaryti įspūdį pokalbio vedėjui.

Pokalbio vedėjai nori išsiaiškinti, ko esate pasiekęs, o ne kaip sugebate įtikinti. Tad jei kalbėdami apie savo privalumus jaučiatės nejaukiai ir visi patarimai, kaip tinkamai save pateikti, jums tik kelia įtampą, nepraraskite vilties. Tas brangias pokalbio dėl darbo minutes galite pamėginti tinkamai išnaudoti ir kitaip.

Skaityti daugiau >>

24/06/2016


Ilgalaikiai kontaktai su darbdaviu iš Bulgarijos EURES konsultantui suteikia galimybę siūlyti veiksmingų sprendimų

Pastaruosius 4 metus EURES konsultantas iš Nyderlandų Erdalas Eginas teikia pagalbą Bulgarijoje įsikūrusiai tarptautinei įmonei „Euroccor“, kuriai reikia daug olandiškai kalbančių darbuotojų. Erdalas, kuris kasdien užsiima tuo, kad darbo ieškantiems asmenims padeda rasti darbą užsienyje, nuo 2012 m. įmonei „Euroccor“ padėjo rasti apie 30 naujų darbuotojų.

Skaityti daugiau >>

21/06/2016atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.