Nauji straipsniai


Your first EURES job opening up opportunities in Germany

In just seven months a Your first EURES job (YfEj) team in Southern Germany has helped 65 young job-seekers from Greece, Spain, Romania and Portugal to find new opportunities in the health care sector and in SMEs caring for the elderly.

Skaityti daugiau >>

06/05/2015


Pagalba jauniems Švedijos dizaineriams įsitvirtinti

Dizaino sektoriuje specialistų įdarbinimas dažnai vyksta kitaip nei kitose veiklos srityse. Įsidarbinimo galimybių yra ir be reklamos, o kartais darbdaviai supranta, kad jiems reikia dizainerio tik pamatę jo darbus.

Skaityti daugiau >>

06/05/2015


EURES patarimai padėjo surengti fotografo parodą

Remiantis 2014 m. paskelbta ataskaita, kūrybos ir kultūros sektoriuje sukuriama 4,2 proc. ES BVP, jame – daugiausiai mažose įmonėse – dirba apie septynis milijonus žmonių. Tačiau kūrybinio ar meninio darbo poreikis, palyginti su kitais sektoriais, nėra toks akivaizdus; įdarbinimo procesas šiuo atveju yra kitoks. Todėl EURES konsultantai turi kitaip pažvelgti į tai, kaip suteikti galimybių menininkams.

Skaityti daugiau >>

05/05/2015


Tinkamai pristatykite savo įgūdžius ir asmenybę per nuotolinius pokalbius

„Skype", „Google Hangouts" arba „Netop Live Guide" – vis dažniau šie internetiniai bendravimo kanalai tampa platforma, kuria naudodamiesi darbo ieškantys asmenys mėgina darbdaviui įrodyti, kad jie yra tinkamiausi kandidatai į darbo vietą. Taip pat vis labiau populiarėja darbo pokalbiai telefonu.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Į užsienį vykstantys vyresnio amžiaus darbuotojai turi patirties ir realiai vertina savo galimybes

Darbo rinkoje patirtis gali būti didžiulis privalumas, bet tuo pačiu ji gali ir gąsdinti potencialius darbdavius. Įdarbinti vyresnio amžiaus darbuotojus gali būti brangiau, todėl ekonominio sąstingio apimtose šalyse mažiau išlaidų patiriama į darbą priimant pusiau apmokytus jaunuolius. Kai jūsų šalyje jums tinkamų darbų pasiūla labai maža, verta pamąstyti apie darbą užsienyje, kurį padės rasti EURES tinklas.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Nepatenkinti uždarbiu savoje šalyje? Pasidomėkite, kiek galite uždirbti svetur!

Įstaiga „WageIndicator Foundation" atliko tyrimą, kuriame palygino už tą patį darbą įvairiose šalyse darbuotojų gaunamą valandinį užmokestį. Norėdami sužinoti užmokesčio skirtumus pagal profesijas ir kuriose šalyse atlyginimas didžiausias, galite pasinaudoti specialia užmokesčio palyginimo priemone.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Švedija – galimybių šalis informacinių technologijų srityje darbo ieškantiems suomiams

Kai praėjusią vasarą Suomijos „Nokia" bendrovė pranešė apie darbuotojų atleidimus iš darbo, daugelį informacinių technologijų srityje dirbančių suomių apėmė nerimas. Tuo pat metu augančiam Švedijos technologijų sektoriui trūko darbuotojų, kurie galėtų užimti laisvas darbo vietas. Tai pastebėjusios, Švedijos ir Suomijos EURES tarnybos pradėjo didelio masto įdarbinimo kampaniją šiai padėčiai ištaisyti ir gruodžio mėn. sėkmingai surengė darbo dienų renginį.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Galbūt kelionės plečia akiratį, tačiau darbas užsienyje padeda tapti sumanesniems!

Darbas užsienyje, pažindinimasis su nauja kultūra, naujų kalbų mokymasis – visa ši nuovokumo reikalaujanti veikla yra gera mankšta smegenims. Įvairūs tyrimai rodo, kad užsienyje dirbantys arba studijuojantys žmonės geriau geba kūrybiškai mąstyti ir spręsti problemas.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Gyvenimo aprašymas – kaip pristatyti savo privalumus ir kartu išlikti sąžiningam

Ar teko girdėti apie žmogų, kuris į darbo pokalbį vyko metro ir išlipdamas iš vagono išplūdo bendrakeleivį? Atvykęs į pokalbį jis pamatė, kad žmogus, su kuriuo nemandagiai elgėsi, sėdi priešais jį ir yra jo darbo pokalbio vedėjas. Tas žmogus darbo negavo.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Slovėnijos EURES tarnyba padėjo Mancai Müller rasti svajonių darbą

Dirbdama su studentais Manca Müller jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Ji labai liūdėjo, kai pasibaigus mokslo metams Danijos Liaudies universitete reikėjo grįžti namo į Slovėniją. Tačiau jau po metų ji grįžo į tą universitetą, bet ne kaip studentė, o dėstytojo asistentė ir dabar turi nuolatinį darbą universiteto administracijoje. „Slovėnijos EURES tarnyba man padėjo patikėti savo jėgomis, kad nebijočiau biurokratinių kliūčių ir apsispręsčiau", – sako Manca Müller.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.