Nauji straipsniai


Kokių įžvalgų jums gali pasiūlyti beveik 30 metų patirties turintis konsultantas?

Jau beveik 30 metų Cindy Sijmonsma yra pasirengusi patarti, kaip rasti darbą bet kur ir bet kuriame sektoriuje. Cindy yra puikus EURES konsultanto pavyzdys – atsidavusi darbui, motyvuota ir visada pasirengusi padėti susiorientuoti naujoje aplinkoje. „Kultūra – daug daugiau nei knygos ir muzika, – sako ji. – Kultūra – ir tai, kaip pietaujame, kaip bendraujame."

Skaityti daugiau >>

28/07/2015


Nuo scenarijaus iki ekrano – švedų autoriai turi progą pasitikrinti, ar jų idėjos gali būti įgyvendintos

Birželio mėn. dvylika scenaristų turėjo galimybę Berlyne pristatyti savo idėjas prodiuseriams. Trečiame tokio pobūdžio renginyje, kurį Vokietijoje rengia EURES konsultantė iš Švedijos Wanna Spiridonidou, autoriai galėjo pabendrauti su kino pramonės profesionalais ir jiems pristatyti savo scenarijus.

Skaityti daugiau >>

24/07/2015


Du jauni italai internetinėje svetainėje „YouTube“ pasakoja, kodėl jie pasirinko programą „Tavo pirmasis EURES darbas“

Fabio Bertollini ir Agata Murgano – du jauni italai, kurie, dalyvaudami programoje „Tavo pirmasis EURES darbas", siekia išnaudoti kuo daugiau karjeros galimybių. Savo patirtimi jie dalijasi dviejuose neseniai į internetinę svetainę „YouTube" įkeltuose vaizdo įrašuose. Toliau pasakojama, kodėl jie pasirinko šią programą ir kuo ji jiems buvo naudinga.

Skaityti daugiau >>

20/07/2015


EURES: koordinuotas požiūris, kuris padeda gauti darbą ir jį išsaugoti

Kai EURES padėjo Panagiotai Domestichou įsidarbinti slaugytojo padėjėja Suomijoje, ji galiausiai suprato galinti dirbti pagal Graikijoje įgytą kvalifikaciją. Tačiau netrukus kilo problema – praėjus šešiems mėnesiams nuo darbo pradžios, Panagiotos darbdaviai nusprendė, kad jiems reikia papildomų dokumentų. Į pagalbą atskubėjo EURES ir Graikijos „Europe Direct" tarnyba, taip pat Suomijos EURES tarnyba.

Skaityti daugiau >>

17/07/2015


Nagrinėjamos į Švediją ketinančių persikelti suomių galimybės įsidarbinti IT sektoriuje

Švedijai reikia informacijos, kompiuterių ir technologijų specialistų. Kai kurie darbdaviai suvokia, kad Suomija galėtų būti ta šalis, kurioje galima ieškoti darbuotojų, atsižvelgiant į tai, kad po pertvarkos iš bendrovės „Nokia" buvo atleista daug specialistų. EURES konsultantai abiejose šalyse yra pasirengę padėti žmonėms susirasti naujus darbdavius ir persikelti.

Skaityti daugiau >>

13/07/2015


Analizuodama jūsų gyvenimo aprašyme pateiktus duomenis nauja taikomoji programa apskaičiuoja jums tinkamą darbo užmokestį

Ieškote darbo? O gal prašote pakelti darbo užmokestį, tačiau nesate tikras, kokio dydžio jis turėtų būti? Nauja taikomoji programa padės apskaičiuoti darbo užmokestį, kurio galite tikėtis iš darbdavio.

Skaityti daugiau >>

08/07/2015


Jauni dantų gydytojai iš Ispanijos išvyksta į Nyderlandus

Ispanijoje gyvenančio olando ir EURES konsultanto draugiškas pokalbis konsultantui sugrįžus į Nyderlandus davė pradžią bandomajam projektui. Šiuo projektu, kuris pradėtas įgyvendinti 2014 m., siekiama padėti jauniems dantų gydytojams iš Ispanijos įsidarbinti Nyderlanduose. Praėjus šešiems mėnesiams, pasinaudoję programa „Tavo pirmasis EURES darbas", 12 absolventų iš Ispanijos išvyko dirbti į Nyderlandus. Šiais metais tokia galimybe ketina pasinaudoti maždaug 40 žmonių.

Skaityti daugiau >>

03/07/2015


Padėti jaunimui rasti įsidarbinimo galimybių tapo dar paprasčiau

Atrodo, kad šių dienų darbo rinkoje jaunuoliams, norintiems žengti pirmuosius savo profesinės karjeros žingsnius, sėkmė nesišypso. Patirties ir darbui reikalingų gebėjimų trūkumas, taip pat menkos galimybės įgyti šių gebėjimų yra tik kelios kliūtys, su kuriomis susiduria Europos jaunimas. Sudėtingoje atkarpoje, kurią jie turi įveikti baigę mokyklą ar universitetą ir norėdami pradėti karjerą, jiems reikia paramos, kad tokiu svarbiu gyvenimo laikotarpiu galėtų kuo daugiau nuveikti.

Skaityti daugiau >>

29/06/2015


Galimybė įgyti naujų slaugymo įgūžių kitoje šalyje – Markas vyksta į JK

Noras keistis patirtimi su kitais slaugytojais ir tobulėti kaip asmenybei paskatino 26 metų Marką Columbero pabandyti įsidarbinti JK nacionalinėje sveikatos tarnyboje.

Skaityti daugiau >>

26/06/2015


EURES konsultantai mąsto kūrybiškai

Ar kada pagalvojote, kaip EURES konsultantas sugeba padėti visiems darbo ieškantiems žmonėms, darbdaviams ir kitose šalyse dirbantiems kolegoms? Medicina, IT, žemės ūkis – EURES konsultanto pagalbos gali prireikti bet kuriame veiklos sektoriuje. Kad galėtų padėti kitiems, jie privalo išmanyti esamą padėtį, o naujausią informaciją kartais tenka gauti išradingiausiais būdais. Štai ką sugalvojo vienas Graikijos konsultantas, gavęs prašymą skubiai suteikti informacijos apie inžinerijos sektorių.

Skaityti daugiau >>

22/06/2015atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.