Nauji straipsniai


Dvikalbystė smegenims suteikia kognityvinį stimulą

Akivaizdu, kad mokėti kalbų naudinga: daugiau kraštų, kur galima pasijusti, kaip namie, daugiau galimybių įsidarbinti ir lengviau bendrauti su žmonėmis. Tačiau, kaip rodo pastarojo meto tyrimas, yra ir neakivaizdžios naudos.

Skaityti daugiau >>

28/08/2015


Darbo pasimatymai. Liuksemburgo EURES tarnyba visaip stengiasi padėti jums rasti geriausią darbą

Jei ieškote darbo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuje ir galite atvykti į Liuksemburgo miestą Mondorf le Beną 2015 m. spalio 6 d., tai pasižymėkite šią datą. EURES tarnyba rengia darbo pasimatymų renginį, kuriame galbūt susitiksite su savo būsimu darbdaviu. Jei ieškote darbuotojų, tai kviečiame ir personalo samdos specialistus.

Skaityti daugiau >>

25/08/2015


Europos darbo dienos. Kaip užtikrinti, kad pirmasis susitikimas būtų naudingas?

Karjeros ir darbo mugės, darbdavių ir darbo ieškančių asmenų susitikimai ir greitieji darbo pokalbiai – darbo ieškantys asmenys ir darbdaviai ieško tinkamiausių variantų. Tačiau kaip žinoti kad per tas kelias minutes išnaudojate visas galimybes į save atkreipti dėmesį?

Skaityti daugiau >>

13/08/2015


EURES padėjo italų porai kartu persikelti į Švediją

Gyvenimo kitoje šalyje pradžia – naujas darbas, nauja kalba, nauja kultūra – yra susijusi ir su maloniais įspūdžiais, ir su iššūkiais. Tačiau jei dėl to tektų išsiskirti su gyvenimo draugu, pasiryžti greičiausiai būtų sunku. Italijos ir Švedijos EURES tarnybos padėjo italų porai rasti darbą ir taip jiems suteikė galimybę naują gyvenimo etapą pradėti kartu.

Skaityti daugiau >>

11/08/2015


Kaip susipažinti su žmonėmis, susikurti gyvenimo aprašymą ir gerai praleisti vasarą – išmokite naują kalbą

Jei jums pasisekė ir vasarą atostogaujate du mėnesius, dabar, kai atostogos jau maždaug įpusėjo, galbūt ėmėte šiek tiek nuobodžiauti? Kodėl gerai neišnaudojus to laiko ir neišmokus naujos kalbos?

Skaityti daugiau >>

05/08/2015


Kokių įžvalgų jums gali pasiūlyti beveik 30 metų patirties turintis konsultantas?

Jau beveik 30 metų Cindy Sijmonsma yra pasirengusi patarti, kaip rasti darbą bet kur ir bet kuriame sektoriuje. Cindy yra puikus EURES konsultanto pavyzdys – atsidavusi darbui, motyvuota ir visada pasirengusi padėti susiorientuoti naujoje aplinkoje. „Kultūra – daug daugiau nei knygos ir muzika, – sako ji. – Kultūra – ir tai, kaip pietaujame, kaip bendraujame."

Skaityti daugiau >>

28/07/2015


Nuo scenarijaus iki ekrano – švedų autoriai turi progą pasitikrinti, ar jų idėjos gali būti įgyvendintos

Birželio mėn. dvylika scenaristų turėjo galimybę Berlyne pristatyti savo idėjas prodiuseriams. Trečiame tokio pobūdžio renginyje, kurį Vokietijoje rengia EURES konsultantė iš Švedijos Wanna Spiridonidou, autoriai galėjo pabendrauti su kino pramonės profesionalais ir jiems pristatyti savo scenarijus.

Skaityti daugiau >>

24/07/2015


Du jauni italai internetinėje svetainėje „YouTube“ pasakoja, kodėl jie pasirinko programą „Tavo pirmasis EURES darbas“

Fabio Bertollini ir Agata Murgano – du jauni italai, kurie, dalyvaudami programoje „Tavo pirmasis EURES darbas", siekia išnaudoti kuo daugiau karjeros galimybių. Savo patirtimi jie dalijasi dviejuose neseniai į internetinę svetainę „YouTube" įkeltuose vaizdo įrašuose. Toliau pasakojama, kodėl jie pasirinko šią programą ir kuo ji jiems buvo naudinga.

Skaityti daugiau >>

20/07/2015


EURES: koordinuotas požiūris, kuris padeda gauti darbą ir jį išsaugoti

Kai EURES padėjo Panagiotai Domestichou įsidarbinti slaugytojo padėjėja Suomijoje, ji galiausiai suprato galinti dirbti pagal Graikijoje įgytą kvalifikaciją. Tačiau netrukus kilo problema – praėjus šešiems mėnesiams nuo darbo pradžios, Panagiotos darbdaviai nusprendė, kad jiems reikia papildomų dokumentų. Į pagalbą atskubėjo EURES ir Graikijos „Europe Direct" tarnyba, taip pat Suomijos EURES tarnyba.

Skaityti daugiau >>

17/07/2015


Nagrinėjamos į Švediją ketinančių persikelti suomių galimybės įsidarbinti IT sektoriuje

Švedijai reikia informacijos, kompiuterių ir technologijų specialistų. Kai kurie darbdaviai suvokia, kad Suomija galėtų būti ta šalis, kurioje galima ieškoti darbuotojų, atsižvelgiant į tai, kad po pertvarkos iš bendrovės „Nokia" buvo atleista daug specialistų. EURES konsultantai abiejose šalyse yra pasirengę padėti žmonėms susirasti naujus darbdavius ir persikelti.

Skaityti daugiau >>

13/07/2015atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.