Nauji straipsniai


Sunkus darbas, maloni atmosfera - Belgijos EURES tarnyba padeda darbo ieškantiems asmenims rasti darbą „Club Med“ viešbučiuose

Juose dirbti norintys asmenys gali pagalvoti, kad darbas „Club Med" panašus į atostogas. Su šia problema susidūrę turizmo sektoriaus darbdaviai tikisi su EURES konsultantų pagalba pakeisti šią klaidinga nuomonę.

Skaityti daugiau >>

22/05/2015


Dvylikai Švedijos scenarijų autorių suteikta galimybė teikti pasiūlymus Lenkijos prodiuseriams

Gerai žinoma, kad scenarijų rašymas – tai sritis, kurioje sudėtinga išgyventi. Dvylika Švedijos scenarijų autorių kovo 26 d. sulaukė paskatos, kai jie savo idėjas pristatė kino pramonės specialistams, bendradarbiaujantiems su Lenkijos kino meno institutu. Ši galimybė – tai dvejus metus trukusio instituto ir EURES konsultantės Švedijoje Wanna Spiridonidou bendradarbiavimo rezultatas.

Skaityti daugiau >>

12/05/2015


Pingvinai kviečia: organizacija British Antarctic Survey siūlo darbo vietas įvairiems specialistams

Jeigu jums pabodo darbas elektronikos ir kompiuterijos srityje, galbūt jums reikia šiek tiek pakeisti gyvenimą? Jeigu taip, British Antarctic Survey galėtų jums pasiūlyti tinkamą darbą. Ši organizacija paskelbė laisvų darbo vietų sąrašą, kuriame skelbiamų darbų trukmė – nuo keleto mėnesių iki daugiau kaip metų. Elektronikos inžinierius – tik vienas iš ieškomų specialistų.

Skaityti daugiau >>

22/05/2015


Programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ atveria galimybes Vokietijoje

Vos per septynis mėnesius programos „Tavo pirmojo EURES darbo" komanda Pietų Vokietijoje padėjo 65 darbo ieškantiems jaunuoliams iš Graikijos, Ispanijos, Rumunijos ir Portugalijos atrasti naujų galimybių sveikatos priežiūros sektoriuje ir mažosiose bei vidutinėse įmonėse, kurių specializacija – senyvo amžiaus žmonių priežiūra.

Skaityti daugiau >>

06/05/2015


EURES patarimai padėjo surengti fotografo parodą

Remiantis 2014 m. paskelbta ataskaita, kūrybos ir kultūros sektoriuje sukuriama 4,2 proc. ES BVP, jame – daugiausiai mažose įmonėse – dirba apie septynis milijonus žmonių. Tačiau kūrybinio ar meninio darbo poreikis, palyginti su kitais sektoriais, nėra toks akivaizdus; įdarbinimo procesas šiuo atveju yra kitoks. Todėl EURES konsultantai turi kitaip pažvelgti į tai, kaip suteikti galimybių menininkams.

Skaityti daugiau >>

05/05/2015


Tinkamai pristatykite savo įgūdžius ir asmenybę per nuotolinius pokalbius

„Skype", „Google Hangouts" arba „Netop Live Guide" – vis dažniau šie internetiniai bendravimo kanalai tampa platforma, kuria naudodamiesi darbo ieškantys asmenys mėgina darbdaviui įrodyti, kad jie yra tinkamiausi kandidatai į darbo vietą. Taip pat vis labiau populiarėja darbo pokalbiai telefonu.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Į užsienį vykstantys vyresnio amžiaus darbuotojai turi patirties ir realiai vertina savo galimybes

Darbo rinkoje patirtis gali būti didžiulis privalumas, bet tuo pačiu ji gali ir gąsdinti potencialius darbdavius. Įdarbinti vyresnio amžiaus darbuotojus gali būti brangiau, todėl ekonominio sąstingio apimtose šalyse mažiau išlaidų patiriama į darbą priimant pusiau apmokytus jaunuolius. Kai jūsų šalyje jums tinkamų darbų pasiūla labai maža, verta pamąstyti apie darbą užsienyje, kurį padės rasti EURES tinklas.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Nepatenkinti uždarbiu savoje šalyje? Pasidomėkite, kiek galite uždirbti svetur!

Įstaiga „WageIndicator Foundation" atliko tyrimą, kuriame palygino už tą patį darbą įvairiose šalyse darbuotojų gaunamą valandinį užmokestį. Norėdami sužinoti užmokesčio skirtumus pagal profesijas ir kuriose šalyse atlyginimas didžiausias, galite pasinaudoti specialia užmokesčio palyginimo priemone.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Švedija – galimybių šalis informacinių technologijų srityje darbo ieškantiems suomiams

Kai praėjusią vasarą Suomijos „Nokia" bendrovė pranešė apie darbuotojų atleidimus iš darbo, daugelį informacinių technologijų srityje dirbančių suomių apėmė nerimas. Tuo pat metu augančiam Švedijos technologijų sektoriui trūko darbuotojų, kurie galėtų užimti laisvas darbo vietas. Tai pastebėjusios, Švedijos ir Suomijos EURES tarnybos pradėjo didelio masto įdarbinimo kampaniją šiai padėčiai ištaisyti ir gruodžio mėn. sėkmingai surengė darbo dienų renginį.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015


Galbūt kelionės plečia akiratį, tačiau darbas užsienyje padeda tapti sumanesniems!

Darbas užsienyje, pažindinimasis su nauja kultūra, naujų kalbų mokymasis – visa ši nuovokumo reikalaujanti veikla yra gera mankšta smegenims. Įvairūs tyrimai rodo, kad užsienyje dirbantys arba studijuojantys žmonės geriau geba kūrybiškai mąstyti ir spręsti problemas.

Skaityti daugiau >>

17/04/2015atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.