Nauji straipsniai


Padėti jaunimui rasti įsidarbinimo galimybių tapo dar paprasčiau

Atrodo, kad šių dienų darbo rinkoje jaunuoliams, norintiems žengti pirmuosius savo profesinės karjeros žingsnius, sėkmė nesišypso. Patirties ir darbui reikalingų gebėjimų trūkumas, taip pat menkos galimybės įgyti šių gebėjimų yra tik kelios kliūtys, su kuriomis susiduria Europos jaunimas. Sudėtingoje atkarpoje, kurią jie turi įveikti baigę mokyklą ar universitetą ir norėdami pradėti karjerą, jiems reikia paramos, kad tokiu svarbiu gyvenimo laikotarpiu galėtų kuo daugiau nuveikti.

Skaityti daugiau >>

29/06/2015


Galimybė įgyti naujų slaugymo įgūžių kitoje šalyje – Markas vyksta į JK

Noras keistis patirtimi su kitais slaugytojais ir tobulėti kaip asmenybei paskatino 26 metų Marką Columbero pabandyti įsidarbinti JK nacionalinėje sveikatos tarnyboje.

Skaityti daugiau >>

26/06/2015


EURES konsultantai mąsto kūrybiškai

Ar kada pagalvojote, kaip EURES konsultantas sugeba padėti visiems darbo ieškantiems žmonėms, darbdaviams ir kitose šalyse dirbantiems kolegoms? Medicina, IT, žemės ūkis – EURES konsultanto pagalbos gali prireikti bet kuriame veiklos sektoriuje. Kad galėtų padėti kitiems, jie privalo išmanyti esamą padėtį, o naujausią informaciją kartais tenka gauti išradingiausiais būdais. Štai ką sugalvojo vienas Graikijos konsultantas, gavęs prašymą skubiai suteikti informacijos apie inžinerijos sektorių.

Skaityti daugiau >>

22/06/2015


Teigiamas požiūris keičia slaugytojos iš Ispanijos gyvenimą Norvegijoje

Prieš dvejus metus Alba Gracia paklausė savo nuojautos ir iš Ispanijos persikėlė į Norvegiją dirbti slaugytoja. Ispanijoje jos istorija yra puikus sėkmingos EURES patirties pavyzdys. Čia pateikiami Albos ir jos EURES konsultanto patarimai, kaip įsikurti naujoje šalyje.

Skaityti daugiau >>

15/06/2015


Naujų maisto gaminimo įgūdžių mokymasis viename gražiausių pasaulyje kalnų masyvų

Jaunas virtuvės šefas Matejus Kulasas devynis sezonus dirbo kulinaru Kroatijoje, tačiau dabar galimybių ten nėra daug, o siūlant pareigas pernelyg dažnai nesuteikiama jokių garantijų. Tad, nusprendęs ieškoti darbo Austrijoje, jis nuvyko į darbų mugę, kurią surengė Vorarlberge įsikūręs EURES konsultantas Dieteris Mülleris ir vietos prekybos rūmai. Matejui tai buvo visiškai naujo gyvenimo etapo pradžia

Skaityti daugiau >>

05/06/2015


Vėlesnis pensinis amžius, profesijos keitimas vėlesniame gyvenimo etape: besikeičiančios ES vyresnių darbuotojų tendencijos

Bendras pensinis amžius ES yra 65 m., tačiau tai keisis. Danija, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija nusprendė ilginti pensinį amžių iki 67 m., o Didžiosios Britanijos ir Airijos tikslas – 68 m. Daugelyje šalių pensinis amžius ilgės nuo 2020 m. Daugybė žmonių jau dabar dirba ilgiau, keičia profesiją arba dirba ne visą darbo dieną, kad patenkintų savo poreikius.

Skaityti daugiau >>

03/06/2015


Į pensiją išeinančios EURES konsultantės, kuri daugiau kaip trisdešimt metų padėjo žmonėms ieškoti darbo, pasakojimas apie tai, kaip sėkmingai persikelti gyventi į kitą šalį

Barbara Gorter-Zahuta 32-ejus metus žmonėms ieškojo tinkamų galimybių. 15 iš jų ji praleido dirbdama EURES tinkle Nyderlanduose. Balandžio mėn. ji išėjo į pensiją. Mes paprašėme ją prisiminti apie įvykusius pokyčius ir pasidalinti patirtimi, kaip kitą šalį paversti savo naujais namais.

Skaityti daugiau >>

28/05/2015


Pingvinai kviečia: organizacija British Antarctic Survey siūlo darbo vietas įvairiems specialistams

Jeigu jums pabodo darbas elektronikos ir kompiuterijos srityje, galbūt jums reikia šiek tiek pakeisti gyvenimą? Jeigu taip, British Antarctic Survey galėtų jums pasiūlyti tinkamą darbą. Ši organizacija paskelbė laisvų darbo vietų sąrašą, kuriame skelbiamų darbų trukmė – nuo keleto mėnesių iki daugiau kaip metų. Elektronikos inžinierius – tik vienas iš ieškomų specialistų.

Skaityti daugiau >>

22/05/2015


Sunkus darbas, maloni atmosfera - Belgijos EURES tarnyba padeda darbo ieškantiems asmenims rasti darbą „Club Med“ viešbučiuose

Juose dirbti norintys asmenys gali pagalvoti, kad darbas „Club Med" panašus į atostogas. Su šia problema susidūrę turizmo sektoriaus darbdaviai tikisi su EURES konsultantų pagalba pakeisti šią klaidinga nuomonę.

Skaityti daugiau >>

22/05/2015


Dvylikai Švedijos scenarijų autorių suteikta galimybė teikti pasiūlymus Lenkijos prodiuseriams

Gerai žinoma, kad scenarijų rašymas – tai sritis, kurioje sudėtinga išgyventi. Dvylika Švedijos scenarijų autorių kovo 26 d. sulaukė paskatos, kai jie savo idėjas pristatė kino pramonės specialistams, bendradarbiaujantiems su Lenkijos kino meno institutu. Ši galimybė – tai dvejus metus trukusio instituto ir EURES konsultantės Švedijoje Wanna Spiridonidou bendradarbiavimo rezultatas.

Skaityti daugiau >>

12/05/2015atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.