Nauji straipsniai


Meilė ir šokoladas Norvegijos fiordo papėdėje

Atostogų romanai paprastai gyvenimo krypties nepakeičia. Tačiau kai Bengtas Dahlbergas, iš Švedijos atvykęs aplankyti Geirangerio fiordą Norvegijoje, įsimylėjo, jis nusprendė daryti viską, kad tik galėtų likti. Rezultatas – rankų darbo šokolado dirbtuvės ir kavinė šalia vieno įspūdingiausių fiordų pasaulyje.

Skaityti daugiau >>

27/11/2015


Sezoninių darbuotojų atrankas rengiančiam šeimos verslui EURES tarnyba yra nepakeičiamas pagalbininkas

Nuo to laiko, kai 1991 m. švedų pora – Kennethas ir Birgit Anderssonai perėmė šeimos braškių ūkį, būtent iš užsienio atvykstantys uogų rinkėjai palaiko verslo gyvybingumą. Tačiau, norint atrinkti užsienyje gyvenančius darbuotojus, reikėjo daug pinigų ir laiko, jau nekalbant apie su kalba susijusias kliūtis. Kad įveiktų šias ir kitas kliūtis, Anderssonai pagalbos kreipėsi į EURES tarnybą.

Skaityti daugiau >>

24/11/2015


Portugalijos sveikatos priežiūros specialistai savo įgūdžius pritaiko Norvegijoje

Naujas vienos jaunos lisaboniečių poros gyvenimas Norvegijoje prasidėjo nuo norvegų kalbos kursų. Šiandien netoli poliarinio rato esančiame mieste vienas jų dirba chemiku laborantu, kitas – vaistininku ir turi beveik dvejų metų dukrą, kuri sparčiai mokosi dviejų kalbų.

Skaityti daugiau >>

17/11/2015


Darbo pokalbis, psichometrinis testas ir klausimynas – kodėl gauti darbą tampa taip sudėtinga?

Atrankų vykdytojai, ieškodami aukšto lygio darbuotojų, pasitelkia įvairiausius metodus, kad tikrai įdarbintų tinkamą asmenį. Perskaitę šį straipsnį sužinosite naujausias tendencijas ir išsiaiškinsite, ko galima tikėtis.

Skaityti daugiau >>

13/11/2015


Svajojate apie darbą skaitmeniniame sektoriuje? Vis dar galite užsiregistruoti į Madrido darbo mugę

Šiuo metu didžiosios įmonės, kaip antai „Uber“, „Amazone development“, „Huawei“ ir „Booking.com“, ieško kvalifikuotų darbuotojų. Gali būti, kad esate darbuotojas, kuris atitinka šių darbdavių poreikius. Jei ieškote darbo skaitmeniniame sektoriuje, siūlome apsilankyti lapkričio 20 d. Madride organizuojamoje Europos skaitmeninio darbo mugėje.

Skaityti daugiau >>

09/11/2015


Saloje įsikūrusios įdarbinimo agentūros ir darbdaviai naudojasi Maltos EURES tarnybos teikiama parama

Keletas sparčiai besivystančių šios Viduržemio jūros salos sektorių – nuo programinės įrangos iki internetinių lošimų – skubiai ieško naujų darbuotojų. Maltos EURES tarnyboje dirba nedaug darbuotojų, tačiau jie nusipelno pagyrimų dėl aktyvios kasdienės pagalbos šiuose sektoriuose dirbančioms įdarbinimo agentūroms ir darbdaviams.

Skaityti daugiau >>

06/11/2015


Glaudus tarpvalstybinis EURES tarnybų bendradarbiavimas – geriausia pagalba darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams

EURES yra visoje ES veikiantis tinklas, turintis ryšių ir už Europos ribų. Dažnai ir reguliariai susiburdami bendram darbui EURES konsultantai gali užtikrintai suderinti darbo ieškančių asmenų ir atitinkamų darbdavių poreikius. Du EURES tinklo nariai iš Vengrijos ir Rumunijos papasakojo, kaip tai vyksta praktiškai ir kodėl tai yra svarbu.

Skaityti daugiau >>

03/11/2015


Nauja EURES iniciatyva penkiems jauniems darbo ieškantiems airiams padėjo atverti skaitmeninės terpės duris

Kartais užsienyje įgyta patirtis gali būti labai naudinga siekiant gauti puikų darbą, o neseniai Airijoje pradėjusi veikti programa ir suteikia jauniems darbo ieškantiems asmenims tą pranašumą. Penki programos „Pažink savo Europą“ (angl. EYE) dalyviai lankė žiniasklaidos srities mokymo kursus Nyderlandų įmonėje „Illuminata Media“. Dabar, grįžę į Dubliną, iki metų pabaigos jie visi turės darbą arba gaus darbo pasiūlymus iš šios Nyderlandų įmonės.

Skaityti daugiau >>

27/10/2015


Įdėjote viskas pastangas, kad jus pakviestų į darbo pokalbį – neleiskite jauduliui visko sugadinti!

Radote skelbimą, kuriame siūlomas idealus darbas? Padarėte viską, kad jus pakviestų į pokalbį? Štai keletas idėjų apie tai, kaip išsaugoti ramybę ir pasitikėjimą savo jėgomis, net jei jus sukaustė jaudulys.

Skaityti daugiau >>

20/10/2015


IT studijas baigęs italas darbą JK rado per programą „Tavo pirmasis EURES darbas“

Kai Emiliano Prisco gavo stažuotę vienoje didelėje IT srities įmonėje Anglijoje, jo lūkesčiai buvo labai dideli. Bet lūkesčiai netrukus virto abejonėmis, kadangi jo persikėlimas į kitą šalį negalėjo būti finansuojamas pagal „Erasmus“ programą. Tačiau šiandien Emiliano jau dirba savo svajonių darbą ir turi terminuotą darbo sutartį. Visa tai įgyvendinti jam padėjo Italijos EURES konsultantai ir naujasis darbdavys.

Skaityti daugiau >>

16/10/2015atsakomybės apribojimas.

Rubrikos „Tema…" straipsniuose EURES portalo skaitytojams pateikiama informacija apie aktualias temas ir tendencijas, jie skatinami svarstyti ir diskutuoti. Šie straipsniai nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę.