Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel22 juuli 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Euroopa noorteaasta: välismaal töötamine Euroopas

Euroopa noorteaasta (EYY2022) eesmärk on pakkuda noortele eurooplastele rohkem ja paremaid töövõimalusi. Meie EYY2022 sarja värskeimas artiklis tutvustame kasulikke ressursse, mis on abiks välismaal töötamisest huvitatud noortele.

European Year of Youth: Working abroad in Europe

Välismaal töötamise eelised

EURES on spetsialiseerunud tööalasele liikuvusele. Välismaal töötamisel on palju eeliseid: see aitab leida uusi väljavaateid, õppida ära uue keele ja parandada suhtlusoskust ning laiendada oma ametialast võrgustikku rahvusvahelisel tasandil. Välismaal töötamine annab noortele eeskätt võimaluse saada väärtuslikku töökogemust rahvusvahelises keskkonnas. Olenemata sellest, kas otsustad jääda elama ja töötama uude riiki või naasta koju kogemusrikkama CV-ga, võib välismaal elamine hoogustada sinu karjääri.

Kasulikud teave Euroopa Noorteportaali kohta

Kui oled noor ja huvitud Euroopa Liidus töötamisest, on Euroopa Noorteportaal kasulik veebipõhine teabeallikas. Noorteportaal sisaldab Euroopa ja riikide tasandi teavet võimaluste ja algatuste kohta, mis pakuvad huvi Euroopas elavatele, õppivatele ja töötavatele noortele. Eeskätt on kasulikke materjale veebilehe jaotise „Mine välismaale“ alljaotises „Töötamine“. Seal on lingid teabega eri ELi liikmesriikides pakutavate töövõimaluste kohta ning välismaal elanud ja töötanud noorte eurooplaste innustavad lood. Seal on ka lingid kasulike artiklite juurde, mis käsitlevad oskuste tunnustamist välismaal. Samuti käsitletakse konkreetseid teemasid, sh töö au pair’ina välismaal ja kunstnike liikuvusvõimalused.

Muud kasulikud ressursid: külasta EYY2022 veebilehte

Kui soovid noortele ELis pakutavate võimaluste lisateavet, loe meie varasemaid artikleid praktika ja vabatahtliku tegevuse kohta. Euroopa Noorteportaali lehel on jaotises „Mine välismaale“ veel sellised kasulikud alljaotised nagu „Õppimine“, „Reisimine“ ning „Õpilas- ja noortevahetused“. Kasutades noorte tööotsijate kasulikke ressursse ja veebikohas EURES olevaid abimaterjale, saad vajaliku abi ja toetuse, et alustada karjääri mujal Euroopas. Lisaks Euroopa Noorteportaalile on olemas spetsiaalne EYY2022 veebileht, kust leiad teavet Euroopas noorteaasta EYY2022 raames toimuvate tegevuste kohta, ELi erinevate noorteprogrammide ja ELi rahastatud võimaluste juurde suunavad lingid, samuti noorte eurooplaste kirjutatud innustavad artiklid ja lood. Vaata juba täna ja saa innustust!

Kui otsid tööd välismaal, võid igal ajal võtta ühendust EURESe nõustajaga ja tutvuda miljonite vabade töökohtadega EURESe portaalis.

 

Seotud lingid

Seitse tähtsaimat välismaal elamise ja töötamise eelist

Euroopa Noorteportaal

Euroopa Noorteportaal: töötamine

Euroopa Noorteportaal:lood

Oskuste tunnustamine teistes Euroopa riikides

Välismaale au pair’iks – kui armastad töötada lastega

Kunstnike liikuvusvõimalused

Euroopa noorteaasta: tööpraktika

Euroopa noorteaasta: vabatahtlik tegevus

Euroopa Noorteportaal: õppimine

Euroopa Noorteportaal: reisimine

Euroopa Noorteportaal: õpilas- ja noortevahetused

EYY2022

EURESe nõustajate otsing

Leia töökoht Euroopas

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
ELi liikuvuse tööriistakastNõuanded ja soovitusedTööturuuudised/liikumisuudisedNoorus
Seotud jaotis(ed)
EURESe teenusedAbiteave ja kasutajatugiNõuanded ja soovitusedTööturuinfoElamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.