Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel21 jaanuar 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Euroopa noorteaasta täiustab 2022. aastal noorte võimalusi

Kui oled Euroopa noor, on nüüd sinu aasta. Euroopa Liit on nimetanud 2022. aasta Euroopa noorteaastaks(EYY2022), mille raames luuakse Euroopa noortele palju võimalusi. Siin artiklis on rohkem teavet.

European Year of Youth to boost opportunities for young people in 2022
Unsplash

Rohkem võimalusi ja paremad võimalused pärast pandeemiat

Noortel on Euroopa tuleviku kujundamisel äärmiselt oluline roll. Lisaks on COVID-19 seadnud nad väga ebasoodsasse olukorda ning mõjutanud nende töövõimalusi, õpiprogramme, reisiplaane ja sotsiaalset elu.

Euroopa noorteaasta raames soovib Euroopa Liit tagada, et noortel oleks tulevikuks rohkem ja paremaid võimalusi. See algatus täiendab ka taasterahastut „Next Generation EU“, mille eesmärgiks on kvaliteetsed töö-, õppe- ja koolitusvõimalused noortele eurooplastele.

„Pandeemia on võtnud noortelt palju võimalusi – nad ei ole saanud kohtuda sõpradega ega leida uusi sõpru, nautida kultuurielamusi ega avastada uusi kultuure. Me ei saa neile seda aega tagasi anda, kuid teeme täna ettepaneku nimetada 2022. aasta Euroopa noorteaastaks,“ ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen 2021. aasta oktoobris avaldatud pressiteates.

Palju tegevusi, milles osaleda

Euroopa noorteaasta eesmärk on väärtustada noori ja luua paljudes valdkondades töövõimalusi. See on võimalus saada juurde teadmisi ja oskusi, mis aitavad kaasa pidevale kutsearengule ning toetavad aktiivseks kodanikuks saamist ja positiivseid muutusi Euroopas.

Komisjon töötab praegu tihedas koostöös Euroopa Parlamendi, ELi 27 liikmesriigi, piirkondlike ja kohalike ametiasutuste ning noorteorganisatsioonidega Euroopa noorteaasta jaoks välja laiahaardelist tegevuste kava. 

„Kutsun kõiki noori eurooplasi osalema arvukates tegevustes, algatustes ja meetmetes, mida kavatseme käivitada alates 2022. aasta jaanuarist,“ ütles innovatsiooni, teaduse, kultuuri, hariduse ja noorte volinik Mariya Gabriel. „Noorte hääl peab saama kuuldavaks ja nad peavad saama osaleda oma tuleviku otsustamisel.“

Euroopa noorteaasta programmi aitasid kujundada ka noored eurooplased, sest EL kogus tuhandete noorte mõtteid ja soovitusi hiljuti toimunud küsitlusega. Neid algatusi toetatakse programmi „Erasmus+“ ja Euroopa solidaarsuskorpuse kaudu 8 miljoni euro suuruse eelarvega.

Uusima teabe saamiseks jälgi Euroopa Noorteportaali ja EURESt

Nende tegevuste uudiste saamiseks jälgige Euroopa Noorteportaali, kus avaldatakse pärast Euroopa noorteaasta ametlikku algust selle täielik kava ja lisateave. Mõne ürituse toimumisaeg on juba paigas, seega on Euroopa Noorteportaalis võimalik lugeda nende kohta lisateavet.

Euroopa Noorteportaal pakub Euroopas elavatele, õppivatele ja töötavatele noortele ka laiemat abistavat teavet asjakohaste võimaluste ja algatuste ning ka noorteorganisatsioonide kohta, kes saavad abi pakkuda.

Täiendavaid artikleid avaldame ka siinsamas EURESe uudiste lehel, sealhulgas teavet kogu ELis noortele pakutavate võimaluste kohta, näiteks praktika ja vabatahtliku tegevuse kaudu.

Lisaks avaldame regulaarselt artikleid, milles pakume noortele soovitusi ja nõuandeid seoses paljude teemadega töö ja töötamise kohta ELis. Et saada teateid meie nädala artiklite kohta, telli meie RSS-voog (ava EURESe uudiste lehtInternet Exploreris, klõpsa linki RSS ja seejärel Telli uudisvoog).

EURESe portaalis on üle 3 miljoni tööpakkumise kogu Euroopast. Registreeru täna, ning kui vajad abi töö leidmisel, võta ühendust EURESe nõustajaga.

 

Seotud lingid:

Euroopa noorteaasta veebiküsitlus

Euroopa Noorteportaal

EURESe uudised

EURESe portaal Vabad töökohad

EURESe portaal Registreeru

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Tööpäevad/üritusedTööturuuudised/liikumisuudisedUudised/aruanded/statistikaNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.