Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel3 august 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

EUREStv on alustanud! Vaadake ELi tööjõu liikuvusest rääkiva uue sarja esimest saadet

1. juulil 2022 alustas Madalmaade EURES telesaatega EUREStv, mis käsitleb Euroopa tööjõu liikuvust tööotsijate ja tööandjate jaoks.

EUREStv is now live! Watch the first episode of the new EU labour mobility series

Tööotsijatele ja tööandjatele

EUREStv eesmärk on anda tööotsijatele ja tööandjatele ülevaade ELi eri liikmesriikide tööturgudest, jagada kasulikku teavet ja nõuandeid välismaal töötamise kohta ning tuua esile EURESe teenuste kasutamise eelised. Igas saates on mitu teemat ja nendes osalevad külalised kogu Euroopast, alates liikuvatest töötajatest ja EURESe nõustajatest kuni tööandjate ning ametiühingute ja muude organisatsioonide esindajateni. Koostöös EURESe rühmade ja EURESe liikmetega kogu Euroopast, soovivad EUREStv loojad anda vaatajatele põhjaliku ülevaate ELi tööturust ja selle võimalustest.

Sarja esimene saade

EUREStv esimeses saates on intervjuu Stefania Garofaloga EURESe Itaalia esindusest. Ta räägib oma rühma hiljutisest koostööst Madalmaade EURESega (EURESinterACTION). Algatuse eesmärk oli värvata kandidaate tehnilistele töökohtadele Madalmaades.

Samuti külastab saade ettevõtet Den Doelder Recruitment, kus Minouche Den Doelder räägib oma ettevõtte koostööst EURESega.

Saate lõpus peab EURESe nõustaja Gordon Moir inspireeriva intervjuu Hispaania liikuva töötajaga, kes siirdus hiljuti Madalmaadesse.

Saatejuht on Kevin Sikma, stuudiokülalised on Marleen Houtman (EURES nõustaja) ja Toine Witters (tööandjateenuste riiklik EURESe juhataja).

EUREStv järgmine saade

Esimene saade keskendus rohkem rahvusvahelistele võimalustele ja tööotsijatele, kuid järgmises tuuakse esile, kuidas EURES saab toetada tööandjaid. Saates on ka kohapealne vestlus tööandjaga, kes räägib värbamissuundumuste ja ettevõtte prioriteetide kohta värbamisel teises riigis.

EUREStv esimene saade YouTube’isja lisateave EUREStv veebilehel.

 

Seotud lingid

EUREStv – 1. saade:EURES Madalmaades: võimalused ja probleemid

EUREStv veebileht

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Nõuanded ja soovitusedVärbamistrendid
Seotud jaotis(ed)
EURESe teenusedAbiteave ja kasutajatugiNõuanded ja soovitusedTööturuinfoElamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.