Mis on Drop'pin@EURES?


 

Drop’pin@EURES on platvorm, kus ettevõtted ja organisatsioonid saavad tutvustada ja reklaamida noortele eurooplastele võimalusi, mis aitavad neil alustada töötamist. Veebiplatvormil pakutakse muu hulgas õpipoisiõppe- ja praktikakohti, koolitusprogramme, e-õppe kursusi, keelekoolitusi, liikuvuse tugiteenuseid, juhendamis- ja mentorlusteenuseid jne.

Platvormilt Drop’pin@EURES võivad abi saada kõik, kes soovivad parandada võimalusi leida Euroopas tööd.

Samuti aitab Drop’pin@EURES viia noortevõimaluste pakkujad kokku sobivate noortega, andes juurdepääsu kogu Euroopast pärit arvukate kvalifitseeritud tööotsijatele. Platvormil saavad tööandjad sirvida CVsid ja leida sobivaima kandidaadi. Peale selle saavad organisatsioonid vahetult portaalis postitada noortele suunatud pakkumisi, mida näevad noored EURESe liikmed kogu Euroopas.

 

Uus: õpipoisiõppe ja praktikakohtade pakkumised EURESe portaalis!

 

Teises riigis elamine ja töötamine on suurepärane kogemus kõigile eurooplastele, olenemata vanusest, võimaldades omandada uusi oskusi ja samal ajal tutvuda teise kultuuri ja uute inimestega. EURESe portaalis avaldatakse kõik avalikes tööturuasutustes registreeritud töökohad kogu Euroopa Liidus.

Tulevikus hakatakse EURESe portaalis pakkuma ka tasulise õpipoisiõppe ja praktikakohti Euroopa Liidu liikmesriikides, Islandil, Liechtensteinis, Norras ja Šveitsis. Juba praegu on EURESe portaalis arvukalt õpipoisiõppe ja praktikakohti ning peagi lisandub veel pakkumisi.  

Pakutavate võimaluste otsimiseks sisesta järgmisele otsinguväljale märksõna „õpipoisiõpe“ või „praktika“. Pakutavaid õpipoisiõppe ja praktikakohti saab sirvida ka   EURESe lehel „Otsi töökohta“ .

Kui vajate abi, võtke ühendust EURESe nõustajaga oma liikmesriigis .

Et aidata tööandjatel leida sobivaid kandidaate, on komisjon avaldanud kontroll-loetelu , mis aitab tööandjatel saada ülevaadet kogu menetlusest. Selle kontroll-loetelu abil on tõenäolisem, et saavutatakse edukas töösuhe ja kõiki rahuldav tulemus.

Kui oled huvitatud õpipoisiõppest ja praktikast, võib huvi pakkuda ka Euroopa Liidu liikuvusalgatus „Sinu esimene EURESe töökoht“ .

 

Mis on praktikaalgatus „Digitaalne võimalus“?

Katseprojekti „Digitaalne võimalus“ raames pakutakse aastatel 2018–2020 kuni 6000 õppurile ja koolilõpetajale piiriüleseid praktikakohti. Noored saavad täiendada oma digioskusi sellistes valdkondades nagu küberturvalisus, suurandmed, kvanttehnoloogia, masinõpe, digiturundus ja tarkvaraarendus. Esimesed praktikandid alustavad praktikat juunis 2018 ning neile makstakse toetust ligikaudu 500 eurot kuus. Katseprojekti rahastatakse raamprogrammist „Horisont 2020“ ning rakendatakse Erasmus+ kaudu.

Osalemiseks uuri algatuse „Digitaalne võimalus“ praktikakohti siit !