• Üritused

Uudised


Tere tulemast uudiste jaotisse. Klõpsa vasakpoolsel menüül, et otsida töökohtade ja liikuvuse kohta viimaseid uudiseid, samuti infolehti „EURES ja Sina" või loe viimast päevateemalist artiklit allpool.

COVID-19 on sundinud paljusid tööandjaid lubama oma töötajatel kodunt töötada. Kuigi algselt vajadusest tingitud, on see nüüd muutumas eelistatud töömudeliks kogu Euroopas. Siin on mõni põhjus, miks kaugtöö on muutumas nii populaarseks.
Picture

Parem kvaliteet ja tootlikkus

Kaugtöö võimaldab töötajatel veeta rohkem aega pere ja lähedaste seltsis ning säilitada töö- ja eraelu hea tasakaal. Paljudest uuringutest selgub, et see on oluline, et olla tööl õnnelikum. Õnnelike töötajate töö kvaliteet on parem. Lisaks võib töötamine avakontorites olla vähem tootlik tähelepanu hajumise ja privaatsuse üldise puudumise tõttu.

 

Rohkem aega tööle

Paljud töötajad, eriti suurlinnades, võivad kulutada aastas sadu tunde sõidule tööle ja tagasi. Pendeldamine töö ja kodu vahel on lisaks vaimsele ja füüsilisele stressile ka ajakulukas ning aeg on suure töökoormusega inimestele väärtuslik ressurss. See seostub ka eespool oleva punktiga tootlikkuse kohta.

 

Suurem sääst igaühele

Paindliku töökohakorraldusega kaasnevad ka finantshüved tööandjatele ja töötajatele. Kui kontoris töötab vähem inimesi, võivad ettevõtted minimeerida kommunaalkulusid või vähendada kontorisuupistete ja töökohategevuste eelarvet. Samas võivad töötajad säästa suure osa sõidukulust, töörõivaste ostu ja lõunastamise kulust. Lisaks eelistavad paljud ettevõtted omada kontoreid suurlinnades, kus elukallidus on suur. Kaugtöö võimaldab töötajatel töötada vähem kallis kohas, nii et nad saavad endale lubada paremat elukvaliteeti.

 

Rohkem värbamisvõimalusi

Kaugtööd lubavatel ettevõtetel on töötajate värbamisel rohkem valikuvõimalusi. Tööandjad ei pea piirduma võimalusega võtta tööle inimesi, kes elavad kontorist mõistlikul sõidukaugusel või kes on nõus linna kolima. Kaugtöö võimaldab ettevõtetel leida täiuslik kandidaat, olenemata tema asukohast ja säästa raha kolimishüvitistelt.

 

Vähem haiguspäevi

Külmetushaiguse või seedehäiretega töötamine ei tundu nii halb, kui töötatakse kodus. Kergelt haigestunud töötajad suudavad siiski enamiku ajast töötada, kui nad ei pea selleks kontorisse minema. See tõkestab ka viiruste levikut töökohas.

 

Meil on vajalik tehnoloogia

COVID-19 on olnud suurim digitaalset üleminekut suunav tegur, näidates kogu maailma ettevõtetele, et nende töötajad ei pea olema kontoris, et töö saaks tehtud. Kui on olemas nii palju veebipõhiseid vahendeid, on töötajatele vaja üksnes head internetiühendust, et teha koostööd ja suhelda kaugtööl olles, samas saavad tööandjad jälgida nende tulemusi ja tööd.

 

Sa ei vaja kontorit, et suhelda töökaaslastega ja olla tööl tootlik. Tutvu meie artikliga „8 parimat veebipõhist koostöövahendit kaugtöörühmadele“, et teada saada, kuidas säilitada rühmavaimu ka kodunt töötades.

 

Seotud lingid:

8 parimat veebipõhist koostöövahendit kaugtöörühmadele

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool nimetatud kolmanda isiku veebilehte.

22/09/2020