• Üritused

Uudised


Tere tulemast uudiste jaotisse. Klõpsa vasakpoolsel menüül, et otsida töökohtade ja liikuvuse kohta viimaseid uudiseid, samuti infolehti „EURES ja Sina" või loe viimast päevateemalist artiklit allpool.

EURESe 25. aastapäeva pidustuste raames paluti tööotsijail jagada oma EURESe lugusid, vastutasuks võimalus võita toredaid auhindu. Järgmiste kuude jooksul esitleme võitjaid ja nende kogemusi.
Picture

Mis on sinu EURESe lugu?

Seda küsiti konkursil #EURES25 osalenud tööotsijailt kogu Euroopast. Osaleja võis esitada lühivideo või foto, millele oli lisatud kokkuvõte oma kogemusest. Auhindade seas olid 500 eurot maksev keelekursus ja tööalase konkurentsivõime koolitus.

Osalejail paluti meenutada, kuidas EURES on aidanud neil leida unistuste töökoha, kuidas EURESe nõustajad on neid toetanud juurdepääsul keeleõppele ja uude riiki integreerumisel ning kuidas EURESe tööalase liikuvuse portaal või (veebipõhised) Euroopa tööhõivepäevad on loonud ainulaadseid töövõimalusi.

Kolm konkursi võitjat kuulutati välja EURESe 25. aastapäeva auhinnatseremoonial 30. jaanuaril Brüsselis. Teine neist oli Edvinas Ulinskas ja siin on tema lugu.

 

 

Nimi: Edvinas Ulinskas

Kodakondsus: leedu

Osalemise liik: video

Profiil: Umbes aasta tagasi otsisin tööd. Lõputut arvu töökuulutusi läbi vaadates oli mõttes ainult uue auto [Mercedes-Benzi] ostmine. Kuid oleksin saanud endale lubada tollal ainult mänguauto!

Mul õnnestus saada tööpakkumine ühes Soome autotehases, nii et pakkisin asjad ja lendasin kohale. Kolimine ei olnud lihtne, kuid EURES tuli appi. Mulle määrati lisatoetus.

Pärast veidi aega autotehases töötamist olin majanduslikult kindlustatud ja sain viimaks oma unistuste auto.

Aitäh, EURES, et aitasid mul eesmärke saavutada!

 

Tööandjatele korraldati sarnane võistlus, kus neil paluti esitada foto, mis illustreerib seda, mida liikumisvabadus neile tähendab. Pakuti 500-euroseid vautšereid ja auhinnatseremoonial kuulutati välja kolm võitjat.

Lisateave auhinnatud tööandjate ja teiste võitnud tööotsijate kohta on EURESe veebilehel.

 

Konkurss #EURES25 oli osa käimasolevast kampaaniast, millega edendatakse ja tähistatakse EURESe 25. aastapäeva. 1994. aastal asutatud EURES hõlmab 32 riiki ja võrgustikus töötab üle 1000 nõustaja. Tänaseks on EURESe tööalase liikuvuse portaalisregistreeritud üle 3 miljoni tööpakkumise ja 15 800 tööandjat.

Järgmist veerandsajandit silmas pidades on võrgustiku eesmärk tagada, et paljud võimalikud tööotsijad ja tööandjad oleksid teadlikud EURESest, selle tegevusest ning elumuutuste ja värbamisprotsessi ajal pakutavast abist.

 

Seotud lingid:

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool nimetatud kolmanda isiku veebilehte.

17/12/2020