• Üritused

Uudised


Tere tulemast uudiste jaotisse. Klõpsa vasakpoolsel menüül, et otsida töökohtade ja liikuvuse kohta viimaseid uudiseid, samuti infolehti „EURES ja Sina" või loe viimast päevateemalist artiklit allpool.

Vähese töökogemusega on raske otsustada, mida kirjutada CVsse. Õnneks ei tähenda kogemus veel kõike. Tutvu meie nelja nõuandega, mis aitavad jõuda taotlusvormi täitmisest vestlusvooruni.
Picture

1.   Loetle pigem oskusi kui ametikohti

Kui oled tutvunud taotletava ametikoha ülesannetega, mõtle oskustest, mis sul juba on ja mis võiksid töös aidata. Need võivad muu hulgas olla oskused, mida omandasid õppimise ajal või osaajaga töötamisel. Haridusprojektides eakaaslastega töötamine hõlmab sageli rühmatööd, juhtimist ja ajaplaneerimist ning mis tahes töökoha säilitamine hõlmab tavaliselt korraldusoskusi (õigeaegsus), vastutust ja suhtlusoskusi. Kaalutle, mis oskused sul on ja mis oskusi vajatakse sinu arvates taotletaval töökohal. Üksnes asjakohaste oskuste lisamine muudab CV töökohale sobivaks.

 

2.   Lisa asjakohaseid märksõnu

CV-de lugemisel otsitakse teatud märksõnu. Need ei hõlma ainult kvalifikatsioone ja oskusi – otsitakse ka selliseid sõnu nagu „saavutasin“, „motiveerisin“, „täiustasin“ ja „algatasin“. Kui on mõni näide mis tahes valdkonnas, mis näitab, et oled midagi saavutanud või kedagi motiveerinud, lisa see CV-le. Need sõnad jäävad silma ja tõendavad tööandjale, et suudad tegutseda ja leida lahendusi. Kui töökogemust on vähe, on kasulik ka rõhutada, et soovid õppida.

 

3.   Lisa mõni iseloomujoon

CV-d on sageli väga faktirikkad, seega on oluline näidata lugejale, kes oled inimesena. Ole vormi suhtes loov ja selgita oma omadusi ja oskusi. Kui sul ei ole täpselt tööandja soovitud kogemust, võid selle tasa teha oma isiksusega. Värbajad arvestavad enamat kui kvalifikatsioonid – nad uurivad, kes kandidaatidest sobiks töökeskkonda. Seega võib enese tutvustamisest inimesena abi olla.

 

4.   Palu kellelgi CV-d lugeda

Alati on hea lasta kellelgi tuttaval töö üle vaadata. See on eriti oluline CV korral. Isegi tühine kirjaviga võib mõjutada tööandja otsust avalduse suhtes. Lisaks vigade kontrollimisele võib pereliige, sõber või endine töökaaslane mainida oskusi või kogemusi, mida unustasid lisada. Nõu küsimine ja teistsugune perspektiiv võivad olla väärtuslikud ning unustatud kogemuse lisamine võib anda parema võimaluse tööd saada.

Lõppkokkuvõttes aitab vähese töökogemuse loetlemise asemel CVs oskuste ja olemuse näitamine äratada sellega rohkem tähelepanu. Seega mõtle asjakohaste oskuste lisamisele, kasutades õigeid sõnu, lisades mõningast isikupära ja küsides teise isiku arvamust.

 

Europass on tasuta veebivahend, mis aitab koostada tulemusliku CV. Kui oled huvitatud töötamisest välisriigis, võib EURESe nõustaja aidata sul CV-d täiustada ja kohandada. Lisateave onsiin . Edu töökoha otsingutel!

Koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Seotud lingid:

Microsoft Word

Europass

EURESe uudised

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool nimetatud kolmanda isiku veebilehte

26/02/2021