• Üritused

Uudised


Tere tulemast uudiste jaotisse. Klõpsa vasakpoolsel menüül, et otsida töökohtade ja liikuvuse kohta viimaseid uudiseid, samuti infolehti „EURES ja Sina" või loe viimast päevateemalist artiklit allpool.

Talvekuudel võid tunda end vähem motiveerituna ja veeta rohkem aega kodus. See raskendab töö- ja eraelu õige tasakaalu säilitamist ning COVID-19 piirangud süvendavad probleemi veelgi. Loe meie 5 nõuannet talvepiirangutega toimetulekuks.
Picture

1.   Sea oma tervis esikohale

On tähtis hoolitseda iseenda eest, tehes kontoritöös regulaarseid pause ja leides võimalusi treenimiseks. Suur hulk veebikursusi võimaldavad sobival ajal siseruumides treenida – ja igaüks leiab midagi sobivat, harrastagu ta joogat või intensiivset treeningut.

 

2.   Loo talvine päevakava

Suvine kodutöö päevakava ei pruugi olla sobilik lühemate päevade ja külmema temperatuuriga talvekuudel. Päevakava muutmine võib aidata sul päeva paremini planeerida. Proovi jalutada või joosta lõunapausi ajal, mitte pärast tööd, et päevavalgust ära kasutada. Kui sul on paindlik tööaeg, võid isegi töögraafikut veidi muuta, et töö lõppedes veel päevavalgust nautida.

 

3.   Järgi samu põhireegleid

Kodust töötades püüa järgida häid tavasid. Tööta ühes kindlas ruumis, alusta tööd iga päev samal ajal, hoia oma kodukontor puhas, tee regulaarseid pause, suunates pilgu ekraanilt eemale ja tõustes laua tagant püsti, et jalgu sirutada – kõik see aitab säilitada töö ja eraelu õige tasakaalu. Kui oled järginud COVID-19 piiranguid juba pikka aega, püüa neid häid harjumusi hoida.

 

4.   Suhtle inimestega

Kuni COVID-19 piirangud ei lase sul töökohta minna ega sõpru külastada, aitavad Zoom, Microsoft Teams ja Facetime sul inimestega suhelda. Sünnipäevi ja pidusid saab endiselt tähistada, saates õnnitluskaardi või nautides tassikest teed või kohvi Zoomi kaudu. Kui vestled kolleegidega kaameras kasvõi viis minutit, võib see elavdada sinu päeva ja pakkuda su kodust töötavatele kolleegidele võib-olla ainsa võimaluse sel päeval kellegagi suhelda.

 

5.   Otsi meelelahutust veebis

Üha rohkem üritusi toimub COVID-19 tõttu veebis. See tähendab, et saad osaleda kontsertidel, viktoriinidel, näitustel, komöödiaetendustel ja kokakursustel oma elutoas! Need üritused võivad olla su nädalavahetuse kõrghetk ja aitavad luua toredaid mälestusi, mida saad sõpradega jagada, järgides samas ametlikke piiranguid.

 

Need olidki meie 5 nõuannet, mis aitavad hoida töö ja eraelu õiget tasakaalu talviste COVID-19 piirangute ajal. Lisanõu kodust töötajatele on siin: Lihtsusta kodustöötamist – viis lihtsat nõuannet.

 

Seotud lingid:

Zoom

Microsoft Teams

Facetime

Lihtsusta kodustöötamist – viis lihtsat nõuannet

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool nimetatud kolmanda isiku veebilehte

22/01/2021