• Üritused

Uudised


Tagasi

6 parimat tasuta veebikursuste platvormi

Kui töötad või õpid kodus COVID-19 pandeemia tõttu, võib sul olla rohkem vaba aega, sest sa ei saa minna välja ja veeta aega nagu tavaliselt.
Picture

Sel juhul võid kasutada vaba aega uute oskuste omandamiseks. Veebipõhised massikursused (MOOC) on suurepärane viis oskuste omandamiseks ja enesearendamiseks. Paljud valivad MOOC-kursused, et õppida tundma mõnd huvitavat teemat, täiendada olemasolevaid oskusi või omandada uusi teadmisi kõikvõimalikes valdkondades, alates Rooma kunstist ja arheoloogiast kuni programmeerimise alusteni.

Iga MOOC-platvorm pakub mitmekesiseid veebikursusi, mida korraldavad mainekad haridusasutused või valdkonna eksperdid. Osalemiseks vajad vaid arvutit, internetiühendust ja paari vaba tundi nädalas.

Et aidata sul alustada, valisime välja 6 parimat tasuta MOOC-platvormi:

 

 

 

1.   Coursera

Ilmselt üks populaarsemaid MOOC-platvorme Coursera pakub akrediteeritud haridusasutuste sadu veebikursusi eri keeltes. Coursera pakub tunduvalt rohkem MOOC-kursusi kui muud turul olevad platvormid. Kuigi paljud kursused on tasuta, leidub platvormil ka tasulisi kursusi või selliseid, mis on küll tasuta, kuid mille läbimisel tuleb maksta ametliku tunnistuse eest.

 

2.   edX

Üle 2500 veebikursusega edX katab üle 30 õppeaine – meditsiinist disainini. See mittetulundusühendus, mille asutasid 2012. aastal Harvard ja Massachusettsi tehnoloogiainstituut, teeb koostööd maailma mainekaimate kõrgkoolidega.

 

3.   FutureLearn

Paljusid tasulisi ja tasuta veebikursusi sisaldav FutureLearn on platvorm, kus pakutakse kõige rohkem akrediteeritud diplomeid. Ühendkuningriigi maineka avatud ülikooli loodud FutureLearn tugineb ülikooli enam kui 40-aastasele kaugõppe ja e-õppe kogemusele.

 

4.   Udemy

Udemy teeb paktiliste oskuste ja teadmiste omandamise väga lihtsaks. Kui unistad edutamisest, ümberõppest või tahad alustada äritegevust – Udemy aitab sul omandada eduks vajalikke oskusi.

 

5.   Saylor

Saylor pakub akrediteeritud õppejõudude loodud tasuta kursusi ja kasulikke avatud õppematerjale enam kui 15 kategoorias. Pärast lõpueksamit sooritamist saavad osalejad laadida alla lõputunnistuse.

 

6.   Khan Academy

Igaüks meist on kahetsenud, et ei õppinud koolis piisavalt hoolikalt. Khan Academy pakub kõigile võimalust täita hariduslüngad või täiendada teadmisi loodusteaduste, infotehnoloogia, majanduse, keelte, matemaatika ja ajaloo valdkonnas.

 

Loodame, et meie nimekiri aitas sul leida õige MOOC-platvormi!

 

Lisanõuanded, kuidas kasutada aega uute oskuste omandamiseks, on meie artiklis „Kuidas jääda silma veebipõhisel töövestlusel“.

 

Seotud lingid:

Coursera

edX

FutureLearn

Udemy

Saylor

Khan Academy

Kuidas jääda silma veebipõhisel töövestlusel

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool nimetatud kolmanda isiku veebilehte.

11/05/2020

vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.