• Üritused

Uudised


<< Tagasi uudisteloendisse

Nõuanded, kuidas olla aktiivne pandeemiajärgsel tööturul

Pärast COVID-19 liikumispiiranguid, mil ettevõtted jätkavad aeglaselt tegevust, on paljud tööotsijad ja töötajad mures, kuidas sel ebakindlal ajal tööturul püsida. EURES on koostanud paar nõuannet, mis aitavad sul tööturul püsida ja kaitsta oma karjääri tulevaste kriiside eest.
Picture

Hinda ja avarda oma oskusi

Kui sul on praegu kaugtöö tõttu rohkem vaba aega, võid seda kasutada uute oskuste omandamiseks või olemasolevate täiustamiseks. Tõenäoliselt oled kodust töötades juba omandanud uusi oskusi, seega mõtiskle veidi selle üle, mis oskused need on (nt ajahaldus, paindlikkus või uue digivahendi kasutamine).

Kui oled COVID-19 tõttu töö kaotanud, on see sulle just sobiv aeg täiendada oma oskusi ja suurendada tööalast konkurentsivõimet. Veeb pakub CV rikastamiseks palju võimalusi, mille kohta loe meie artiklist „6 parimat tasuta veebikursuste platvormi“.

 

Planeeri oma tulevikku

Praegusel ebakindlal ajal võib tuleviku planeerimine olla keeruline, kuid püüa luua mõni isiklik stsenaarium ja kujutleda, kuidas asjad võiksid areneda, just nagu ettevõtted kujundavad oma äristrateegiaid. Kõige olulisem on analüüsida, mis sektoris valitseb nõudlus töö järele ja kuidas seda kõige paremini ära kasutada. Seejärel võiksid lähemalt uurida ametikohti, mis näivad eri stsenaariumides stabiilsed.

 

Ära karda lühikesi ja keskmise tähtajaga lepinguid

Kuni ettevõtted taastuvad pandeemiast ja kohanevad uue ärikeskkonnaga, võtavad nad tõenäoliselt tööle pigem lepingulisi kui alalisi töötajaid. See on arusaadav strateegia, sest võimaldab ettevõtjatel näha, kuidas asjad arenevad ja millised on nende lõplikud vajadused.

Lepingulisel tööl on mitu eelist – sa leiad uusi kontakte, kasvatad oma võrgustikku ja hangid kogemusi, ilma et CVsse jääks lünki. Ja sul on võimalus saada alaliseks töötajaks.

 

Uude valdkonda suundumine või otsast alustamine

Kui su karjäär sai pandeemia ajal püsivalt kahjustada, pead otsast alustama või suunduma uude töövaldkonda. Otsast alustamine tähendabki uut algust – sa kas õpid oskusi uueks tööks või osaled praktikal, et omandada kogemusi uues valdkonnas. Teine võimalus on kasutada olemasolevaid oskusi, kogemusi ja teadmisi mõnes muus valdkonnas. Otsast alustamine ja uude valdkonda suundumine võivad tähendada seda, et saad alguses väiksemat töötasu, kuid õige suhtumine aitab su karjääri kiiresti käivitada.

 

Ole valmis kaugtööks

Pandeemia positiivse tagajärjena on ettevõtted mõistnud, et ka kodust saab tõhusalt töötada. Kaugtöö võimaldab kandideerida tööle väljaspool oma piirkonda või isegi riiki. Kaalu töökuulutusi, milles pakutakse kaugtööd. Isegi kui kuulutuses ei ole mainitud, et ettevõte pakub kodutööd, küsi seda ikkagi. Sul ei ole midagi kaotada.

 

Tahad teada, mis oskusi on vaja tulevikus? Loe meie artiklit „8 olulist oskust edu saavutamiseks COVID-19-järgses maailmas“.

 

Seotud lingid:

6 parimat tasuta veebikursuste platvormi

8 olulist oskust edu saavutamiseks COVID-19-järgses maailmas

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool nimetatud kolmanda isiku veebilehte

11/09/2020

<< Tagasi uudisteloendisse
 
vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.