• Üritused

Uudised


Tagasi

Ohutu elukoha vahetamine töö tõttu COVID-19 pandeemia ajal

Elukoha vahetamine tööga seotud põhjustel võib olla keeruline protsess ja on veelgi keerulisem COVID-19 pandeemia ajal. Nüüd peame enne kohvri pakkimist olukorda eriti hoolikalt uurima. Allpool on neli peamist nõuannet ohutuks elukoha vahetamiseks töö tõttu COVID-19 pandeemia ajal.
Picture

Uurige olukorda

COVID-19 kriisi ajal elukohta vahetades on kõige olulisem teada, kuidas jõuda ohutult uude sihtkohta. Muu hulgas veenduge, kas riik või piirkond võtab vastu uusi saabujaid, kas teile kehtivad karantiininõuded ja mis ohutusmeetmeid peate järgima. Kohalike eeskirjade mittetundmine ei sea ohtu üksnes teid ja teie perekonda, vaid võib kaasa tuua trahvi.

COVID-19 kriisi ajal on oluline teada ohutusmeetmeid sihtkohas. Teie Euroopa, Eurodesk ja Euroopa Komisjoni veebijaotis Reisimine koroonaviiruse pandeemia ajal annavad väärtuslikku nõu reisimise ja kontaktide jälgimise riiklike rakenduste kohta. Re-open EU on veel üks kasulik veebipõhine vahend, mis annab ajakohast teavet erinevate tingimuste ja piirangute kohta kogu Euroopas. Interaktiivsel veebisaidil teatatakse teile kõik kehtivad sisenemispiirangud ning viimased kohalikud juhised reisimise, ohutusmeetmete ja võimalike terviseriskide kohta.

 

Rääkige oma tööandjaga pakutavast toetusest

Kui vajate juhiseid kolimise õiguslike või halduslike aspektide kohta, võite ka ühendust võtta kohaliku EURESe nõustajaga, kes abistab teid hea meelega vastavalt teie olukorrale. Tööandjalt tähtsate küsimuste küsimine enne kolimist aitab teada saada, millist tuge võite oodata, kui ennast sisse seate. COVID-19 ajal ei pruugi teil olla võimalik oma töökohas füüsiliselt viibida ega tööl käia. Küsige tööandjalt, kuidas sellises olukorras toimida. Uurige, kas teile antakse vajalik varustus kodus, kui te ei saa pandeemia tõttu kontorisse minna, mis on ettevõtte kodutöö ja paindliku töö reeglid ning mis meetmeid on ettevõte pandeemiale reageerimiseks võtnud.

 

Otsige ohutute tavadega ettevõtteid

Kogu maailma ettevõtted on pandeemia tõttu tegutsemisviisi muutnud. Mõned on täielikult suletud, teised on aga muutnud tööaega ning kehtestanud uusi eeskirju. Kui te kasutate kolimisettevõtet, kontrollige, et ettevõtte toimingud oleksid ohutud, nagu kontaktivaba kolimine ja isikukaitsevahendid.

 

Hoidke end kursis kuni kolimishetkeni

COVID-19 aja läbiv tunnus on suured muutused. See võib süvendada teadmatust, mida reisi ajal oodata. Parim viis vältida soovimatuid üllatusi kolimise ajal on end pidevalt informeerida. Soovitame regulaarselt külastada reisiveebisaite, nt Re-open EU, sest neid ajakohastatakse pidevalt riigi uusimate juhistega. Teine võimalus on jälgida pidevalt sihtkoha riiklikke uudiseid, lülitades nutitelefonis sisse uudisterakenduste teavitused. See võimaldab näha uudiseid, sealhulgas muudatusi kohalikes juhistes, niipea kui need avaldatakse, ning kavandada kolimist vastavalt.

 

Lisateavet reisi kavandamise kohta praegusel ebakindlal ajal leiate meie artiklist Viis nõuannet COVID-19 pandeemia ajal reisimiseks.

 

Seotud lingid:

Re-open EU

Teie Euroopa

Eurodesk

Reisimine koroonaviiruse pandeemia ajal

Viis nõuannet COVID-19 pandeemia ajal reisimiseks

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool nimetatud kolmanda isiku veebilehte

22/10/2020

vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.