• Üritused

Uudised


Tagasi

Viis nõuannet COVID-19 pandeemia ajal reisimiseks

Euroopas jätkuva COVID-19 pandeemia tõttu võib olla keeruline otsustada, kas, kuidas, millal ja kuhu reisida. Allpool on viis põhipunkti, mis aitavad lihtsustada järgmise reisi planeerimist.
Picture

1.   Kas teil on hiljuti olnud sümptomeid?

Kõigepealt peate kindlasti arvesse võtma enda COVID-19 staatust. Ärge reisige, kui teil või teie lähedastel on hiljuti olnud COVID-19 mis tahes sümptomid. Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel on kõige tavalisemad sümptomid palavik, kuiv köha ja väsimus, millele võivad lisanduda muud harvemad sümptomid. Rasked sümptomid on muu hulgas hingamisraskused, valu või surve rindkeres ning kõne- või liikumisvõime kaotus. Kui teil ei ole sümptomeid, kuid on eriti suur risk haigestuda raskesse haigusesse, peate samuti kaalutlema, kas reisimine tasub end ära.

 

2.   Mis eeskirjad ja piirangud kehtivad sihtriigis?

Kui te ei tea täpselt, mis nõuanded ja eeskirjad kehtivad teatud ELi liikmesriiki reisimisel, külastage uut veebiplatvormi Re-open EU, et olla kursis uusimate reisisoovitustega. Sealt leiate teavet selle kohta, mis riikidesse saab reisida, kuidas sinna reisida ja mis meetmeid tuleb saabumisel järgida. Vahendit ajakohastatakse kord ööpäevas, see on kättesaadav 24 keeles ja sisaldab interaktiivset kaarti, mis aitab reisi planeerida. Konkreetsete küsimuste korral võib Eurodesk anda individuaalset nõu. Lähima teabepunkti leiate sellel kasulikul kaardil.

 

3.   Kuidas reisida ja millised on riskid?

Lendamine tähendab, et puutute lennujaamades ja reisijaid täis lennukites lähedalt kokku teiste inimestega. Ka bussi ja rongiga reisides võite viibida teiste reisijate lähedal. Autoga reisimine on ohutum, kuid ei ole riskivaba, sest peate tegema kütuse-, toidu- või WC-peatusi. Kaaluge iga transpordiliigi eeliseid ja puudusi ning püüdke valida kõige ohutum variant.

 

4.   Kas teil on reisikindlustus, mis katab COVID-19 riski?

Mõni kindlustaja võib pakkuda reisikindlustust, mis katab COVID-19ga seotud ravikulud või reisi tühistamise. See kindlustuskaitse ei ole siiski tüüpiline (paljud kindlustusandjad ei paku praegu selliseid kindlustuspoliise), seega peaksite kontrollima, kas teie kindlustus katab seda riski. Kui teil ei ole veel kindlustust, uurige enne reisimist oma võimalusi. Võtke alati reisile kaasa Euroopa ravikindlustuskaart, mille saate riiklikust tervisekindlustusametist.

 

5.   Kuidas käituda elukohariiki naasmisel?

Kuna olukord muutub kiiresti, peate hoidma end pidevalt kursis valitsuse viimaste suunistega. Paljud riigid nõuavad nüüd saabumisel vormi täitmist. Sõltuvalt riigist, kust saabute, võidakse teilt nõuda eneseisolatsiooni ja teistega kokkupuute vältimist. Olge valmis tööle naasmist edasi lükkama ja uurige oma tööandjalt, kas saate teha kaugtööd või võtta vajaduse korral puhkust.

 

Loodame, et meie nõuanded aitavad teil COVID-19 kriisi ajal ohutult reisida. Kui vajate lisateavet, siis Ühendkuningriigi Eurodeski leht „Kavanda ja valmistu“ pakub mitmeid kasulikke linke.

Kui siirdute teise ELi liikmesriiki alaliselt elama, saate veebikohast Teie Euroopa praktilist teavet mitmesuguste aspektide kohta, sh kõik formaalsused teise ELi liikmesriiki elama asumisel.

Koostatud koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Seotud lingid:

Maailma Terviseorganisatsioon – koroonaviirus

Re-open EU

Eurodesk

Eurodesk – kaart

Euroopa ravikindlustuskaart

Eurodesk – kavanda ja valmistu

Teie Euroopa

 

Lisateave:

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool nimetatud kolmanda isiku veebilehte.

16/09/2020

vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.