• Üritused

Uudised


<< Tagasi uudisteloendisse

Viis pandeemiaaegset muudatust, mis jäävad püsima

Töötamisviisid ja töötamiskohad muutusid kiiresti, kui 2020. aasta alguses puhkes COVID-19 pandeemia. Mis muudatused neist jäävad püsima ka pärast piirangute lõppu?
Picture

Kaugtöö

Kodunt töötades ei ole vaja sõita tööle ega kontoriruume, mis säästab tööandjatele ja töötajatele aega ja raha. Liikluses raisatud tundide asemel saavad töötajad teha seda, mis neile meeldib, ja ühtlasi vähenevad sõidukulud. Samal ajal võib kontoriruumide vähendamine või üldse neist loobumine säästa ettevõtetele oluliselt raha, mis peale selle, et meeldib töötajatele, võib olla ka väga kasumlik.

Virtuaalkoosolekud ja ‑üritused

Üks esimesi pandeemiast tingitud muudatusi oli kõigi füüsiliste koosolekute tühistamine. Selle asemel võtsid ettevõtted kasutusele mitmesugused veebiplatvormid, näiteks Zoomi ja Microsoft Teamsi, et korraldada koosolekuid ja üritusi, et endiselt soodustada rühmadevahelist suhtlust. See võimaldas kodunt töötavatel inimestel osaleda üritustel ja suhelda kolleegidega. Samuti tähendas see, et veebisessioonidel sai osaleda rohkem inimesi, sest nad ei pidanud enam olema ettevõttes kohal konkreetsel ajal. Aja jooksul muutusid koosolekud pandeemia tõttu lühemaks ja korrapärasemaks, kõigi asjaosaliste reisikulud vähenesid ja töötajad said rohkem aega keskenduda muudele ülesannetele.

Paindlik tööaeg

Osa töötajaid pidid kogu pandeemia vältel leidma lastehoiukohustuste ja mitmesuguste töökeskkondade tasakaalu ning tänu sellele muutus paindlik tööaeg kogu Euroopas üha populaarsemaks. Tööaja kohandamine kohustuste ja elustiili järgi on aidanud suurendada tootlikkust ning parandanud töö- ja eraelu tasakaalu. Eelmisel aastal ütlesid töötajad kogu maailmas mitmes ettevõtete COVID-19 küsitluses tööandjatele, et uue paindlikkuse tõttu jäi nende töö samaks või parenes.

Digitaalne värbamine

Mitmesuguste COVID-19 piirangute järgimiseks kohandasid ettevõtted kogu maailmas värbamismeetodeid, et võtta töötajaid tööle ka pandeemia ajal. See tõi kaasa ülemineku virtuaalsele värbamisele, mis hõlmab töövestlust veebiplatvormi kaudu ning veebipõhiseid teste ja küsitlusi, et leida sobivaim töötaja. Digitaalsed värbamisprotsessid (e-värbamine) on osutunud tõhusaks ja kulutõhusaks, tänu millele soovivad ettevõtete personaliosakonnad jätkata nende uute meetodite ja vahendite kasutamist ka tulevikus.

Koolitused veebis

Seni toimusid uute ja olemasolevate töötajate koolitused eelkõige individuaalselt. Sageli oli selleks vaja kutsuda koolituse toimimiskohta ekspert või pidid olemasolevad töötajad koostama ja pidama esitluse teadmiste jagamiseks töökaaslastele. Pandeemia algusest saadik on veebikoolitused hüppeliselt sagenenud, mis on teinud eksperdid töötajatele kättesaadavamaks, koolitustele mahub rohkem inimesi ja ei ole vaja kulutada aega koolitusruumi liikumiseks. Koolitustel osalemine kõikjalt maailmast on avanud õppimisvõimalusi kõigile ettevõtetele.

 

Lisateave töötamise kohta COVID-19-järgses maailmas on meie artiklis Kuidas korraldada edukaid töövestlusi veebis.

 

Seotud lingid

Zoom

Microsoft Teams

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

17/09/2021

<< Tagasi uudisteloendisse
 
vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Nende sisu ei kajasta tingimata Euroopa Tööjõuamet (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohti. Lisaks EURES ega ELA ei toeta ühtki eespool nimetatud kolmanda isiku veebilehte.