Eures Events Overview ei ole ajutiselt võimalik ühendust saada.

Uudised


Tagasi

5 nõuannet CV ühtlustamiseks

Olenemata sellest, kas nimetate seda dokumenti CVks, elulookirjelduseks või resümeeks, on sellel selge eesmärk: kirjeldada teid ja teie teadmisi ja oskusi ning veenda värbajat, et te olete väärt osalema töövestlusel. Selle kohta, milline on ideaalne CV, milliseid andmeid see peaks sisaldama ja milline ülesehitus peaks CV-l olema, on olemas väga erinevaid seisukohti. Nende kordamise asemel käsitleme järgmisena mõningaid üldisi küsimusi, et aidata teil oma CVd sujuvamaks muuta.
Picture

Tagage CV lühisus ja konkreetsus

Olenemata sellest, kas kandideerite praktika- või töökohale, on teie CV tõenäoliselt vaid üks paljudest. Kindlasti ei soovi te end leida olukorras, kus ülekoormatud värbaja loeb diagonaalis vaid esimest paari lehekülge teie hoolikalt koostatud 8-leheküljelisest CVst või paneb selle pikkuse tõttu üldse kõrvale. CV peab olema lühike ja konkreetne – ideaalne pikkus on üldjuhul kaks lehekülge. Veenduge, et kõige olulisem teave teie isiku ja kogemuste kohta oleks värbajatele hõlpsasti kättesaadav.

 

Pidage silmas asjakohasust

CV koostamisel tuleb endalt küsida, millist teavet värbaja teie kohta vajab. Eri töökohtade puhul on see kindlasti erinev, nii et tõstke CVs andmeid ümber, võtke osa teavet välja ja esitage ainult olulised andmed. Pidage meeles, et teave selle kohta, et armastate küpsetamist ja muusikat, on teie enda jaoks küll oluline ning võib olla asjakohane kandideerimisel toitlustussektoris või muusikatööstuses, kuid muudes valdkondades see värbajat tõenäoliselt ei huvita! Parem kasutage väärtuslikku pinda andmete esitamiseks, mis tõendavad teie sobivust pakutavale ametikohale.

 

Olge enesekindel, kuid realistlik

Enda reklaamimist on raske õigesti tasakaalustada – ülevoolavus võib mõjuda ülbusena ning saavutused võivad tunduda ebarealistlikuna ja värbaja silmis võltsina. Liigne tagasihoidlikkus ei ole samuti hea – nii võivad teie oskused jääda kahe silma vahele ja teie CV võib tunduda lihtsalt üks paljudest. Veenduge, et reklaamite oma oskusi ja kogemusi, kuid olete realistlik ja suuteline kõike kirjapandut töövestlusel tõendama.

 

Keskenduge nii tehtule kui ka saavutatule

Ärge langege lõksu ega loetlege lihtsalt oma kogemusi, täitmata seda loetelu tõelise sisu või tulemustega. Kogemused on suurepärased, kuid ei näita seda, mida te olete tegelikult saavutanud või millise panuse olete andnud. Kui osalesite uute klientide leidmises, siis millist kasu see ettevõttele tõi? Kui läbisite koolituskursuse, siis milline mõju on sellel olnud? Selliste täpsustuste lisamine näitab värbajale, millist lisaväärtust võiksite anda.

 

CV peab olema sihipärane

Miski ei peluta värbajat rohkem kui see, kui kirjutate CVs, et soovite töökohta autotööstuses, kuigi kandideerite ise samal ajal töökohale farmaatsiaettevõttes. Veenduge, et teate töökuulutuses esitatud nõudeid ja kohandate vastavalt oma CVd!

 

Edukat CV ühtlustamist! Tutvuge ka lisateabega, kuidas koostada ideaalset kaaskirja ja kuidas olla töövestlusel edukas!

 

 

 

Lisateave

 

Euroopa tööhõivepäevad

 

Drop’pin@EURES

 

EURESe nõustajad

 

Töö- ja elutingimused EURESe riikides

 

EURESe töökohtade andmebaas

 

EURESe teenused tööandjatele

 

EURESe ürituste kalender

 

Eelseisvad veebiüritused

 

EURES Facebookis

 

EURES Twitteris

 

EURES LinkedInis

 

EURES Google+ kaudu

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool mainitud kolmanda isiku veebilehte.

27/09/2017

vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.